Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Paqito

    senior tag

    Szabadság!

    Adott a következő szitu: Van egy Sony E. T300-as telefonom, melynek töltőjének megröcskedt az incibürkéje értsd: a töltő szarráment. :O

    Volt a bátyámnak egy ''bálnanyelves'' Ericcson-ja, melynek megvan a töltője, azonban itt kezdődnek nálam a kérdőjelek sokasodni....

    Gyári töltő: 4,5 V
    (Talán 480 mA ) :F

    A másik töltő: 5V
    600 mA

    A kérdés: Mi van akkor ha a másik (erősebb) töltőt használom:
    1: örüljek, hogy hamarabb töltődik???
    2: szomorkodjak, mert hazavágja az akkut (nyílván ha nem ''rögtön'' akkor hosszútávon???

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    Dufresne, oregcsóka köszönöm a segítséget, valószínű a Media Markt-os project lesz, megpróbálok venni valami cuccot, esetleg használttelefon üzletben körülnézni.

    Mégegyszer THX! :R

    Legjobbakat

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz Möhe #58 üzenetére

    Üdv Möhe!

    Ha a gépemben mind a 2 ram benn van akkor szaggatottan sípol Nem írtad mennyit sípol a cucc. Alább megtalálod a hangjelzések ''kódjait'', nézzd meg melyik illik Rád :DDD. Gondolom ha csak egy RAM volt benne, akkor külön-külön is lepróbáltad a memókat, működnek.


    1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
    2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
    3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
    1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
    1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
    1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
    1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
    Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
    Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

    Remélem megoldódik a problémád!

    u.i. megkaptad a mailt? Sikerült jó hűtőt szerezni?
    Legjobbakat

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz Angie™ #72 üzenetére

    Üdv!

    Első közelítésben ezt találtam:

    The AGR slot is a special design that only supports compatible AGP VGA cards. For more detailed information on compatible AGP VGA cards, please refer here

    please refer here Az alábbi linkre mutat a ''here'', azon az oldalon, ahonnan bémásoltam ezt a két sort


    Bővebben: link -ez pdf formátumú link, remélem műxik... :U

    Ahoy



    [Szerkesztve]

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz Angie™ #74 üzenetére

    Szia!

    És így?

    Az AGR (Advance Graphics Riser) egy olyan slot amelyben az AGP kompatibilis videokártyákat helyezhetünk el.
    A kompatibilis videokártyák típusait a következő linken megtalálhatja.

    Bővebben: link

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    Üdv topic!

    A következő problémához várnám a szakértői meglátásokat.

    A főszereplő egy DFI NF2-U400S-AL alaplap, a konfig többi része az adataimnál. A probléma ott kezdődött, hogy nem tudtam CD/DVD-t írni. Mindent beolvas a cucc, minden szép, de írni nem akar. BS Gold, Nero, Win Cd írója, semmi. A Pio 109-est kicserélték gariba, de semmi. Más konfigjában az úl Pio tökéletesen minden formátumban ír! A Pio-t tettem külön IDE kábelre -melyet akkor vettem- de semmi. CMOS reset volt, sőt ideje volt az új Win-nek is, tehát az is friss, de semmi.

    Én az alaplap IDE vezérlőjére gyanakszom, de érdeklődve várnám az észrevételeket, javaslatokat, mit tegyek, avagy mi lehet a gond? :F

    Előre is köszönöm, szép napot

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz ollie #3126 üzenetére

    Kiadja a lemezt, mert szerinte nem írható. :( Azonban az írási folyamat előtt pedig írhatónak látja (kivéve a Win).

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz ollie #3129 üzenetére

    ''Többfajta programmal próbáltál írni?''
    Persze több progit próbáltam már.

    Nekem az a leginkább gyanús, hogy nyáron, mikor összeállt ez a konfigom írogattam a BS Gold nevű progival serényen, majd elkezdett szarakodni. Hol írt, hol nem. Majd egyáltalán nem. Ok mondom beadta a kulcsot a Pio 109-es, semmi gáz gariba vissza szerencsére ismerős az eladó...., gond nélkül kaptam újat. Betesz, de ezzel 0 darabot tudtam írni. Kissé ideges lettem, visszavittem a cimborámnak -bár itt már kezdett gyanús lenni a deszka- Ő azonban kapásból írt vel 4-5 DVD-t, és 3 Cd-t, tehát a hardver 100%, hogy jó!

    Hazavisz, CMOS reset, BS Gold le, Nero fel, semmi. Utána Win újra, szűz rendszer akkor is csinálja ezt a hülyeséget. Illetve nem csinál semmit....
    Eddig a két optikai meghajtó egy IDE kábelen volt, azonban ma már úgy néz ki a dolog, hogy az egyiken: Master: 40Gb Maxtor, Slave DVD Rom, a másikon pedig csak a DVD író.


    ''A win maga nem írhatónak látja a lemezt''
    Igen, kb azt írja ki, hogy nem írható a lemez

    ''Le próbáltad tíltani a winbe beépített cd író funkciót?''
    Nem, mert soha nem írok a Win beépített íróval, csak elkeseredésemben néztem mi ott a helyzet

    Fingom nincs mi lehet, de már tele a hócipő


    [Szerkesztve]

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz ollie #3135 üzenetére

    Megpróbálom letiltani mot dolgozom, majd 2 után ha végeztem megyek csak haza
    Semmi gáz nem volt a géppel, amikor először összeállt a rendszer, és mindent felraktam a gépre, Vígan írogattam amit akartam. Természetesen nem volt letiltva a Win Cd írója, de nem is foglalkoztam vele, hisz a BS Gold dolgozott rendesen Aztán elkezdett ''válogatni'', van amit írt, van amit nem, és ami bosszantó, hogy ez teljesen vegyes volt, nem lehetett azt mondani, hogy pl. a Hyundai DVD-t nem írja....:( Ekkor még a Pio-ra gyanakodtam, csere után azonban.... azonban fingos sincs most mi van....

    ''Kipróbáltad másik IDE kábellel?''
    Olyannyira, hogy az otthoni vadiúj kábelben sem bíztam, ezért vettem mégegyet, cső IDE kábelt úgis már régóta szerettem volna...:D

    ''Biztos, hogy midnen jól van jumperelve (vinyók + író)?''
    Szvsz biztos, IDE1: vinyó master, DVD rom slave. IDE2: (ez a DVD író) cable selected-en van, de ugyanezt csinálta masteren is, illetve ha nem volt bent a jumper akkor is!

    ''Vagy esetleg az alaplapi IDE vezérlő döglött meg?''

    Erre gyanakszom én is

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    Üdv kedves emberek!

    Ha valaki tud kérem segítsen. Adott egy idén júliusban vásárolt 3200+ Barton proci. Nagyon szép, nagyon jó, minden rendben van. Megnéztem a gyártási időt, amelynek tanúsága szerint a cucc 2003 február 10-én jött le a gyártósorról. Ez a legjobb tudomásom szerint lock-mentességet feltételez. Azonban, ha a BIOS-ban az alap 11-es szorzó helyett pl 10-est állítok be, akkor is 11X200-on bootol be a cucc. A pontos konfig az adataimnál olvasható.
    Ha bárkinek van valami tippje, az kérem ossza meg velem.

    Köszönöm

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

  • Paqito

    senior tag

    válasz Sn00k #4670 üzenetére

    THX :R
    Én is erre gondoltam, csak bíztam benne, hogy esetleg találkozott valaki más is ilyennel. Nyílván most már csak akkor derül ki az igazság, ha fenn lesz az új BIOS. Mégegyszer kösz

    "...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

Aktív témák