Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    válasz Balinov #1313 üzenetére

    Na ittvagyok, régebben ~45min hosszu Lost epizódokból gyártottam menüs,chapteres dvd-t,cirka 4-5 rész/dvd felállásban. Ekkor a ~360mib-os hdtvrip avi-t CCE 2.7x.xxx-et használva a következőt állítottam be:
    1pass VBR-rel,MPEG2, for DVD -t a (felesleges lett volna többmenetesen megcsinálni a már amúgy is agyontömörített hdtvrip-et)
    Az Output files-nél az Audio file=enable,mpeg1-et kiválasztva 128-160kbit/sec,
    Frame Size fejezetnél a helyes FPS értéket,Aspect Ratio-nál a helyes arányt,
    Az Advanced-nél a Close All Open GOP-ot (dvd lab nem szereti,ha nyitott GOP-ot teszek át a proejktbe az Assets-ből)
    Be szoktam még a Max Filesize-t lőni úgy,hogy a 4-5 epizód (audio+video streammel) úgy adjon ki ~3800-4000mbyte-ot,hogy a dvdlab menüzésnek (ami ha jól emlékszem tömörítetlen valami) maradjon 3-400mega hely.
    Most az adataimnál látható masina egy 30perces The League of Gentlemen BBC komédiaepizódot a fenti beállításokkal 9perc alatt kódolt át mpv+mpa nyersanyagba.
    Ezt a DVDlab-bal Assets-be betallózva,majd az audio és video adatfolyamot a porjekthez hozzáadva,a feliratot is hozzáadva megfelelő formátumra dvdlab-bal átalakíttatva,főképernyő jobb oldalánál az Add chapters-nél Find all possible chapters.Ekkor van egy audió,egy chapterelt videó.Majd a Movie1 ablakban ráböksz a Sub1 gombra mindjárt az Audio2alatt..srt-ben van most az aktuális TLOG feliratom,szépen beimportálja az Import gombbal kitallózva és megnyitva.
    Itt be lehet állítani a felirat "nyelvét"- ez sztem a lejátszó hw/sw felé tolmácsolja,hogy milyen nyelvü a sub.A Global font and Style-nél beállítod a betütipust,méretet,meg hogy hogyan legyen megjelenítve (ezt speciel még sosem próbáltam),a Margin-nál a margót és igazítást adhatod meg.A Set this subtitle Always On-nal azt tudod beállítani,hogy lejátszódáskor minden kiválasztás,gombnyomogatás nélkül induljon el a filmmel együtt a felirat megjelenítése is.Végül Generate Subtitle,megadod a fjálnevet,majd rövidesen elmenti és automatikusan hozzáadja a Movie1 projekthez a dvd kompatibilis feliratfájlt.Ezután,ha mondjuk 1 filmed van és nem akarsz különösképp menüt első próbálkozásra,nincs más dolgod,mint a Project Menü -> Compile DVD,majd ahogy kívánod,akár DVD Image-be is,amit IMGBurn-nel ki is írhatsz. Érdemes a dvdlab-nak nekiesni,guide-okat próbálgatni,mert egész jó és színvonalas dolgokat lehet vele készíteni.
    Itt van egy screen a fenti dvd lab projektről

    WinAVi-val persze meg lehet az mpeg2 fájlokat is csináltatni,amit dvdlab szintén fogyaszt,nekem valamiért a CCE - hangsúlyozom idáig,no flame- jött be.Most kódoltatom 8-as WinAVi-val 400mb fix méretre,128kbit hanggal ugyanazt elementary streamekre, ez 5-6percet ír,kódolási időnek.

    üdv
    Bali

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák