Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hugi0

    őstag

    válasz confetti #2187 üzenetére

    JBL CS60.4 rol van szo ?
    Ezt en nem vennem meg.

    A hasonlo kategoriaju MAC ot sem, de semilyen hasonlo kategoriaju keszuleket nem vennek.

    Ebben a kategoriaban igaz a mondas, miszerint:
    Olcso husnak, hig a leve !

    "Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

  • hugi0

    őstag

    válasz confetti #2193 üzenetére

    Probalj meg egy kicsit sporolni, +50% manit tegyel hozza.
    Ha osszegyult a penz, akkor segitek valasztani a hasznaltpiacrol.

    Eg es fold lesz a ketto kozt a kulonbseg.

    Nekem van idehaza olyan hangszorom amire te vagysz (16cm 3 utas), de nem adom el mert nem mennel vele semmire.
    (Egyebkent is mar oda adtam a fiamnak jatszani, igaz azota is a polcon all, es porosodik.)

    De ha megfogadod a tanacsom es veszel egy hasznaltat majd, akkor eelkerem a gyerektol es osszehasonlithatod.
    Ha ez fog jobban tetszeni, es a gyerek is beleegyezik elviheted 1Ft -ert.

    "Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

  • hugi0

    őstag

    válasz confetti #2679 üzenetére

    Tedd vissza Blaut.
    - es aktivban hasznalhatod az elso szettet, a 4 csatissal. :))

    "Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

  • GReddy

    tag

    válasz confetti #2679 üzenetére

    Kedves Milán!

    Távol álljon tőlem, hogy oktassalak, de szerintem:

    A mélyláda a rendszer egyik legkevésbé hallható, és mégis legmeghatározóbb eleme. A kívánatos mélyek elérésére ismerni kellene az autó pontos típusát, kivitelét, a rendszer minden elemének pontos típusát (esetleges zajcsillapítást is!) a zene milyenségét, és minőségét. Ugyanis, a közhiedelmekkel ellentétben (amatőr hangmérnökként, és hangminőségbíraként mondom) NINCS UNIVERZÁLIS RENDSZER! Nekem a komplex sokszázezres rendszeremből az új autómban maradt a fej, az első komponensszettből a tweeter, és az aktív hangváltó! Ami tökéletes volt a scorpioban, az a mondeoban szétesett. Hülyére reflektálta magát a középtartomány, és alatta, cserébe a magas olyan erősen csillapított, hogy szinte nem is hallatszott. (Ezért kell az aktív hangváltó, ott nem csak a mély, a magas is szűrhető, vágható)

    Nem fikázás, nem hőbörgés: A mélyek, amiket felsoroltál, ne haragudj, meg sem nézném egy hangminőségversenyen. A signatot talán, de a signatot a feszes cséve miatt erőből illik hajtani! Gyors- pontos - nem szép -tuc-tuc mély lesz a végeredmény. Pl jazz -re, rockra teljesen és tökéletesen alkalmatlan. ÉN a JBL (USA) erőlködőre semmiképpen nem signatot tennék, (főleg hogy azt zárt ládába illik tenni, pont a csévetest feszessége miatt) hanem DLD Acousticot, Crunch-ot, Fusion-t. Esetleg FELSŐkategóriás Magnatot. A kis JVC fej (3xxx sorozat) elég jó, viszonylag széles spektrumú, jó tonalitású fej, A JBL 165 egyérlelműen house - techno - rave vonalra való, viszont a tweetere földpátból van, selyemmembránnal, azaz elég szellős, levegős marad a magas, és ritkán zizzen be. A signatot nem tenném bele ebbe a rendszerbe, egy 60Hz-es, 52Literes reflexláda, és hadd szóljon.

    Ez csak tanács. Ha akarod megfogadod, ha nem, akkor nem. Nem tudom az autó típusát, lehet, hogy kicsi az autó, és egyszerűen az a baj, hogy hülyére van a mély csillapítva, kellene bele egy kis erő. Nincs infom..

    [ Szerkesztve ]

    Dominate the woods... The Bowhunter.

  • GReddy

    tag

    válasz confetti #2687 üzenetére

    ÁLTALÁBAN a JBL, mint az amerikai erősítők nagy része (Rockford, Crunch, etc) dögös, szellős-levegős, nagyon széles spektumú, jellegzetesen amerikaias hanggal rendelkezik. Általában nagyon szépen hajtanak rave-et, technot, house-t, a közép, felsőközép kategóriás tucaterősítőik (magyarul boltban megkapod viszonylag bagóért) 80Hz körül - kicsit alatt -12dB kiemeléssel megbirkózik Rammsteinnel, Queen-nel, Marilyn Mansonnal is. Nagyon nem szeretik a komolyzenét, teljesen széthullik egy opera alatt. Hallottam 2000+ rendszert (kétezer euro összeérték feletti kategória) behalni Pavarotti Una furtiva lacrima-ja alatt. (röhögtem mint állat, szerencsétlen paraszt "ál--alkozó" gyerek meg összetörve, lehajtott fejjel kullogott el a dzsipóval. Szemét vagyok? Lehet. Nem szeretem, amikor valaki pénzzel pótolja a hozzáértést.) A JBL-en meghallgatnék egy Kicker ládát. (52Liter reflex) Vagy Rockfordot. Vagy Impactot. (utóbbival kezdeném) Helix nagyot szólhat benne, sajnos nem ajánlom. Kétféle létezik Helixből, (első rendszerem natív helix volt) occó és drágá! Utóbbi nagyon durva, sajnos ide nem hozzák. Németben kell megvenni. Kb 100% a különbség, ha zongorán tudnám játszani a különbséget, én lennék a Richard Clayderman... A QAHS-ban (soroksári út) nagyon rendesek, biztos hogy meg tudod hallgatni. Ja, a lényeg. Kicsi autó, a normálisnál is kisebb, azaz a 40Hz hang cca 20 méter hullámhosszának a tizede (sem) fér bele a kaszniba. Ez azt jeleni, hogy olyan erőlködő kell neked, ami -12dB kiemelést tud a mélytartományban, mert a kicsi belső miatt hülyére van csillapítva szerencsétlen mélytartomány. Vagy alternatív megoldásként hajtod erőből, mondjuk egy négycsatis Crunch Blackmaxx erősítővel, duplán hidalva. (az olyan 50 bruttó) Vagy tudomásul veszed, hogy sose fogsz hangnyomásversenyt nyerni, és elmész a hangminőség fele.

    VAGY VESZEL FÉL MILLÁÉRT EGY BRAX-OT. :C Az mindenre jó.

    Kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok.

    Dominate the woods... The Bowhunter.

Új hozzászólás Aktív témák