Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • castiel

    aktív tag

    válasz netboy #11345 üzenetére

    Te ilyeneken gondolkodsz? :D
    Inkább azon gondolkodj, hogyan óvhatod meg a környezeted! :)

    [ Szerkesztve ]

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/

  • válasz netboy #11345 üzenetére

    Szerintem előszöris nézd meg, a társasházhoz melyik szolgáltató tud netet kötni, majd finoman érdeklődj, az általad felvázolt történet lehetséges-e akármelyik változatban is.

    Ezután felvázolom a jövőt:
    Az első verzió lopás, az ÁSZF-ekben is benne van, h tilos megosztani a netet. Egy előfizető pár gépre még csak-csak eloszthatja egy routerrel, de nagyüzemben nem megengedett, most nem keresem elő a szerződésemet, de több szolgáltatóval is megfordultam már az évek hosszú sora alatt, (attól függ, épp hol laktam kisebb-rövidebb ideig), és emlékszek rá, egyik szolgáltató sem engedte 2-3 munkaállomásnál több használatát.

    A második, illetve a harmadik verzió pedig olyan költségeket jelent, ami már nem éri meg. Így nem marad más hátra, mint egy jó nagy sávszélességű csomag (ha elérhető pl. 80/25-ös Digi) megrendelése, amit aztán lakásonként el lehet osztani. Meg a számlát is. :D
    Egy hátránya van ennek: a P2P alkalmazásokat egy egyezség alapján be kell szüntetni, hacsak nem akarják a kedves lakók belassítani egymás netét. :P

    De ilyen 2500Ft-os 20/10-es Digi csomagok mellett nem értem mi szükség van központi netre lakóközösségenként. :F

    Am szép kezdeményezés! :R

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

  • #48613632

    törölt tag

    válasz netboy #11352 üzenetére

    En azt gondolom, ha vagy olyan viszonyban az ottlakokkal, semmi szukseg megegyezesre szvsz ugysem mennek bele, mert csomagokbol kinalak, es minden csomag magaban hordoz egy lehetoseget.
    regen volt un berelt vonali szolgaltatas, nem tom letezik e ma ehhez hasonlo, az eleg draga volt es kellokepp dinamikus, de ez meg az ISDN korszakban volt, ezen csomag akkor tudott alom 1Mbit-et :) es a felett - huhh de reg volt :) ezt egy vallakozas n gepre szetoszthatta, n=nemtom, de 20 biztos, illetve kaptal egy par fix IP-t kifele is, meg hozza a router-t, ezeket persze "ingyen" a la axelero (R.I.P)
    szvsz ha csinalsz egy vallalkozast est szerzodest kotsz a tarsashazzal, hogy - teszemazt - noprofit szg-eket kolcsonzol a tarsashaznak, tehat semmikepp ne netet szolgaltass, hanem valami olyasmi, hogy a haz gepparkjat te adod, magyaran valahogy meg kell kerulni a netszolgaltatas cimszot.
    szoval a vallalkozas adja a gepeket a net pedig a vallalkozase. de elvileg ebbe is bele lehet kotni.
    viszont ha fent all a jo viszony a lakok kozott elvben nem szuletik bejelentes, akkor a budos eletbe nem derul ki :) ebben erkolcsileg nincs semmi kivetnivalo, jogilag viszont bele lehet kotni, de jog es erkolcs ritkan jar egyazon osvenyen - sajnos :)
    namost mindez csak otlet, erosen felteteles modban, azert nezz utana mielott belevagsz :)
    azt se feledd, ha a gepek a te neved alatt futnak, jogilag te felelsz a rajta levo szoftverek legitimitasaert. valamint nem tom egy uzleti szerzodes hany fix IP-t tartalmaz kifele, ebbol is lehet gond. de gondold at azert fentieket :)

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz netboy #11354 üzenetére

    igen routerrel, bar azt nem tom adjak e vagy neked kell beszerezned. raneztem egy t-com os faq-ra ropke 3 perc erejeig, hulyebbnel hulyebb kerdesek es valaszok*, de lehet ha melyebben is belemaszok, ott valasz.
    arra akartam okosodni, hogy kapsz e routert/egyebet az uzleti csomaghoz :)

    * peldaul : Kaphatok @t-home.hu végződésű e-mail címet?

    Nem, továbbra is @t-online.hu végződésű e-mail címeket biztosítunk szolgáltatásainkhoz.
    elkepzelem, hogy eghettek a vonalak mikor mindenki domaint akart valtani az email cimehez :)

    hogy mennyi egy ilyen router? - passz - mondjuk azt sem tudom hany geprol lenne szo, meg azt sem hany fix IP-t kapsz az altalad valasztott csomagban :), ugyhogy fogalmam sincs

    [ Szerkesztve ]

  • #48613632

    törölt tag

    válasz netboy #11359 üzenetére

    de mintha fentebb emlitetted volna h nalad a digi nem elerheto, illetve csak t-sz@r ... igy emlexem, most nem olvastam vissza.
    otthoni modra csak "illegalisan" oldhato meg szvsz szerintem a szolgaltato nem targyal kiskapukrol, csak gondolj bele, milyen hataskore van T. Com Gizella irodavezeto asszisztensnek :)
    a nagyvezir meg epp nem er rad sajna :)
    meg magunk kozott szolva indulora semmit nem feccelnek a vallalkozasba. vennek egy netet, en allnam. aki latja a wifit, kaphat belole valami minimalis ellenszolgaltatasert, esetleg nagyobb antenna, ilyesmi. de most komolyan egy lakohaz erdekeit szem elott tartva vallalkozast csinalnal?
    kezd kicsiben es ha csatlakoznak bovits ... szerintem.
    tod mert mivanha 2 honap mulva paran kiesnek a szorasbol, mert megse kell, vagy valaki nyit a tarsashaz fele, hogy 2000-ert 20Gbit es raersz 3 honap mulva fizetni :) ... szvsz ne vallalj magadra semmit ... szerintem

  • poffsoft

    addikt

    válasz netboy #13930 üzenetére

    És a másik három ping elfogadható sebességű?
    A routeredet pingeled?
    nekem a router egyetlen pingre sem válaszol. Letiltottam :)

    [ Szerkesztve ]

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz netboy #14543 üzenetére

    Teljesen jó érték!
    A gyakorlati (hasznos sávszélesség) ~ 19 Mbit/sec Ha a konkrét magyarázat és számítás érdekel, akkor arra is keresek linket.

    # Kvazárnak: VISIO (MS termék) [link] vagy Smartdraw [link]

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • rigo88

    aktív tag

    válasz netboy #14545 üzenetére

    üdv
    a sata2 elméleti sebessége ~3gbyte / sec. szted miért nem megy mert nem bírja olyan gyorsan ráírni a lemezre a fej az adatot vagy mert? nem tudom.. egyszerűen mert "nem fér át" valahol. a csatoló elméleti sebességéről beszélünk. nyilván a 802.11g/n szabványnál is.
    tehát egy BÁRMILYEN rendszer hatékonyságát a leggyengébb láncszem határozza meg.
    valószínűleg valami csatoló vagy átalakító vagy bármi nem képes 54mbitre. de elméletben lehet.
    remélem segítettem.

    Dirr

Aktív témák

Hirdetés