Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz HUTCHDB #48900 üzenetére

    Jól [hangzik] ! Tavaly használtam első alkalommal és noha már számos alapos mosáson túl vannak a kezelt felületek, újszerűen sötét színe van!
    Víz alapú a festék, nem bíztam a tartósságában, de alapos száradás után maradandó!

    Üdv: nebulo

  • Petyyyyy

    addikt

    válasz nebulo5 #48901 üzenetére

    Te is átmentél a kezelt felületen nedves ruhával vagy a víz itt nem katalizátorként működik és elhagyható az a lépés?
    Ha tényleg ilyen tartós, akkor felkerül a listámra, nincs jelenleg ténylegesen külső műanyagra szánt cuccom.

    Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

  • Peti78

    őstag

    válasz HUTCHDB #48900 üzenetére

    Szia!

    Anno meguntam ezt a műanyagápolós játékot, és kipróbáltam ezt a [preventet]. Előzör az asszony kocsiján, majd az enyémen. Nyilván alapos tisztítás és maszkolást követően két rétegben vittem fel, rétegek között fél órát hagytam az első befejezésétől számítva.

    Ez nagyjából három éve volt, azóta mindkét autót lecseréltük, pár hónapja láttam az asszonyét, még teljesen rendben volt. Mármint a műanyag, mert az autó eléggé el volt hanyagolva.

    Haverom az általad linkelt Sonax-ot használja. Ha jól emlékszem, az teljesen sima felületet ad és némileg fényes ugye?

    A Prevent inkább mélyfekete, minimálisan érdes felületet. Nekem ez jobban tetszik. Nyilván a Sonax gyorsabb, nem igényes különösebb maszkolást.

    Szóval mindkettő jó, a kérdés hogy melyik illik jobban szerinted az autó stílusához, és a preferenciáidhoz.

    Egyébként ha külső műanyagápoló, akkor én nem tudok jó szívvel ajánlani egyet sem, ha kisebb vagy nagyobb mértékben kifakult műanyagról van szó és a szín visszanyerésére, illetve annak fenntartása a cél. ( Ahogy időközben Petyyyyy is hasonló tapasztalatot fogalmazott meg) Igaz, jelenleg egyik autón sincs egy pici műanyag sem kívül, úgyhogy ez a terület az utóbbi időben teljesen kiesett az érdeklődési körből.

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • sutszi

    veterán

    válasz HUTCHDB #48900 üzenetére

    Én külső műanyagra meg gumira is ezt használtam eddig... kicsit zsíros hatású de óvatos visszatörléssel jól dobja a trutyit. És egy rövid ideig még a mattulást is tudta kompenzálni a fényszórón. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz HUTCHDB #48900 üzenetére

    Egy ilyen fiatal autón nem az alján fogja a nap megszívni. Gyanús, hogy valami erős előmosó ami nem lett jól leveretve, esetleg cement.

    A Sonax/prevent lökhárító szinezőt nem ismerem, de ennyiért megpróbálnám valamelyiket (sonax) Amit én használok csak külföldről rendelhető és ennek kb az 5-6x áráért. Ha nem válik be, akkor megkeresem a termék nevét amit én használok.

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz nebulo5 #48901 üzenetére

    Mint írtam, használtam vagy 25 éve...te jó isten hogy telik az idő, emlékszem, hogy jól működött.
    Arra gondoltam van tőle újabb/jobb/ajánlottabb termék.
    Egyébként a facebook szokott valami hasonló termékhírdetést feldobni, ami kb azt eredményezte, mint a most felhozódott Sonax.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz Petyyyyy #48902 üzenetére

    Ahogy emlékszem, nincs semmi utólagos feladat.
    Talán annyi, hogy picit egységesebb legyen (ne legyen csíkos) a felületet miután felhordtuk a "festéket/ápolót" át kell törölni.
    Valami olyan rémlik, hogy egy vizes hamos festék anyag jön ki egy cipőápoló szerű szivacsos részre.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz Peti78 #48903 üzenetére

    Köszi.
    Igazaból maszkolni, takargatni nem szeretnék, úgyhogy szerintem a Sonax lesz.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz sutszi #48904 üzenetére

    Ha jól látom, ez inkább apoló, mint renováló szer. Jobban utána nézek. Köszi neked is!

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz Formaster #48905 üzenetére

    Nem tudom mi okozhatta, de akár kavicsfelverődések százezrei is lehetnek. A kerék minimálisan kiáll az autó síkjából, így akár az is okozhatta, mint ahogy ahogy írtad egy vegyszer is.
    Nem igazán tudom, hogy most először próbáljam meg megnézni, hogy korábbi vegyi anyag okozhatta-e , vagy menjek rá egyből a Sonax-szal?

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • sutszi

    veterán

    válasz HUTCHDB #48909 üzenetére

    Én jártam már úgy, hogy erősebb PH-s előmosó megkapta a műanyag felületet...

    Amúgy igen ez ápoló nem renováló... Viszont régen én álmodoztam arról, hogy ezt kipróbálom: [link] De a megvalósításig még nem jutottam el.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz sutszi #48899 üzenetére

    Nem kenyerem irreveláns infókkal össze szemetelni a topikot, de a ló "valamilyének" is van vége

    Mi a cél? Nézzük, hogy az "előző időszámításban" mi ment itt. Palira vétel, lehúzás, hasznos információk gramm mérlegen csepegtetése, önreklámozás stb... Ezt megszüntetni és minél több informativ anyagot letenni egy olyan témában, amiben a szakik frigyládába szeretnének zárni minden tapasztalatot. Ez "volt" a cél, de a kérdésedre még nem válaszoltam. Én már annak örülök, hogy az az állapot megszűnt. Jópár magammal sikerült eltakarítani innen a sleppet és vettem a fáradtságot 2015 óta több, mint 2000, legyen csak a felében értékes hozzászólást leraknom. Az összefoglalóról nem is beszélve, amihez hasonló magyarul összeszedve egy helyen sincs.

    "Na, ki itt a ribi?!" és a jó, hogy kicsaptad az asztalra kijelentésekkel magadat járatod le, de már így is túl sokat mondtál. Tehát, feltámadtam, ez igaz ... Ha nem tetszik, nem kell nézni, van rá egy gomb. Nem voltam egy ideig a helyemen - tény. Ha kifogásod van vele, vagy úgy érzed rosszabb lett a hely, mint mielőtt átvettem jelezheted nekem, vagy modkerben, vagy itt is beállhatsz a sorba, de leginkább akkor, ha hozzá tenni is tudnál valamit!

    #48879 ezzel az illedelmes, technikai jellegű hozzászólással köszöntem be, mert rohadtul csípte a szemem, amit aznap egy másik csoportban láttam. Na erre már meg is kaptam valakitől, hogy én dühös vagyok. Lehet, hogy igaza volt, mert fel tud menni a pumpa, ha a hülyeséget látom párosulni a szakértelemmel. Bár mint mondtam, az illető úgy gondolom jóhiszeműen végzi a munkáját, nem lehúzósan, csak felül egy olyan vonatra, amiben nincs még piaci tapasztalat és úgy adja el, mintha ...

    Moderáció, rendrakás, mi is a CÉL:

    Alapvetően, csak ezt a zavaró esetet szerettem volna itt hagyni, némi tudományos magyarázattal. Úgy látszik, egyeseknek ez is leveri a láncot, de ez nem az én bajom, van aki szívesen olvassa, tanul belőle.

    Majd kaptam a szép nagy seggberúgást, hogy az összefoglaló. El is szégyelltem magam, hisz jó rég nem néztem át, de alapvetően ez az egész dolog nagyrészt a technikákról szól. Vehetsz te bármilyen anyagot, ha fogalmad sincs a hogyanról, ami le van írva, akkor többet árthatsz, mint használsz.

    Beírtam a keresőbe, hogy: "összefoglaló friss" és azt látom, hogy tényleg jelezték páran, de valahogy egy valakinek lett hirtelen olyan fontos, hogy több ízben is nyilvánosan "megbecsülte" a munkámat. Persze nem nekem jelezve privátban, ahogy azt mondjuk én tenném, ha már használom a topikot és a munkáját, amit eddig itt hagyott, hanem kvázi lázítva, követelőzve. Mit ad ég kiderül, hogy azért némi személyes ismeret is van pont az említett webshopban azóta, hogy ilyen fontos lett az ÖF. -Megértem, persze nem rossz a cukorka boltban az a pár "pirospont" sem... Egy a fontos, hogy most kerüljenek be azok a linkek ODA. nem.

    Szóval, hogy kinek mi a célja az egy kérdés, de több válasz van. Az enyém továbbra is érdekektől mentes és önzetlen. Ennek megfelelően elvégzem a karitatív munkám, amikor tudom. Ha majd nem tetszik a modiknak, vagy kevésnek érzik, akkor leváltanak.

    Amíg viszont én feltámadok, addig a reklámozás/lehúzás ugyan úgy el lesz kaszálva a jövőben, mint anno a Dodi féle banda, legyen az bármelyik cég, nyilvánosan eddig sem neveztem meg egyet sem! Csak megkértem mindenkit, hogy itt a vége és törölnöm kellett néhány ilyen jellegű posztot!

    Szóval igen, bedobtam +10hszt, mert szükség volt rá, legyen az az én hiányosságom, vagy a fórumlakók felelőtlen hozzáállása miatt!!! Részemről a vita OFF, senkivel sincs személyes jellegű problémám és a látszat ellenére Petivel is meg tudtuk beszélni privátban, emberi módon a történteket.

    Moderálni nem azért kell, hogy MÉREGESSÜK AZT, AMIT TE HISZEL, hanem azért, hogy a példa amit mutatunk ne gerjessze egy kínai bazárrá a topikot. A példát mindenki mutatja, én, te, ti, MINDENKI!!! Ha egy elkezdi, akkor lehet a többinek is, nem?

    Az az egy már hallom, hogy igazából 2-3 cég, aki itt reklámozgatja magát burkoltan. ;)

    Ha ezen kívül van olyan gondolatod is, ami építő jellegű, akkor ne tartsd magadban. Pl örülök, hogy két éve nekifogtál az összefoglalónak, de látom neked sem sikerült érdemben összerakni. Szerenécsére ennek a pótolása is belefért a 10+ hozzászólásomba.

    Tehát mielőtt pálcát törünk valaki körmén és olyan dolgokat követelünk, amit ingyen várunk el tőle a drága szabadidejéből, gondoljuk át, hogy egyáltalán mi képesek lennénk-e legalább ilyen szinten, vagy a hiányosságokat pótolva összerakni!!! ... ha igen, akár segíthetsz is.

    Köszönöm!

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz HUTCHDB #48910 üzenetére

    Félre értesz, ha vegyszer, ha UV sugárzás, akkor megmarrta, azon nincs mit nézni. Mindenképp tartósan kell színezni. Elég rossz a kép, de tipikus lándzsás mosó nyomvonal. Beállt nyáron a 40 fokban, fújta 13 -as ph-jú lúgos előmosó habbal, majd leverette a kocsit, csak ott már fájt a dereka rendesen lehajolni ;] Ráaádul az a rész a síktól mélyebben van, így még a kocsiról lecsöpögő víz sem mosta le a vegyszert. (ha a tiéd a kocsi a kezdtektől bocs, de akkor is ez az igazság)

  • sutszi

    veterán

    válasz Formaster #48912 üzenetére

    Van itt több dolog is az írásodban amelyek bár kapcsolódnak egymáshoz...azért érdemes külön szedni.

    Nekem ebből a nagyon hosszú leírásból az jött le, hogy szeretnél rendet tenni a topikban... Szerintem ennek alapvetően mindenki örül, és ez ellen biztos senki nem emeli fel a hangját. Inkább a stílus és a módszer... Gondold végig, hogy a "dühös" jelző után én is azt jeleztem vissza neked, hogy kissé offenzívre sikerült a belépő. Ha már ketten mondjuk lehet benne valami. ;)

    Az időszámításod merőben másképp látjuk. 2015-2020 időszakban a végére egy erősen leszálló ágú részvételed volt a topikban. Ez nem nézőpont kérdése. Ez tény. Az azt követő 3 év(!) meg éppen csak benéztél. Ez is tény. Ezt én teljes mértékben megértem és abszolút nem is vetem a szemedre. Majd lentebb írok még erről mert van ide vonatkozó érintettségem.*
    Azért ez az idő nem tűnik el nyomtalanul semmilyen területen... A topikban sem...
    És igen voltak kritikák az összefoglaló miatt de igazán senki nem akart beleállni, mert nagyon melós... és kétséges, hogy megéri-e...

    Én személy szerint nem érzékeltem itt olyan típusú befolyásolást az elmúlt 3 évben(!) amire te itt most hivatkozol... Régen a dodi..meg a nem tudom ki akiket már nem is ismertem...oké... De az már annyira múlt, hogy lapozhatunk is.
    Nekem annyi elvárásom van... és ennyi lehet is, mint bármely másik fórumozónak, hogy ha már kalapács van a kezedben, akkor ne nézz mindent szögnek. Én nem tudom melyik shopot meg kit kell ignorálni. Ha valamit találok ami jó, akkor bedobom. De ne kelljen már attól rettegnem, hogy jön a figyelmeztetés mert valakinek csípi a szemét egy bolt. Ezt ráadásul honnan kéne tudnom.

    *Az én történetem... Nekifutottam az összefoglalónak egy bizonyos szemléletmód szerint, hogy legyen valami rendezett formája ezeknek az infóknak... Aztán menet közben 2 dolog miatt hagytam a fenébe.
    1. A tököm tele lett a PH-val, meg az egész topikgazda/moderátor mindenség gumiszabály rendszerével... Csak, hogy 1-et említsek. A topikgazdák tevékenységét is kb évente mérik, és akik nem tesznek eleget attól elveszik. Na ez alapján már te sem lehetnél az... az elmúlt 3 év alapján. És ez a full szubjektivitás öli meg a szabályozást... az egész rendszert átjárja a jó magyar protekcionizmus. Így visszavettem a tempóból és köszöntem de egy ponton túl nem építem jobban PH-t, mint amennyit kiveszek belőle...

    2. Igazából ez az elsőből következik... Rengeteg meló van még ebben... Amúgy nem rosszaa táblázatod... De ez még az út eleje. Ide még kell tartalom... És ez nagyon sok munka. Én pedig mérlegeltem. És nekem nem érte meg, hogy ennyi szabadidőt áldozzak a PH-ra... aminek az okát az 1.-es pontban fejtettem ki.
    Ez nem jelenti azt, hogy magamnak nem jegyzem fel milyen cuccokat szeretek.

    Végezetül... nincs veled bajom...meg olyan stílusban tereled a topikot ahogy szeretnéd. Megvan hozzá a jogosítványod. Én sem fogok itt nagyobb prédikációkba belemenni... És nem fog vérezni a szívem ha idővel kikopik a topik a listámból. Mert ami biztos, hogy fölöslegesen nem fogom idegesíteni magam butaságokon.

    :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz sutszi #48914 üzenetére

    Nincs tiltólistás bolt, csak a szabályzat van! Azt nem én írtam!

    De a közös érdekünk, hogy minél kevesebb link jelenleg meg a topikban és minél több hasznos tapasztalat konkrét termékeket, praktikákat illetően! pont.

    "kissé offenzívre sikerült a belépő" - ki ellen? és ki, mit lát bele ... számomra tudományos és tanító jellegű volt, kellő, de diszkrét offenszívával, inkább tanító jelleggel. Persze a magas labda van, hogy le sem esik... Az, hogy ki, hogy tartja be a szabályzatot a saját felelőssége. Ha nem veszi észre senki megúszta, holnap lehet, hogy nem.

    Az én személyes stílusom az egy dolog, annak nem kell befolyásolnia a topikot. Minden más topikban és a való életben is tudok hasonlóan ércesen fogalmazni, ha kell. De az őszinteség mögött többnyire megalapozottság van és ha kellően megérted amit írok, talán felfedezed benne "humort" vagy az iróniát is. Nem vagyunk egyformák, ha valakinek nem tetszik a stílusa, ignoráld.

    A többivel egyet értek. Topikgazda? Fizet érte valaki? Elvárások? Szemrehányások? Köszönöm??! -nem, követelőzés. Usertől is, az oldal felől is, bár ezzel még nem találkoztam ezidáig. Egyszer tették fel a kérdést úgy, ahogy azt illik, hogy fogom-e tudni folytatni a munkámat, várjanak rám, vagy kezdjenek keresni valaki mást :R - nincs semmilyen protekcióm. De ez a cím inkább púp, mint sem megtiszteltetés, vagy elismerés! Csak az képes rá, aki valamilyen szinten elhivatott.

    Azzal meg, hogy most átlapoztad 5 perc alatt a hozzászólásaimat robot módban, fogalmad sincs mennyi munkát raktam itt le. Csak a tegnap, tegnap előtti napon, hogy a már kész összefoglalót kiegészítsem és megírjam a polírozós dokumentumot elment nettó kb 6 órám.

    "És igen voltak kritikák az összefoglaló miatt de igazán senki nem akart beleállni, mert nagyon melós... és kétséges, hogy megéri-e..."

    Meglátjuk mennyire éri meg, nagyon kíváncsi vagyok hányan olvassák, és erre még visszatérünk mondjuk egy hónap múlva!

    Az összefoglalóban a lényeg ott van, a technika, amit eddig senki nem írt le, mert "7 pecsétes titok" A termékek szubjektívek és communytit igényelnek, mert amit én használok, az nem biztos, hogy egy kezdőnek való és fordítva.

    De ne kelljen már attól rettegnem, hogy jön a figyelmeztetés mert valakinek csípi a szemét egy bolt. Ezt ráadásul honnan kéne tudnom.

    Nem fog, nem a dedóban vagyunk, képzeld még Péter sem kapott, hanem megbeszéltük, bár ez nem rajtam múllott. Szerencsére nem vagyok moderátor, mert miután privátban jeleztem, azért csak belinkelte 3x ;] Ha problémásnak találok valamit, hsz-ben - személy/cég megjelölése nélkül és privátban személyesen fogom jelezni a jövőben is, mint még a feltámadásom előtt-előtt!

    [ Szerkesztve ]

  • Peti78

    őstag

    válasz Formaster #48912 üzenetére

    Tovabbra is konkrét termék linkelését tartom a leginkább célrevezetőbbnek a forumtársak tájékoztatása érdekében
    Van egy javaslatom, hogy ezután senkire ne vetüljön indokolatlanul a reklám gyanúja, és adott esetben hasznos hszek törlése.

    Amennyiben nem saját márkás termékről van szó a Google keresési linkjét lehessen csak linkelni. Onnan mindenki ki tudja választani azt a webshop-ot ami számára a legszimpatikusabb. A saját márkás termékeket pedig az anyavállalattól mint ahogy pl sutszi tette most achemical guys esetében. Aztán megint megkeresi mindenki magának a magyarorszagi forgalmazót. Vagy ha van kizárólagos magyarorszagi forgalmazó, akkor még azt is keressem ki?
    Mindenre lehet szabályt és kivételt is találni.
    Ennek két buktatója van. Az egyik, hogy aki idekeveredik, nem olvassa egyből az összefoglalót és a szabályokat.
    A másik, hogy ami minden részletében szabályozva van, az sajna macera minden usernak, és ha itt fog rendszeresen okvetlenkedni a témában egyáltalán nem jártas moderátor, hát a francnak sincs kedve bajlódni az infók átadásával. Erre a következtetésre az írás ebben a pontjában jutottam el. Ha nem segíthetek anélkül, hogy ezer szabálynak is megfeleljek. akkor annyit nem ér, és segíteni sem fogok. Majd segit akinek van ezekre energiája.

    Vannak azonban folyamatok, amiket nem lehet megvenni. Kit ajánlunk polírra,vagy más munkák elvégzésére. Én két céget tudok ajánlani, de az egyik abbahagyta a covid miatt. Minek minősül, ha a kérdés felvetésére az életben lévő céget ajánlom? Igen, autobirodalom. Csak olyat fogok ajánlani, amelyik munkáját személyesen ismerem. Sőt, belsore is fogom ajánlani.
    Nyilván egy győri illetőségűnek ez az infó nem releváns, nem is rájuk gondolok.

    Szerintem ebben a topikban az évekkel ezelőtt történtek óta nyugalom, és jó hangulat van. Azt az egy-két saját shop-ot reklámozó tag pedig helyre lett téve a fórumlakók által.
    Ékes példája az okvetlenkedésnek MADcat 48895 os hozzászólása, amin nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, annyira erőltetett "csakazértis" okoskodás volt. Többesszám... az eszem megáll...

    Van amúgy ennek a topiknak moderátor lakója is radi8tor személyében, aki ha feltűnne itt szabálytalanság, akkor biztos jelezné az illetőnek. Mar csak azert is, mert talán látja ki, mit művel errefelé.
    Erre idetéved egy, a témában és a tagokkal kapcsolatban nulla információval rendelkező modi, és majd jól megaszondja. Töröl videót, amit nem magamnak csináltam, hanem a tagoknak,hogy lássák hogy teljesít két fékporoldó. Viccég?

    Egyenként minden alaptalan gyanúsítás ellenére is hasznosnak találom (csakazértis) az ajánlott boltok listáját, vagy nem lehet az a cél ebben a témában, hogy ne húzzon le senkit eldobós ceg? Erre persze lehet az a válasz, hogy nem. ( csakazertsem)😀 túl fogom élni

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • Formaster

    Topikgazda

    A topikgazdák topikjában már felvetettem megoldásként, hogy kategorizálnánk az összefoglalóban egy teljes listát a forgalmazókról, akik magyarországon vagy -ra szállítanak, esetleg a személyes átvételes boltokat megyékre bontva. Onnantól nem lehet belekötni a link mentes only termékmegnevezésekbe. Kikeresi magának mindenki a kedvenc, legjobb, legolcsóbb boltját és onnan veszi. Nem mintha ezt eddig nem tenné meg bárki, attól hogy te az X-et linkelet, lehet h ő az Y-nál fogja megvenni.

    Aki idetalál, szerintem tudja a google-t is használni :U

    "Ha nem segíthetek anélkül, hogy ezer szabálynak is megfeleljek. akkor annyit nem ér, és segíteni sem fogok. Majd segit akinek van ezekre energiája."

    Ez az én fordításomban annyit tesz az esetet teljes képében látva, hogy ha nem segíthetsz pirospontokért a cukorkaboltban, akkor inkább megtartod magadnak a tudásodat. ok, ettől marad egy fórum páratlan és releváns információk bázisa.

    Az alapvető fórum szabályzatok a világ minden fórumán szinte betűre megegyeznek. Miért? Mert mindenhol ugyanaz a tapasztalat! Nem nagy tudomány, betartani, főleg ha még szépen meg is kérnek rá, nem egyszer ... Nem hiszem, hogy több munka egy terméket link nélkül beírni, mint még a linket is hozzáadni!

  • Peti78

    őstag

    Az jutott eszembe, hogy csak nem valamelyik nagy forgalmazónak nem tetszenek itt a linkek amik nem hozzájuk irányítják a vevőket?

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz Formaster #48913 üzenetére

    Nemrég vettem az autót, szóval nem tudom a mosási előéletét.
    Megy rá a Sonax!
    :R

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • nebulo5

    senior tag

    válasz Petyyyyy #48902 üzenetére

    Kezelés előtt lemostam a műanyag felületeket. Semmi pláne mosás nem volt, csak egy "szokásos" művelet az önki mosóban, az egész kocsira. Jó idő volt, mire hazaértem csontszáraz volt.
    A hátsó koptatón volt néhány erősebb horzsolódás, de azt is remekül elfedte.
    HUTCHDB: igen, mondta is az eladó, hogy ez már egy igen régi termék, de bevált, így maradt a gyártó termékpalettáján.

    Üdv: nebulo

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz nebulo5 #48920 üzenetére

    Azért nem árt, egy alapos előkészítés, mégis festésről beszélünk. Kefével, lúgos mosószerrel át szoktam kefélni, majd zsírtalanítom előtte. Biztos, ami biztos. Egyszer kell megcsinálni, de jól.

  • Peti78

    őstag

    válasz HUTCHDB #48907 üzenetére

    Most ahogy írod, emlékszem hogy amikor felvittük utána át is kellett törölni. Mert egyébként kiegyenysúlyozatlan volt a fedés. AMúgy érdekes, hogy 25 év alatt ezek szerint nem változtattak a formulán. De legalább nem rontották el :)

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • #TOTTI

    őstag

    Sziasztok, nem tudtam várni, kikevert spray festék + lakkal fényeztem egy robogó elemet, a lakk narancsos lett, minden lépés rendben volt, ami biaforrás: 17 fok, nem emeltem a száradási időkön, spray lakk, stb. :B Lehetett volna jobb is nem lett.
    Az eredmény amúgy tetszik, de ránézésre és tapintásra is narancsos.

    Van az a polír ami egy statikusabb felületre hozza? Vagy ez már a menthetetlen kategória?

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz #TOTTI #48923 üzenetére

    Tudsz más fényviszonyokkal is képeket lőni? Szögekből bevilágítva és fotózva pl. Én itt más problémákat is vélek felfedezni, mintha itt ott kráteres lenne, esetleg kicsit forrt volna. Ha csak narancs, akkor csiszolással kezdheted. (800)/1500/2500/3500 majd polír. Ha nagyon necves, újra kell fújni, a 17 fokot keveslem, de nem lehetetlen. 1-2x fújtam, elsőre nekem sem sikerült.

    szerk: mondjuk, ha bemész 1-2 autó szalonba, ott is fogsz ilyen narancsot látni az új autókon ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #TOTTI

    őstag

    válasz Formaster #48924 üzenetére

    Vannak bajok, port megúsztam kb., amúgy nekem első próbálkozás, a lakkig príma volt minden. Nagyon én akartam csinálni, kicsit megbántam. Audi Nardo Grey lenne, képen kicsit kékes.

  • Peti78

    őstag

    Sziasztok!
    Új turtle wax terméket adott ki a tengerentúlon. Az egyik amerikai detailer (nemmondommegki) csinált videot róluk. Akit érdekel a link, írjon privátban és elküldöm neki. Nem linkelem ide, mert sem a youtube-ot, sem őt (mást sem) áll szándékomban reklámozni.
    Műanyagápoló is van köztük, ezért aktuális

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz #TOTTI #48925 üzenetére

    Elég aprólékos lenne több lépcsőben, csiszolgat, leszedném 800-al az összes narancsot, de még maradjon meg a lakkból valamennyi és onnan fújnám újra. De nem vagyok fényező.

    Én ott rontottam el anno, hogy vastag is volt az első is, második réteg is és én sem vártam közte eleget. Bár, ha nem géppel fújod, tökéletes eredményt ne várj. Én bekérdeznék valami szakmaibb helyen is, csak ott szeretik szétszedni a lelkes amatőröket.

  • #TOTTI

    őstag

    válasz Formaster #48927 üzenetére

    Köszi a tippeket, első körben megpróbálom ezzel kipokírozni, lehet elötte próbálok egyet fújni szobahőmérsékleten.

  • _pda_

    tag

    válasz Peti78 #48926 üzenetére

    Olvastam az elmúlt napok csörtéit.

    Sztem ezt nem kelleni így csinálni.
    Mégis csak egy fórum.
    Tedd be a video linkeket, termék neveket nyugodtan, a direkt linkes termék ajánlásokat meg lehet az adott szabályok szerint kezelni.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz _pda_ #48929 üzenetére

    Bárki linkelhet bármit, reklámozni nem lehet. Ez közös érdek, nem az enyém, nem a lapcsaládé, hanem minden olyan emberé, aki energiát fektet egy fórumba azokért, akik releváns infót szeretnének látni. Ha egy reklámozhat, akkor majd jön a többi is. Csak nem ide... Ez a sértődés, lejárató kampány, gyanusítgatás viszont kötve hiszem, hogy jó reklám.

    [ Szerkesztve ]

  • weres78

    senior tag

    válasz #TOTTI #48928 üzenetére

    Sok olyan hely van az elemen ahová nem fogsz odaférni azzal a koronggal. Ezt a terméket nem ismerem, de anno próbáltunk valami "narancs eltávolító" korongot, nem sokat ért (még egyszer nem a linken szereplő termékre mondtam, az lehet tökéletesen teszi a dolgát).
    Az a narancs így képen elég durva. Egyetértek azzal, hogy be kellene csiszolni ahogy fentebb is mondták. Mondjuk ha nem vagy gyakorlott lehet elég lenne p1200 vízzel természetesen, aztán p2000. Ha teljesen sima és sehol nem csiszoltad ki (főleg az élek neccesek), akkor polír. Elég sokat fogsz vele szívni, de a végén nagyon szép lehet.
    Ha kikopik, akkor nem kérdés, lehet lakkozni újra. Arra vigyázz, nehogy a festéket is lekapd, mert akkor fújhatod színnel is.
    Milyen lakkot használtál? Mondjuk spray termékből csak párat ismerek, de mindegyik szépen terül. A 17 fok szerintem nem probléma, melegben a narancs inkább gond, mert megszárad a lakk mielőtt kiterülne.
    Az nem lehet, hogy nagyon vékonyan fújtad, és nem volt elég anyag ahhoz, hogy kiterüljön? Esetleg nem volt nagyon régi a lakk? Nagyon alaposan felráztad előtte (kb egy perc kell minimum)?

    [ Szerkesztve ]

  • Peti78

    őstag

    válasz _pda_ #48929 üzenetére

    SZia!
    Nem reklámoztam. Terméket linkeltem.
    Az, hogy Formasternek beakadt valami, amitől nem tud megszabadulni, arról nem tehetek.
    Nyilván nem esett neki jól, hogy meg volt szólítva az összefoglaló miatt, de ennek akkor sem az a módja, hogy megrágalmaz azzal, hogy reklámozok.

    Kicsit visszanéztem itt a dátumokat.
    Az összefoglalóra vonatkozó igényemet [2022. márciusában vetettem fel először.
    Az össefoglalóra vonatkozó következő hozzászólásom [2022. májusában] íródott.
    AZ autóbirodalom első említése [18nappal később] történt.

    Tehát amit a topikgazdánk oly erőteljesen szeretne elhinni, miszerint akkor lett fontos az összefoglaló frissítése, amikor megismerkedtem az autobirodalommal, az finoman szólva is szimpla nem igazság.
    Egyébként ha valaki a polirtech-ről linkel rendszeresen az nem probléma? Vagy a cleanyourcar-ról? theragcompany-val mi a helyzet? Van feketelistás webshop?
    Vagy van, amiről lehet és van amiről nem lehet linkelni? Praktiker? azért is meg lettem szólítva.
    [2021. augusztusában] políroztattam a verdát Debrecenben, a kerámiával kapcsolatos [2022. májusában] keletkezett hozzászólásomban az ő véleményét írtam le.

    Mindegy, ez az egész egy kutyakomédia.

    Szóval akkor hogyan szabad direkt linkes termék ajánlásokat tenni?
    Hogyan értelmezzem azt, hogy "Bárki linkelhet bármit, reklámozni nem lehet"

    Két, ugyanarra az oldalra mutató link már reklámozás? Vagy Három? Vagy mennyi?

    Ez engem tényleg érdekel, mert nem célom kirakatni magam innen, de valljuk be ez a megfogalmazás:
    Bárki linkelhet bármit, reklámozni nem lehet" Tulajdonképpen semmi másra nem ad lehetőséget, csak arra, hogy valaki(k) a saját ízlésük, kényük, megbízatásuk szerint szaladgáljanak a modkerbe.

    [Vajon a topiklakó moderátorunk nem vette volna észre ha megsért itt bárki erre vonatkozóan szabályt?]

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • Peti78

    őstag

    válasz Peti78 #48932 üzenetére

    Valaki tegye offba, nem tudom hol a modker.

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz Peti78 #48932 üzenetére

    Előbb vagy utóbb mindenre fény derül. További hozzászólások kerültek törlésre egyértelmű érdekeltséggel rendelkező reklám miatt MÁSTÓL (is), köszönöm a privát felhívásokat.

    Amit te linkeltél, már ott megfogalmazod, hogy barátod. Ha még mindig nem érted, ez már kimeríti a pártatlanság és a reklám gyanúját, ha pedig magyarázkodni kell az rég rossz, mert ahogy te is ki akarod magyarázni, más is ki fogja.

    Azon kívül, még ki is hangsúlyozod, hogy ez itt a "reklám helye" és innentől kényszeresen minden terméket az ő linkjükkel jelölsz meg. Nem tudom hány nyelven mondjam el, hogy ez hová vezet, de talán majd, ha lenyugszol, megérted.

    Az pedig, hogy ki-mit vesz észre nem az én dolgom elbírálni. Ha a szabályzatot kimeríti, vagy gyanúra ad okot, akkor közös érdek intézkedni. Arról nem is beszélve, aki észreveszi, de tesz rá, majd úgy gondolja ez feljogosítja arra, hogy ő is...

    Megnevezés nélkül tettem ki nyilvános felhívást, hogy vége a reklámnak, majd 2x szóltam neked privátban, hogy ne és kb 20 üzenetben próbáltam elmagyarázni, hogy miért ne. Nem én vagyok az aki beléd állt, hanem fordítva és nem én próbállak lejáratni, hanem te engem és magadat :R

  • Peti78

    őstag

    válasz Formaster #48934 üzenetére

    Az egy debreceni autokozmetika ami időközben megszűnt. Ott políroztattam az autót. Ő a barátom, Vele beszéltem a kerámiáról, semmi köze az autobirodalomhoz. Azt hiszem az előbb világosan leírtam. Görcsösen akarsz kapcsolatot keresni ott is ahol nincs. Mindezt személyes sértettségből, vagy ki tudja? Tagadhatod, szerintem így van.

    Igen, az volt a reklám helye. Ha burkoltam akartam volna, burkoltan teszem, és ha most ezt el akartam volna titkolni ezt a mondatomat, akkor nem linkelem be.
    Én is elmagyaráztam neked privátban (is) kb ugyanannyi üzenetben, miért nincs igazad.
    Vagy nem érted miről beszélek, vagy nem akarod megérteni. Egyik sem jó.

    sutszi fórumtárs nagyon sok gondolatával egyetértek amit ezzel az egész viharral kapcsolatban leírt. (Ő azon tábort erősíti egyébként aki nem keresett meg privátban.)

    Részemről utoljára reflektálok erre az egész önkényes, diszkrimináló koholmányra.
    A kényszeresség (sem ) igaz. Azóta és előtte is linkeltem Praktikerből, autoglym, google keresésből (ecset, szivacs) pedig akár mehetett volna az autobirodalomból 10x áron.
    Ha Te csak azt látod, hogy mit linkelek onnan, és azt nem hogy mit nem onnan, ráadásul ha leírom sem érted meg és képtelen vagy konteksztusában látni, akkor ezen sajnos nem tudok segíteni. 20 évig foglalkoztam más emberek problémáival, és ma már nemcsak a munkámban, hanem a magánéletemben sem teszem ezt.

    Viszont a topik korábbi nyugalmának visszaszerzése érdekében világos állásfoglalást kérek az reklám fogalmáról, mert eddig még ezt nem sikerült tisztázni.

    "Szóval akkor hogyan szabad direkt linkes termék ajánlásokat tenni?
    Hogyan értelmezzem azt, hogy "Bárki linkelhet bármit, reklámozni nem lehet"
    Két, ugyanarra az oldalra mutató link már reklámozás? Vagy Három? Vagy mennyi?"

    Erre vonatkozóan, ha nem értek valamit azt jelezni fogom, a személyemet ért vádakra nem kívánok reagálni.
    Nyugodtan ki lehet listázni a hozzászólásaimat. és el lehet dönteni volt-e bizonyítható vádad ennek az egész kabarénak a megkomponálására, vagy csak a személyed nélkülözhetetlenségét szeretted volna bizonyítani ebben a ismét fertőben fetrengő gazdaságban.

    Köszönöm a privátban érkezett támogató üzeneteket, szintén értetlenkedve tekintenek a jelenségre.

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • #TOTTI

    őstag

    válasz weres78 #48931 üzenetére

    Egy élt sikerült műanyagig kicsiszolni, amúgy nagyon szépen lejött ahol próbáltam, viszont lehet veszek egy új elemet és fényezőre bízom. Mivel a robogó egy közel fél milliós újjáépítős projekt, ezen már ne múljon. Szerettem volna mindnent én csinálni, de ez nem jött össze. :K

  • Peti78

    őstag

    válasz Formaster #48936 üzenetére

    Az összefoglaló frissítését a magam részéről köszönöm. Végre valami. Az biztos, hogy sosem fogok szaladgálni jelentgetni senkit semmilyen link miatt. Gondolom, lesz/van rá jelentkező.
    Én az ilyen jellegű inaktivitásommal járulok hozzá hogy aktívan tevékenykedj, tartsd szemmel a fórumot, ha már topikgazda vagy. :R

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • M3aN

    senior tag

    Sziasztok!
    Hátsó lámpát szeretnék sötétíteni, erre opcionálisan spray-t használnék. Milyen folyékony fólia spray-t tudnátok javasolni a füstös hatás elérése végett?

  • weres78

    senior tag

    válasz #TOTTI #48928 üzenetére

    Ha már odáig eljutottál, hogy bázisig szép lett, adj magadnak még egy esélyt szerintem, és menj rá egy jóféle lakkal (van jó spray).
    Lakkal egy nagyon vékony sor (szinte csak beködölöd), majd egy "vastag".
    Ha nem tetszik száradás után átmattítod p1200-zal, és megfújod még egyszer vékony majd vastag sorral. Na így már lesz elég anyag, hogy (ésszerű keretek között) nyugodtan csiszold, polírozd amíg nem lesz 100%.

    Fényezőnek valószínűleg nem kell új elem, azt is megcsinálja gond nélkül. Mondom ezt egy kép alapján...

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz M3aN #48939 üzenetére

    Léteznek fújható wrap fóliák, mint a Plastidip, meg van pár más márka, de én nem hallottam még áttetszőről, amit lámpára lehetne. Lámpabúrára van sötétítő spray (nem fólia) vagy dedikált fólia (amennyire én tudom)

    A spray az, ami elég hamar úgy fog lemattulni, mintha egy igazi bontószökevény lenne főleg, ha nem dolgoztál jól alá, gyenge minőségű az anyag és egyenetlenül is fújtad fel, stb stb. Ha valamennyire is igényes autóról van szó én elvinném egy rendes fóliáshoz, aki megcsinálja garanciával, szépre és ha engedi a törvény valamennyire, akkor azon kereteken belül legálisra. Ha annyira low cost a projekt, akkor meg rendelnék fóliát és megnéznék pár YT tutorialt.

  • M3aN

    senior tag

    válasz Formaster #48941 üzenetére

    Köszi :) igényes az autó, pár éves, szóval akkor inkább viszem fóliáshoz.

  • #TOTTI

    őstag

    válasz weres78 #48940 üzenetére

    Ezt használtam, de igen ott is elrontottam, hogy a legfontosabb elemen kezdtem. :)

  • weres78

    senior tag

    válasz #TOTTI #48943 üzenetére

    Nem ismerem, de nem hiszem, hogy ezzel az anyaggal gond lenne...
    Ha igaz ez talán a régi PPG Deltron, majd PPG terméke. Azzal anno dolgoztam, az egyik legjobb anyag volt (akkor) a piacon.

    [ Szerkesztve ]

  • #TOTTI

    őstag

    válasz weres78 #48944 üzenetére

    Autókozmetikussal beszéltem, szerinte is rendben van az anyag, viszont nehéz spray termékkel szépen fújni, ezt az elemet elviszem hozzá és rendbe hozza, 2-3000es papírkorong után egy polir. Árat meglátom, most nem is érdekel, aztán ez már elég, hogy tudjak haladni az összerakással, meg a tesztekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • AIex

    tag

    Sziasztok !

    K2-es termékek minősége mennyire konzistens / mekkora a szórás ?

    Topikban visszakeresve, jellemzően a Roton-ról szokott szó esni, amiket én néztem, sima waxos auto sampon kézi mosáshoz (K145), műanyag ápoló beltérre (M171), tégelyes wax(K073), és kárpittisztitó,

    Céges autóhoz kell, szóval nem a non plusz ultra terméket keresném, de ha valamiért kifejezetten a nem ajánlott kategória, akkor keresnék mást.

    Előre is köszönöm.

  • Peti78

    őstag

    válasz AIex #48946 üzenetére

    Szia!
    A waxos autósamponokkal általában nincs jó véleményem. Szerintem többet ér a wax nélküli és utána egy waxos programmal átszaladni rajta.
    Műanyagápolóból a wolf silk milk és a Elite milk dressing amit tudok ajánlani. Más mást fog,, nyilván amit próbált és ami neki tetszett. AZ általam említettek közül egyik sem fényes, ha azt szeretnéd, neked nem fognak tetszeni.
    TÉgelyes waxok közül, millió van. Soft99 drágább, több típus van. Nemrég linkeltem ezeknek a tartósság/fény vízpergetés tulajdonságait, ha időközben nem lett belenyúlkálva visszakeresheted.
    A turtle wax olcsóbb, de arra is jó hogy megtudd, akarsz e ezzel foglalkozni.
    Ha nem akarsz tégelyezni, akkor SOnax Brilliant shine detailer, K2 Spectrum (Pro), Labocosmetica Perfecta, WOlf Nano.

    De a kérdésedre válaszolva a K2 szerintem kiegyensúlyozott termékcsalád, olyan nagyon nem tudsz mellényúlni. Ami szerintem nem sikerült túl jól az a kerámiabevonatuk ami (light).

    [ Szerkesztve ]

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz AIex #48946 üzenetére

    A waxos autósamponokat én is hanyagolnám, egy jól tisztító, erősebb anyagot érdemes használni. A kettő már ki is zárja egymást, mert vagy tisztít, vagy waxol. A táblázatban van már fent pár termék, de még erősen hiányos a lista.

    A tégelyes waxok szvsz feleslegessé váltak, hacsak nem a "salamon valamilyét" szeretnéd egy showcarral lepipálni. Inkább szintetikus gyorsviaszok után néznék. Ami ár/értékben is kiemelkedő és ezen a szinten kiemelten sokáig fent marad, az a Sonax Brilliant Shine Detailer. Ha tetszik, több autód van és sok fogy, van belőle 5 literes kiszerelés. Nyomokban SiO2-t (kerámiát) tartalmaz, gondolom emiatt kifejezetten tartós. Először próbáld meg kis kiszerelésben, sok multi polcán is megtalálod. Könnyű vele dolgozni, ad némi fényt is és kiemelkedően dobja a vizet. Mehet műanyagra, akár üveg felületekre is, nem kell sok belőle.

    Kipróbáltam néhány ilyen csodaszert, de ennél maradtam. Volt ami tovább dobta a vizet, de nem jobban és szívás volt vele a munka. Onnantól meg elveszti a "quick" értelmét és drágább is volt sokkal.

  • AIex

    tag

    válasz Peti78 #48947 üzenetére

    Köszönöm !

    Műanyagápolóból azt preferálom, ami matt, maximum selyemfény, és semennyire sem ragad felvitel után. Wolf silk milk-et mennyiért szoktad beszerezni, ha publikus ? Neten nem találtam árat, bár lehet nem kerestem elég alaposan. :B

    Waxból korábban használtam "gyors waxot", annyira nem jött be, most akarok tenni egy próbát a tégelyessel,

    Árakról,

    >250ml-es tégelyes wax 1800 Ft,
    >Sampon 5l - 3200 Ft
    >Műanyag ápoló 5l - 5000 Ft

    Literes egységárra visszabontva, ennyiért nem adnak sok mindent a mostani körülmények között, leginkább semmit, akkor ennyiért mondhatjuk, hogy jó vétel ?

    Ami még kimaradt, hogy javarészt céges autót takaritanám vele, meg egy másikat a családban, amit nem használok, de takaritani én szoktam azt is, szóval ezért lenne jó költséghatékonyan űzni ezt a sportot, de annak sincsen értelme, hogy otthon kerülgessek 3db 5l-es kannát, mert olcsó volt, de pont azért volt olcsó mert sokmindenre nem jó.

  • Peti78

    őstag

    válasz AIex #48949 üzenetére

    Wolf-nál regisztrációt követően látod az árakat.
    A silk milk jelenleg 4570 literesben, ezt a leírás szerint 1:1-ben tudod felütni. Én töményen használtam, így is évekig elég volt. Bár egyik autómban sem volt sok műanyag.
    Érdemes lenne tudni, hogy amiket felsoroltál, milyen termékek.
    Mert azért autosampon és autosampon között van különbség minőségben, higithatóságban. Nem.mindegy hogy 5 liter/3200 ért 20 liter kapsz, vagy 5liter / drágább 200 litert.

    Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Új hozzászólás Aktív témák