Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thunder78

    senior tag

    Nah ... kicsit megkönnyebbültem, túl vagyunk az egész mizérián. Legalábbis a nehezén.
    Leírom a teljes storyt, hátha valaki hasonló cipőben szaladgál.
    A következő történt: 2003-ba, amikor új forgalmit kapott az autó, a törzskönyvét egyszerűen elfelejtették megcsinálni. Ez nem is lett volna probléma, mert az autót nem akartuk eladni, tehát nem is nagyon volt rá szükségünk. De minthogy tegnapi napon a bontóba került az autó és nem kaptam bontási igazolást a törzskönyv hiánya miatt, hirtelen szükségem lett rá.
    Mai napon került elintézésre a dolog. Az okmányirodába egy rendes fazon felkarolt minket és segített megoldani az ügyet. Ritka alkalmak egyike, amikor rendesen bánnak az ügyféllel :)
    Szóval. A bontónak elég volt egy olyan papír, amiben az okmányiroda elismerte, hogy az ő hibájukból nincs törzskönyv, de az autót nem körözik, blablabla. Erre a bontós már meg is csinálta az igazolást. Autó leadva, igazolás a kézben, ünnepek között az okmányirodába ki is vonják a verdát a forgalomból végleg.
    Mindenképp jó, hogy idén megcsináltam, mert jövőre 25.000,-Ft (!!!) lett volna, mint ahogy utólag a bontós fazontól megtudtam. Így ''csak'' 6.000,-Ft volt a beszállítás egy Szombathelyi bontóba (25km-ről), 1.500,-Ft lesz a kivonás majd az okmányirodába és ehhez jön egy kb 8.000,-Ft-os üzemanyagköltség (6 l alatti fogyasztással). A ráfordított időt és ideget nem lehet forintban kifejezni.
    Nálam még az nehezítette a helyzetet, hogy az autó Szombathelyen van én meg Győr környékén (pannonhalmi okmányiroda). Úgyhogy ma aztán annyi km-t tettem az új verdába, hogy már nem kell sok a bejáratás végéhez :D

    ''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Új hozzászólás Aktív témák