Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totyak

    aktív tag

    Remélem ez a megfelelő topik a kérdéseimnek.

    Egy régi PC-t igyekszem kicsit rendbe szedni másodlagos gépnek és érdekelne a véleményetek.

    Shuttle AV49N alaplap szerintetek működne egy P4 3.06GHz 512/533 (SL6PG D1 stepping) procival? Amennyire én utána tudtam nézni, elvileg igen.

    Másik kérdés, hogy ehhez a CPU-hoz elegendő lenne e egy Celeron hűtője? Az van itthon, a P4-hez viszont nem adnak. Jó masszív fém hűtőbordája van, rajta ventillátorral. Egyáltalán mi a különbség a Celeron és a Pentium 4 hűtő között?

    Hol találhatnám meg az alaplap legutolsó BIOS-át? Hivatalos oldalról nem lehet már leszedni. Szerintem az S00Q jelű az utolsó, de ebben sem vagyok biztos. Csak azért, ha esetleg a CPU reklamálna berakáskor.

    Mekkora táp kellene vajon? Én egy 350W-os, valami normális márkára gondoltam. Alaplap, CPU ismert, lenne mellette 1 vagy 1.5Gb DDR memória, illetve valami normálisabb, legalább 256MB-os AGP VGA.

    Igen, tudom, hogy régi gép és nem érdemes fejleszteni, de van normális gépem, ez csak amolyan tartaléknak kell és pár ezer forintból megoldható az egész művelet.

    Köszönöm, ha valaki időt szakít a segítségre.

Új hozzászólás Aktív témák