Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prime110

    aktív tag

    válasz #68487936 #5060 üzenetére

    Ha iGO-hoz vagy szokva és ez a két variáció van, akkor szerintem Becker, lévén azon is iGO fut, amolyan "beckeresre" megcsinálva de az alapok ugyanazok.
    A térképállomány ugyanaz a Navteq (khm..., HERE), mint a Garmin esetében, így az úthálózat centire ugyanaz a két készülékben.
    A TMC a Becker-nél az alábbaikban működik garantáltan (Austria, Belgium, Czech Republic, Denmark, France, Germany, Italy, Netherlands, Spain and Switzerland / Premium TMC: Finland, Hungary, Norway, Poland, Slovenia and Sweden), ha ez lefedi az Uniós követelményeidet akkor szerintem jó választás és most az egyik tavalyi csúcsmodell van akcióban, a Professional 50, ennyiért az egyik legjobb ajánlat szerintem most a piacon, 2 év garancia, élettartam térképfrissítéssel, 5"-os Bluetooth-os, német bőven kereten belül maradsz.
    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

  • Prime110

    aktív tag

    válasz #68487936 #5063 üzenetére

    Akkor a TMC már jó pont, hogy mind Dániában, mind Svédországban üzemel! :)

    A revo nagyon komoly kis cucc, megvan az ára is, bár ez csak relatív, egy baja van, hogy nincs benne bővítési lehetőség (értem ezalatt a memóriakártya foglalatot, ami szerintem blőd hiba - pláne úgy, hogy összesen 4GB ROM-ot pakoltak bele..., persze cserébe legalább 7 mm "vastag", nem volt már hova tenni, nyilván ez is szempont, de azért ezt kár volt kihagyni). Ezt leszámítva remek készülék, már-már ipari műremek! :)

    Sorrend? A Garmin készüléke az egyik legjobb, amit ma lehet kapni, qrva szép is és végül is minden olyan funkciót tud, amit ma egy high-tech navigációtól az ember elvárhat - nyilván ehhez viszonyul az ára is. Ettől függetlenul ha olcsóbban hozzá tudsz jutni nem rossz vétel.

    A Becker nekem az iGO miatt szimpatikus elsősorban, a Primo-t még mindig nagyra tartom, sosem rejtettem véka alá, látszik benne a sok éves fejlesztés és, hogy olyan funkciókkal látták el, amik alapvetően _hasznosak_ értem ezalatt pl. a TTS-t (Text-to-Speech) az utcanevek hangos bemondása magyarul (ezt a Garmin nem tudja, de igaz, ez itthon élvezhető igazán, nem tudom, hogy a svéd dialektussal miként boldogulna a magyar hang), ettől 3-4 éve is elájultam mikor először hallottam, hogy ilyen lesz, sokkal jobb úgy navigálni, hogy az utcanévtáblát (és vele együtt az utat is) figyeled a kijelző helyet.

    Én nem tudok ebben győztest hirdetni, a linkelt Professional 50 a tavalyi csúcsmodell, most tényleg elérhető áron és mindent beletett a Becker, amit lehet, ettől függetlenül elismerem a Garmin minőségét igaz nem 134.000 forintos áron, mert akkor pont a kettő közé ékelődik a revo, ami szintén egy életérzést ad a megjelenésével, ahogy a Garmin is, csak iGO-val. A Professional 50 pedig sallangmentes kvázi tökéletes céleszköz.

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #68487936 #5067 üzenetére

    Azért a telefonos GPS-ek forgaslomterelésben valósidejűbbek lehetnek mint a TMC [link], sőt nemcsak autóra hanem BKV-s gyalogmódban (buszos útvonaltervezés időpontokkal) is működhetnek..

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #68487936 #5069 üzenetére

    Nézz utána az adat-roaming-díjaknak. Már nem az van mint sok évvel ezelőtt, ne a régi előítélet alapján dönts. Ezenkívül nem nagyméretű térképet kell letölteni hanem csak a forgalmi adatokat ami szerintem csak pár 100kB.. Szóval nem ingyenes, de nem is sok pénz.

  • Prime110

    aktív tag

    válasz #68487936 #5066 üzenetére

    Akkor a Garminnak jó ára van úgymond, mert idehaza olcsóbb némileg a revo.1, mint a 3597LMT...

    A bővítés hiányát egyszerű küszöbölni, a keretprogram lehetősvé teszi biztonsági másolatok készítését és a térképállományok mozgatását készülék és gép között. Tehát ha mondjuk nem fontos Spanyolország, mert nem mész oda belátható időn belül, akkor egyszerűen archiválod a PC-re és ha mégis menni kell oda, akkor az élettartam frissítés úgyis megadja a legfrissebb állományt rá és más térképket kell levenni, ez mondjuk elég hülye megoldás, de szemlátomást az egyetlen ezen készülék esetében! Emiatt azért nem vetném el a revo.1-et.

    A 3D terrain és landmark, amit te keresel az minden Beckerben megvan, így a fontosabb - nevesebb épületek megvannak, mondjuk a Parlament vagy a Branderburgi Kapu, stb. A 3D terrain pedig ugye adja a valós domborzati képet vagyis látod, hogy mikor lesz hegyi szakasz vagy tökéletesen sík terep, de ahogy látom ez Garmin-ban is megvan.

    Pontosan ennyi a differencia, a Live modul, semmi több.

    A SW fogós kérdés, az IGO adta pofonegyszerűség ugyebár adott, ez ugye főleg abból adódik, hogy jórészt magyarok tervezték, magyaroknak tehát a mi logikánknak egyszerű, a Garmin saját SW-t használ ami meg amerikai, nem rossz, csak más de persze navigációnak megteszi ezzel nincs is baj, nekem a TTS megléte az nagy előny, én úgy használom a navimat és tényleg baromi jó, hogy bemondja az utcaneveket, a TMC információkat magyarul "élő szóban", nekem ez a funkció, ami Primo-ra billenti mindig a mérleget. De mondjanak véleményt a Garmin SW-ről, akik azt használják.

Új hozzászólás Aktív témák