Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aureal

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy a KÉPEN látható laptop vinyót szeretnék bekötni a szintén képen látható fordító kábellel, 3,5-es ide aljzatba. Az a gondom, hogy ahogyan a képen is látszik a befordított, összedugás előtti állapot, a fekete-piros tápfesz érpár is az adat pinekre kerül és alul marad a 2-2 szabad pin pár, ahova nem tudom mit kéne dugni, mert így fel sem pörög a vinyó. A molexet rá sem tudom a gépemre dugni, mert nem aljzat, hanem dugó van a kábelen amint látszik, úgyhogy bár nem házi tákolmány a dolog, de nem értem hogy működne ez. :F

    Természetesen külső 2,5-es ide rack vagy dokkoló tudom hogy létezik (jó pénzért), de az ilyen pár száz forintos megoldásnak mint ez az átalakító is elvileg működnie kéne (állítólag) valahogy. De hogy?
    A gond, hogy sosem volt dolgom 2,5-es vinyóval még, viszont sürgős lenne róla adatokat menteni.

    Nem tudom kinek milyen ötlete volna erre?

    Másodikként egy ilyen kölcsön cuccal is próbálkoznék [link], itt a Molexen rádugva már felpörög a 2,5-es, de a master vinyó mellé dugva nem látja az alaplap!
    Hogyan lehetne esetleg jumperolni? Erre vonatkozólag semmilyen adat nincs a vinyón.

    Nagyon köszi a segítséget, remélem belefér témaként ebbe a topikba.

    [ Szerkesztve ]

  • Aureal

    senior tag

    Üdv!
    Emléxik valaki, voltak-e olyan notebookok forgalomban amiben 25 pines SCSI csatlakozó volt beépítve?
    Típust is tudnátok mondani ami ma még fellelhető volna használt piacon?
    :R

Új hozzászólás Aktív témák