Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56184576

    törölt tag

    válasz #65675776 #6802 üzenetére

    alaplap: ASROCK H77M
    processzor: INTEL Core i5-3570K 3.40GHz
    processzorhütö: COOLERMASTER Hyper 212 EVO
    ram: CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 KIT
    ház:: COOLERMASTER RC HAF MINI
    táp: CoolerMaster GX450W
    merevlemez: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3
    optikaiegység: NEC AD-7280S Fekete OEM
    ssd: OCZ Agility 3 120GB SATA3 2.5
    videokártya: SAPPHIRE 11199-00-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE

    Azért se értem a problémát,mivel szerelömnél személyesen láttam,hogy müködik a gépem,képet megjelenitette monitoron,ventilátorok is müködtek stb.

    Most is müködnek a ventilátorok,egér,billentyüzet is csak a kép megjelenitéssel van gond.
    Nem hinném,hogy a táppal lehet,gond máshol is irták,hogy böven elegendö a fenti konfigurációhoz.

    Logitech E2250, "21,5 inch" monitor.

    [ Szerkesztve ]

  • attamero81

    senior tag

    Üdv mindenkinek!
    Kb.egy éve veszek felső kategóriás gép alkatrészeket és lenne egy pár kérdésem az alábbi konfigomhoz,konfigomról:
    -AMD FX8150 Bulldozer rajta ez -- Noctua NH-U12P
    -Asus Sabertooth 990FX
    -2x2 GB Corsair Dominator 1600MHz-es verzió
    -Asus HD7870 DC2-2GD5
    -Corsair Force 3 60 GB-s verzió
    -WD Green Caviar 1 TB háttértárnak
    -CM HAF 912+ kuckóban az egész

    Na most a kérdések:
    1.Az alaplapnak milyen rossz illetve jó tulajdonságai vannak?Mire figyeljek jobban oda?
    2.A Corsair Force 3-as SSD-t kell-e hűtenem,illetve van-e valami gyenge pontja ennek a szériának?
    3.A Win7 elég vagy jobb lenne a Win8 későbbiekben?
    Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

    Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

  • KatonaT

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kellene egy kis gyors segély!
    Vettem egy haf 912-es házat...
    Ahogy beteszem a lapomat nem indul kiveszem az asztalra és már el is lehet indítani...
    Ez mitől lehet?

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Repsol600 #14814 üzenetére

    Nem hiszem el, tényleg a csavarok okozzák...

    Egész addig folyamatosan világít a led, amíg be nem húzom vagy a memóriaslotok alatti vagy a staacsatlakozóknál lévő felfogató csavart, a többi 4 nem okoz galibát. Meghúzom akkor villog, ha kitekerem, akkor ismét folyamatos, meghúzom -> villog

    WTF? :F
    Ez gondolom a lap hibája lesz, nem a házamé... (CoolerMaster HAF932)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz A_ScHuLcZ #14815 üzenetére

    Hát akkor ne tekerd be azt a csavart .... :) A garancia 3évig szól , ha normálisan működik a csavar nélkül biztos nem küldeném vissza. Legfeljebb 2év 10hónaposan. ;] A Giga lap is a HAF932 -ben hozott ilyen hibát?

    [ Szerkesztve ]

    Bazinga!

  • Rocko66

    aktív tag

    Sziasztok!

    A mai napon átraktam a configomat az új házamba, és amikor kapcsolnám be a a gépet, nem jött be a kép.
    Alaplap: asrock z68 extreme3 gen3, Bios P1.30
    Memória:2X4gb G-skill Ripjac
    Az új ház: COOLER MASTER HAF 932 Advanced
    A memóriákat külön külön elkezdtem tesztelgetni, és arra jutottam, hogy ha a B1,B2 slotban nem hajlandó elindulni a gép, az alaplapon van egy számláló az 45-nél megáll és nem ugrik feljebb....

    most az A1,A2-ben vannak a ramjaim ott megy hibátlanul.

    Mi lehet a probléma?
    Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy gariztatni kell az alaplapot ?

    Hozzá teszem, hogy a házcsere előtt hibátlanul működött a B1,B2 memória slot is....

    Köszönöm előre is a segítséget.

  • Apollo_21

    addikt

    válasz katt777 #20233 üzenetére

    Erről a venti elhelyezésről, felokosítanál ha megkérlek? HAF922-öm van és a felsö 20as gyári kifele sziv elöl a 20as befele fúj..olyan 600as fordulatúak....a vinyók 31-33 és 35fokok szoktak lenni.
    Itt is segíthet vmicskét ha kifele tolná? a lapom egyébként cirka 38fokos most.

    Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

  • katt777

    félisten

    válasz sfefe #20239 üzenetére

    A prociborda kétlem, hogy hideg lenne, vagy a proci 30°C rendes terhelésen. :P "Idle" nem sokat fog változtatni a hőmérsékleten a venti. Mint írtam, az adatokból következően az alaplap meleg, ergo valahol megül a meleg a gépben (fogdozhatod a házat nyugodtan, az nem feltétlenül lesz meleg ettől, ha pl. a VGA alatt van a mérési pont). Fent vsz. nem távozik elég hő, ezért javasoltam a ventiket, ha nem teszel oda, a te dolgod. Jó néhány ház hűtését optimalizáltam már, de természetesen nem kell megfogadnod a tanácsot. Nem hiszem, hogy bármi hülyeség lett volna, amit írtam, de akkor nyugodtan találd ki magad, hogyan hűtsd le a lapot. Ha meg nem megy, használd így.

    draff: Hát az durva, de ez az, ami elméletileg belefér. Ő meg a hülyeséget hiszi el.

    Apollo_21: Nálam segített, pedig a 932 jóval nagyobb volt. Értelemszerűen persze a terhelés alatti hőmérsékletet érdemes nézni, idle 1-3°C eltérés lehetséges. Az azért elég komoly különbség, hogy a 35°C-os vinyók melege megy hátra a többi cuccra, vagy azt rögtön kinyomatod, és az egész alaplapra (VGA-ra is) mindenhonnan hűvös levegő megy a szobából.

    Az biztos, hogy Ez E8400 passzív (Z600) hűtéssel ment 4.05GHz-en, és az X580-as konfig sem forrósodott föl, pedig az eléggé hajlamos volt alaplapilag 50°C fölé menni, és az i7-920 is rendesen hevült teljes terhelésen (az 4GHz-et vitte 70°C alatt). A fölsőt én egyébként csak stress-tesztre kapcsoltam be, de a 922-ben lehet, hogy szükség van rá. Jól hűtenek a HAF-ok, de azért a nagy ventik és az alacsony fordulatszám ellenére is zajosak (persze relatíve, vízhűtéses ismerősöm halknak találta :DDD ).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • Apollo_21

    addikt

    válasz katt777 #20244 üzenetére

    Igazából a Vga-ra megy nagyrészt..és talán az alá eső kis részére a lapnak..számításba kellene venni h hol van a mérési pont a lapon..mert ezt nemtudom:(
    A vga feletti rész megoldott mert egy genesis hűti a vizszintes részére tett ventivel a lap felé... a függöleges része meg a belső oldalról tolja a bordára amelyet a másik oldali ventivel szívja ki a házból a meleget...
    Venti zaj a HAF esetébe csak a gyári hátsó házventit mondanám hangosnak.(kukáztam is, megoldja a genesis 3. ventije)a többi nekem elenyésző...Vga hűtés elnyomja 2200as fix fordulaton:)

    Amikor passzív karim volt csak egy halk kis susogást lehetett hallani, persze a proci hütésen sem volt tavaly 1venti sem:D

    Felsőventis rész inkább csak úgy ottvan..sztem nemsok szerepe...tesztelgettem anno 2féle pasztázást több beállítást tuningot...minden félét..semmi érdemleges különbség nemvolt, minden játék lefutott 2-3x egy beállítással h hitelesebb legyen de 1-2fokos le föl ingadozás volt..örültem az elején h jajdejó hűvösebb 3fokkal..majd a kövi ugyanolyan tesztnél kitalálta h jó most akkor melegebb 4el:D

    Pasztában sajnos én nemhiszek..Arctic-okban főképp...most egy IC esentials arany van-..ugyanazt hozza pedig rosszabb a hőátadó értéke....remélem jól fogalmaztam:D

    [ Szerkesztve ]

    Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

  • jozsi252

    veterán

    válasz katt777 #22528 üzenetére

    Izzadni tutira nem izzad mert 35 fokos most is, illetve egy HAF922 házba van benne, 4 házventi van csak a ház szellőzésének, szóval melegedés miatt tuti nem jöhetett elő. Nem, szerencsére nincsen semmi baja sem a lapnak, tökéletesen működik.

    Csak azmiatt kérdeztem hogy megelőzzek egy lehetséges gondot.

    didyman

    Köszönöm :R Így akkor megnyugodtam hogy teljesen normális hogy ott van.

    iPhone 13 Pro Max

  • agentJ

    tag

    Üdv.

    Asrock A85X Extreme 6 lapom van,rajta egy Powercolor HD7870 Myst Edition kártyával,mindez egy Coolermaster HAF 932-es házban.

    Arra lennék kíváncsi,hogy a HD7xxx-es szériából (HD7770 és HD7870 között) még hány darab,illetve pontosan milyen kártya férne el még ezen az alaplapon.

    Ugyanis még van 2db szabad PCI-E x16 slot,ám nem tudom hogy fizikailag még valóban elférne-e 2 kártya,vagy csak 1.

    Ha valakinek van tapasztalata,akkor kérem segítsen :)

  • akela91

    addikt

    Üdv. Egy elég kellemetlen problémám van.
    Az alaplapom egy Asrock 990FX Extreme 3. A házam egy HAF 912 +, és ennek az előlapi paneljén van jack+ microfon, illetve Esata és 2 USB 2.0. Azt vettem észre, hogy néha ha bedugok egy pendrive-ot, lefagy a gép. De fejhallgató csatlakoztatásánál is hasonló eredmény van. Ma pedig észrevettem, hogy szikrázik a jack amikor dugom be az aljaztba, természetesen fagyott is egyből a gép. Ez valami földelési probléma lehet? Az alaplapi hátsó usb/jack-ekkel soha nem produkált ilyet.

    És visszagondolva, tönkre is ment egy USB-s készülékem, és szét volt égve belül(IC-k) túlfesz miatt (szakértő mondta)

    [ Szerkesztve ]

  • gti16v

    őstag

    válasz pcgamer01 #38229 üzenetére

    szia semmi extrát nem építenék hozzá,csak hosszú távon gondolkodnék ezt a P5E E8200 őt is elég sokáig használtam 7- év kb...már ritkán van időm játszani,kapna még egy 30.000.- res ár kategóriájú VGA-t,elsőként egy i3 majd,(januárban i5) 8gb ram.
    az atx-el az a bajom,hogy gázul nézne ki az a kis telefon alaplap a CM HAF X 922 házikóba.

    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

  • kasa85

    őstag

    válasz norbert1998 #41420 üzenetére

    Ja azt kellett volna vernem.Amúgy lehet új klaviatúra?Zárlatos?Azóta problémás.Ha zárlatos lenne akkor USB 3 nak jól kellene menni mivel USB2 ben csináltam az akciót.Az USB3 az külön áramkörön megy.Vagy rakjam rá a Haf 932 USB első panelját,Biosban meg tiltsam az alaplapi USB portokat ?

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz NyuszyCaster #41423 üzenetére

    Remélem nem :) Most vettem egy klaviatúrát a Tesco árúházban HP támogatja a Windows 7 et.A másik klaviatúra csak az XP,és a Wista rendszert ismerte.Egeret is le cseréltem egyenlőre nincs jelensége,hogy akadna bár majd holnap este írom meg most késő este üzemeltettem be.20 percenként akadt szóval érdekes volt.Le tiltottam az összes USB portot,és rá kötöttem a lapra egy külső USB adaptert.Ott ugyan ezt csinálta!Szerintem a deszka lenne hibás akkor a le tiltás után Haf932 panelban nem kéne ezt csinálnia.Szóval Klaviatúrára tippelek talán a Windows 8.1 nem csipázta,vagy egyszerűen zárlatos a klaviatúra.Érdekelne okozhat e ilyet egy hibás klaviatúra,vagy egér?Szerintem nem kizárt mivel lehet át húz,vagy érintkezési hibás,és az áramot vissza vezeti,vagy rövidre zárja a lapot.Most 30 perce megy a gép egy akadás nem volt.A facén nem törölt vissza mondatokat.

    (#41424) norbert1998
    Szia.
    Az a gond amikor el száll a klaviatúra akkor az egér is,és minden ami a foglalatban van annyi lesz.Szóval akkor hiába tesztelem pendriveal,és USB HDD vel akkor totálisan halott a port.Külön nem tudom tesztelni,mert kiegészítő panellal is ezt csinálta,ami meg a panelon lett rövidre zárva.Na mindegy remélem a 2000 forintos klaviatúrám lett szar az ideg szét b@szna,mert lehet nincs már a lapra garanciám,és 70 ezer forint újonnan.Szóval reménykedem.Amennyiben annyi van 40 ezres lapom amin a bios szált el akkor volt egy resetem mikor bioszt raktam rá igaz én reseteltem gondoltam a Dual azt jelenti két biosz van rajta.Az alap,és az új.Gondoltam vissza áll a régire,de nem sikerült ki be kapcsol szóval biosz írás lesz belőle.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • Myth

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott egy Asrock x58 Extreme 3-as alaplap egy Cooler Master Haf 912-es házban. Az a gond, hogy a számítógép reset gombra is és power gombra is kikapcsol. A resetnél annyi a különbség, hogy kikapcs után azonnal visszakapcsol magától. Ha windowsban is restartot nyomok pl. akkor is lekapcsol a gép és vissza. Arra gyanakodtam, hogy rosszul van bekötve esetleg a reset csati az alaplapra de most szétszedtem minden és az alaplap használati útmutatója alapján újra bekábeleztem de megmaradt a probléma. Mi lehet a gond? Valamit én kötöttem be rosszul?

    Üdv Tamás

    Battletag: Myth#1775

  • Il Dottore

    tag

    Sziasztok,

    Új, fullos gép összeállítása előtt állok és alaplap ügyben kérem tanácsotokat:

    A játékosok:
    - Gigabyte X99 gaming g1 illetve ennek nehéz beszerzése miatt Gigabyte gaming 7, ami egy az egyban ugyanazon paraméterekkel bír;
    - Asus x99 deluxe vagy rampage V extreme

    A konfig, amely az alaplapra épülne:
    Intel Core i7 - 5930K
    Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator
    Samsung 512GB S3 (550/520) 850 PRO SSD
    GIGABYTE GTX 980 4GB GD5 G1.Gaming VGA
    Corsair AX860i PSU
    BeQuiet Dark Rock PRO 3 Model
    HAF 932 Advanced ház

    A gép alapvetően játékos gép célokat szolgálna, mellette elég sokat menne torrentezés céljából. Tunning cél nincs.
    Tanácsaitokat köszönöm.

    HAF 932 Advanced, Gigabyte GA-X99-Gaming 7 WIFI, i7 5930K 3.50GHz+BeQuiet Dark Rock 3,Gigabyte GTX 980 4GB G1.Gaming, Kingston DDR4 16GB/2800 KIT HyperX Predator, be quiet! Dark Power Pro 11 850W, Samsung 512GB 850 PRO+ 4xSeagate 4TB, 1xSeagate 8Tb Archive, Razer Mantis Control+G1, Samsung TA750.

  • #63761920

    törölt tag

    A gépem nem mindig látja az SSD-t bekapcsoláskor
    és a BIOS jelenik meg

    Sziasztok!
    A problémám a PC-el a következő.
    Össze építés után az alaplapi USB2 csatlakozóra kötött
    előlapi csatlakozón külső CD olvasóval telepítettem a Win.8 Op.
    SSD-re majd csatlakoztattam a HDD-t.
    És néha nem látja a SSD-t csak a HDD-t újra indításnál sem látja!
    Átmozgatom a vezetékeket akkor sem majd le húzom vissza és egyszer csak jó.
    A sorrendet fordítóttam is hogy a hibát meg találjam de csak a végén egyszer csak meg javul!
    Asus HeroVII
    Inel 520 120GB SSD
    WD Caviar Black 1TB
    Cooler Master - HAF XB a ház rendelkezik docoloval a SSD, HDD-hez
    gondolkoztam hogy ki iktatom!

  • Armando_19

    őstag

    Sziasztok. Feltettem a kérdést a P8/z77 topikban, de sajnos nem tolonganak a kedves fórumtársak a megfejtéssel, szóval:
    Van egy Asus Z77 Sabertooth lapom, amin van 2db 4cm-es venti, amiknek borzalmas hangja volt, ezért lehúztam őket.
    A kérdés az, hogy a lap bizonyos hőmérsékleti meddig vannak rendben?
    Gondolok itt mint:
    Vcore
    Vcore(back)
    VCCIO/VCCSA
    PCH
    Ezek kicsit magasabbak a többinél. 41-42 fok. Meddig elfogadható? Nemrég vettem egy új CPU hűtőt és kicsit meg akarom kergetni a procit, hogy hol lehet kb a vége, de nem akarom a lapomat megölni vele. A házam egy HAF X, szóval szellőzéssel nem hiszem, hogy gondok lennének.
    A válaszokat előre is köszönöm.

  • BPY-167

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Elkeseredésemben beírom ide a problémámat hátha valaki tapasztalt hasonlót.

    Adott a konfig:
    Alaplap:Asus M5A97 Evo R2.0, Proci:AMD FX8350, memóriák:Kingston HyperX 16GB FURY DDR3 1866MHz CL10 KIT Videókártya: Sapphire HD 6950 OC+Accelero Extrem Plus II,Háttértárak: Samsung 830 SSD 128GB+Western Digital 2 TB WD20EURS,WD 10EZEX,WD40EZRZ,WD FALS 1TB Táp:Cooler Master V700
    Mind ez egy HAF 912 plus házban.

    Egy ideje random leállásokat produkál.Egyre többet és egyre instabilabb.
    Hang akadásokat is produkált amikor éppen ment a gép.
    Terheléstől és tevékenységtől függetlenül.
    Már mindent le teszteltem oda vissza sehol semmi hiba még is leáll.
    Csináltam tiszta win telepítés az sem oldotta meg.
    IntelBurnTest lefut hiba mentesen. (high test többször is)
    Ram teszt hiba mentes.
    Furmark VGA teszt 1órán keresztül ment nincs hiba.

    Tanácstalanságomban arra jutottam hogy akkor maradt az alaplap hiba.
    Beszereztem egy vadonatúj GIGABYTE GA-970A-DS3P alaplapot.
    Neki is ugrottam. Kicseréltem most a giga lappal üzemelt 2 napig.
    Stabil volt gyors nem dadogott be egyszer sem a rendszer dolgoztam is vele.
    Majd tegnap este pukk se kép se hang majd újraindult.Elkezdte ugyan azt csinálni amit eddig is.
    Annyi kis extrával hogy mostmár be sem akar indulni,csak bootloop-ol.
    Ha kap egy default-t biost F10 és akkor ugyan beindul és megy kb 10 percig aztán megint leáll,és el kezd loopolni.

    Valakinek valami ötlet,hogy mi a pokol okozhatja ezt!? :( :(( :(((

  • chris0000

    őstag

    hi.
    a venti fordulatokat, h kell beállítani biosban? bios defaultra lett rakva minden ami után sok dolgot emlékezetből visszaállítottam, de erre nem emlékszem, h h működik ez a smart fan...
    a smart fan target vagy ki van kapcsolva vagy 40°C-tól lehet állítani 5°C-os lépcsőként 70°C-ig
    a sys fan meg vagy AUTO vagy 50°C-tól lehet 10°C-os lépcsőként 100°C-ig állítani
    a sys fan1 és sys fan2 egy dupla hűtő a ház elején. Cooler Master HAF XB 1:00 perctől...
    hogy állítsam be,h önmagát szabályozza terheléstől függöen? most hangos egy kicsit az egész hűtés, h default lett...thx üdv.
    Alfpfenhon Brocken a hűtő.

Új hozzászólás Aktív témák