Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz llacee. #4769 üzenetére

    Nem tudok róla.
    Nálam a szerveren ahogy átállítottam n-es-re a kártyát (hostapd.conf -ban), a Broadcom kártyával kapásból 270Mbit/s-es névleges sebességen csatlakozott, Aztán ahogy megjött Szingapúrból a második AR5008 és kicseréltem a laptopban, egyből 300Mbit/s-el kapcsolódott...

    A router webes felületén nem lehet (kell) bekapcsolni az n-es wifi módot??

  • ambipur

    tag

    Halihóóó Emberek!

    Megjött Tajwan - ból az AR5008 - as wifi kártyám. Beszereltem, telepítettem a wireless-tools és a hostapd csomagokat. lspci kilistázza a kártyát. Az iwconfig parancsra ezt kapom:

    # iwconfig
    lo no wireless extensions.

    eth0 no wireless extensions.

    eth1 no wireless extensions.

    br0 no wireless extensions.

    wlan0 IEEE 802.11abgn ESSID:off/any
    Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=0 dBm
    Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
    Encryption key:off
    Power Management:off

    A hostapd csomag nem telepített hostapd.conf file - t, ezért letöltöttem egy mintát innen:
    http://hostap.epitest.fi/gitweb/gitweb.cgi?p=hostap.git;a=blob_plain;f=hostapd/hostapd.conf

    Aki már üzemelt be ilyen kártyát, az légyszi segítsen, hogy hogy kell belőni a master módot! Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • ambipur

    tag

    válasz Laca 012 #5407 üzenetére

    Szia Laca!

    Megszerkesztettem a /etc/default/hostapd file - t az általad közölt módon. A másik hiba az volt, hogy a hostapd.conf file - t nem a /etc - be, hanem a /etc/hostapd könyvtárba kellett tenni. A /etc/init.d/hostapd restart parancsra frankón elindult a hostapd démon. A ps -A ki is listázta. Az iwconfig parancsra kapott válasz:

    # iwconfig
    lo no wireless extensions.

    eth0 no wireless extensions.

    eth1 no wireless extensions.

    br0 no wireless extensions.

    wlan0 IEEE 802.11abgn Mode:Master Frequency:2.437 GHz Tx-Power=20 dBm
    Retry long limit:7 RTS thr=2347 B Fragment thr=2346 B
    Power Management:off

    mon.wlan0 IEEE 802.11abgn Mode:Monitor Tx-Power=20 dBm
    Retry long limit:7 RTS thr=2347 B Fragment thr=2346 B
    Power Management:off

    Most már működik a kártya, szerintem csak a /etc/network/interfaces file - t kellene szerkeszteni. Mindjárt kipróbálom.

  • ambipur

    tag

    válasz Laca 012 #5418 üzenetére

    Szia Laca!

    Közel járok az igazsághoz, de még nem sikerült csatlakozni laptopról. A laptop látja az adott SSID - t! A /etc/network/interfaces file módosítása és egy újraindítás után az iwconfig kilistázza és Mode:Master ! Az ifconfig is kilistázza. De van egy mon.wlan0 hálózati interface is, de minek, ill. ki lehet - e valahogy törölni?

    Az 5405 - ös hozzászólásodban közölt hostapd.conf - nál átírtam az ssid - t és a wpa_passphrase - t. A laptopon WPA2 - őt vagy WPA2-PSK - t és TKIP - t kell beállítani?

    A hostapd.conf - ban az ssid alatt a hw_mode=g mit jelent? Ennek nem "n" - nek kellene lennie? Mégiscsak N - es a kártya, nemde? A hálózati kulcs meg az a hosszú mondat, amit a hostapd.conf - ban a wpa_passphrase - hez beírtam, ugye? Köszönettel,

    ambipur

  • ambipur

    tag

    válasz Laca 012 #5426 üzenetére

    Szia Laca!

    Nos, ott tartok, hogy az általad megadott hostapd.conf esetén működik a kártya master mode-ban, de nem tud hozzá csatlakozni a laptop. Még annak idején a WL500gP - vel WPA2-PSK és AES beállítás esetén működött a csatlakozás 3 laptop esetén is. A TKIP - t le lehetne valahogy cserélni AES - re? Köszönettel, ambipur

  • ambipur

    tag

    válasz Laca 012 #5434 üzenetére

    Szia!

    Kipróbáltam a wpa=0 beállítást. A laptopon a Hálózati hitelesítésnél Nyílt - at, az Adattitkosításnál Letiltva - t adtam meg. Megpróbáltam úgy is, hogy a hostapd.conf - ban a wpa_passphrase, wpa_key_mgmt, wpa_pairwise és rsn_pairwise sorokat kikommenteztem. A laptopon látszik, hogy "Nem biztonságos vezeték nélküli hálózat", de csatlakozni nem tud. Mi okozhatja ezt?

  • ambipur

    tag

    válasz Laca 012 #5439 üzenetére

    Szia Laca!

    Töröltem az előnyben részesítettek közül, minden csatlakozási kísérlet után. A hostapd.conf - ban a debug=4 sor elől kivettem a # jelet, remélve, hogy a syslog - ból majd okosabb leszek. De a hostapd még annyit se ír a syslog - ba, hogy elindult ilyen és ilyen paraméterekkel. Neked loggol(t) valahova?

  • Laca 012

    őstag

    válasz ambipur #5441 üzenetére

    Most belepillantottam a syslogba, és csak akkor jegyez be, ha valaki csatlakozott. Beírja a mac addressét, aztán annyi..

    Jan 17 07:55:09 server hostapd: wlan0: STA xx:xx:xx:xx:xx:xx WPA: group key handshake completed (RSN)

    Minden esetre javaslom, a következő lépcsőben debug módban indítani a hostapd -ot.
    Előbb állítsd le:
    sudo /etc/init.d/hostapd stop

    Aztán indítsd újra a hálózatot:
    sudo /etc/init.d/networking restart

    Ezután indítsd kézzel -dd kapcsolóval:
    sudo hostapd -dd /etc/hostapd/hostapd.conf

    Ha a hostapd.conf -ban bármi probléma lenne, azonnal kiírja..

    Azt még mindig nem értem, hogy neked miért nem került eredetileg gyári-nyers hostapd.conf a helyére.. :F
    Abban rengeteg állítási lehetőség van magyarázattal..
    Nem tudom, nem emiatt hiányozhat-e valami a hostapd démonból??
    Próbáltad újra tenni?
    Nekem ahogy feltettem, azonnal flottul működött..
    Azaz pontosabban miután a debug módban kiírt nem támogatott üzemmódokat kivettem a ht_capab= sorból. De mivel ugyanúgy AR5008-as kártyád van nálad ennek jónak kellene lenni.. :K

    Kíváncsi vagyok neked kiír-e valami hibát... :F

  • Csicsóka

    őstag

    válasz ambipur #5443 üzenetére

    .... de a config file - t meghagyta

    Mert ott is hagyja, ez az alap viselkedés.

    dpkg --purge hostapd

    Ez távolít el mindent.
    Majd apt-get install hostapd, és ott lesz egy közel 42 kB-os alap hostapd.conf

  • Laca 012

    őstag

    válasz ambipur #5443 üzenetére

    Én is elindítottam a hostapd-od ugyan így és nekem is ugyanezeket írja, annyi különbséggel, hogy ha felcsatlakozok rá, akkor a fail -ok nagy része helyett ACK -t ír.. Szóval nem tudom ez mit csinál azon kívül, hogy szórja az SSID-t, de ettől még mennie kellene sztem..
    Jó lenne egy nyers hostapdd meg egy hostapd.conf, hogy úgy mit csinál..

  • ambipur

    tag

    válasz Csicsóka #5444 üzenetére

    Szia Csicsóka!

    Megpróbáltam a purge - val való eltávolítást, majd ismét újratelepítettem, de nincs hostapd.conf! Nekem 10.10 - es Ubuntum van (maverick). Erről a címről, valamelyik tükörszerverről letöltöttem a debian csomagot

    http://packages.ubuntu.com/maverick/i386/hostapd/download

    Majd mc - vel belenézve a csomagba a /contents/etc/hostapd mappában NINCS hostapd.conf, így nem is tud mit feltenni. Na jó, akkor nézzünk egy régebbi disztribúciót, gondoltam, legyen a lucid, innen is letöltöttem a debian csomagot:

    http://packages.ubuntu.com/lucid/i386/hostapd/download

    és a /contents/etc/hostapd könyvtárban van hostapd.conf Ezt kimásoltam a /etc/hostapd könyvtárba, szerkesztgettem egy kicsit annak szellemében, ahogy Laca is írta, tehát WPA2, és így tobább. Na kérem, újraindítottam a szervert, megy a hostapd master módban, és a laptop a jelszó bekérése után elkezdi lekérni az IP címet és kéri, és kéri, és malmozik és nem sikerül. Na, most húzzon ki valaki a csávából, mert mostmár tényleg nem sok hibádzik a sikerhez! Előre is köszönöm!

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5687 üzenetére

    Ha ezzel a parival indítod, akkor rögtön kiír mindent indulásnál.
    sudo hostapd -dd /etc/hostapd/hostapd.conf

    az /etc/default/hostapd fileban aktiválhatod a logolást: DAEMON_OPTS='-dd'
    illetve a hostapd.conf - ban legyen aktív a:
    debug=4
    logger_syslog=-1
    logger_syslog_level=2

    Nem tudom, hogy konkrétan erre gondoltál e.

    Ami a bridge-et illeti, én is azzal fogok kísérletezni most. Megírom ha jutok valamire.
    Azt megnéznéd, hogy nálad van e az enyémhez hasonló üzenet a syslogban?
    Nálam a hostapd a fenti debug opcióval fut, hogy lássam mi történik.

    @Csicsóka, köszi az infót. Én lucidot használok, 10.04.2
    Még az is lehet, hogy a memóriával van gond. A kernel panic ismét előjött és memtesztet még nem csináltam

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz DavidDay #5700 üzenetére

    ha a hostapd.conf - ban a következőt állítom be, akkor látni is valamit az indulásából. próbáld ki, jó volna pontosan tudni mi a hibaüzenet

    debug=4
    logger_syslog=-1
    logger_syslog_level=0

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5703 üzenetére

    birrbert, állítsd be a debug paramétereket és nézegesd a syslogot menet közben. Ha lefagy a gép, akkor keresd meg a fagyást megelőző dolgokat, hogy lásd mi történt közvetlenül előtte.

    Nekem a következő problémáim voltak:

    1. wifi elszáll, hostapd-t nem lehet újraindítani csak a reboot segít
    2. az egyik laptop stabilan kapcsolódik (XP), míg a másik(WIN 7) 5-8 percenként elveszíti a kapcsolatot.

    Elkezdtem keresgélni és megpróbáltam értelmezni a syslogban az üziket, főleg a fagyást megelőzőeket.

    3 üzenet volt:

    1. registered panic notifier
    2. deauthenticated due to local deauth request
    3. Unable to stop TXDMA

    Készítettem egy statisztikát az üzenetek gyakoriságáról:

    cat /var/log/syslog | grep panic
    registered panic notifier - 00:00-22:00 - ig 19 üzi

    cat /var/log/syslog | grep deauthenticated
    deauthenticated due to local deauth request - 00:00-22:00 - ig 103 üzi

    A 3. üzi az ath9k driverhez vezethető vissza és azzal még nem foglalkoztam.

    Miután csatlakozol a wifi-re, a handshake protokol renszeres kellene, hogy legyen de nálam nem az volt. Random időközönként jelent meg a 'group key handshake completed'.

    A következőket módosítottam eddig:

    1. kikapcsoltam a power managementet a szerveren
    2. mivel a hostapd továbbra is elszállt, leállítottam minden hálózati dolgot és konfiguráltam mindent manuálisan. Innentől működött a hostapd. Manuális konfigról sok leírást találsz. Itt vagy egy példa. A gond - szerintem - az volt, hogy a forwarding delay nem 0 volt az interfaces fileban.

    Miután a manuális konfiggal jól ment a hostapd, átírtam az interfaces filet:

    #The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    #The primary network interface
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp

    #Setting up the bridge
    auto br0
    iface br0 inet static

    address 192.168.2.1
    network 192.168.2.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.2.255
    #gateway xx.xx.xx.xx
    bridge_ports eth1 wlan0
    bridge_spt off
    bridge_fd 0
    bridge_maxwait 0
    bridge_ageintime 0

    Nálam az eth0 - án jön be a net, ezért dhcp. Az eth1 és a wlan0-át nem definiálom előre. (nem működött rendesen) Így már működött a hostapd fagyás nélkül. A hostapd.conf-ban csak annyit változtattam, hogymenjen a debug + hogy menjen a MAC filtering. A wifi kapcsolat továbbra is csapnivaló volt, 10 percenként ledobott...

    3. A win7 - ben átnéztem az energiaháztartást és úgy állítottam be, hogy semmit se kapcsoljon le automatikusan, semmit se használjon takarékos módban, főleg ne a wifi kártyát.

    4. services.msc - ben letiltottam és leállítottam az 'ip segítő' szolgáltatást. Olvasni való itt

    A módosításokat követően a statisztika:

    cat /var/log/syslog | grep panic
    registered panic notifier - 00:00-22:00 - ig 0 üzi

    cat /var/log/syslog | grep deauthenticated
    deauthenticated due to local deauth request - 00:00-22:00 - ig 7 üzi

    A 'group key handshake completed' üzi másodpercre pontosan 10 percenként jelenik meg.
    Most 42 órája megy folyamatosan a szerver és egyik laptop sem veszítette el a wifi kapcsolatot ezalatt.

    5. a dnsmasq.conf - ban is csak annyit módosítottam, hogy a két laptop mindig ugyanazt az ip-t kapja fixen és engedélyeztem a except-interface=eth0 - t.

    A 42 óra még nem jelenti, hogy 5 perc múlva nem futok bele újabb problémába de a kezdeti állapotokhoz képest klasszisokkal jobb. Hátha neked is segít valamelyik.

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #5706 üzenetére

    Szuper. Kellett már ez a kis sikerélmény, ugye? :)

    Nálam a wi-fi-vel nem volt gond, azaz sosem dobott le egy gépet sem. Igaz, mindeniken Windows XP van. No de nálam amikor fagyás volt, akkor fagyott az egész hálózat: wi-fi és és kábeles net is.

    Lenyúltam az interfaces fájlodat, remélem nem baj. Kipróbálom hogy válik be nálam. Ezzel kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy, ha nem definiáljuk sem a wlan0-t sem az eth1-t, akkor mi alapján működik ez a két eszköz? Ez számomra, mint kezdő, egy roppant érdekes dolog: van egy rendszerfájl, amiben be lehet állítani dolgokat, de, ha nem állítod be, akkor sincs semmi baj.

    Beszúrtam a hostapd.conf-ba én is azokat a sorokat, hogy log-oljon. Lám mi lesz. Itt még annyit módosítottam, hogy áttettem a wi-fi-t a 6-ról a 4-es csatornára, mert 1-es, 2-es, 6-os és 7-is van a környéken.

    A dnsmasq.conf-ban megadtam én is a MAC address szerinti fix IP-ket.

    Két dolgot nem értettem a leírásodban:
    1. Mi az a forwarding delay? Ilyet nem találtam az interface fájlban, pedig azt írod, hogy ott van... Vagy a bridge_fd-re gondolsz?
    2. A hostapd.conf-ban hogy állítottad be a MAC szűrést? Valami köze van-e ennek a dnsmasq-ban beállított MAC cím szerinti fix IP-khez?

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5708 üzenetére

    Úgy tudom, hogy azokat az eszközöket, amelyek a bridge részei, nem kell előre definiálni.

    "The main extension is the bridge_ports option, with it you describe that the interface is a bridge and what ports does it have. These ports are the interfaces that are part of the bridge, and they shouldn’t have any stanzas defining them on the interfaces file."

    Az interface file un. stanzákból áll. pl auto vagy iface, stb.. ezek a stanzák. És ahogy fent írják, amit bridge-els, annak ne legyen stanzája.

    Itt olvashatsz az interfaces file felépítéséről és itt is egy példa.

    A forwarding delay akkor kell, ha nem csak egy bridge van a hálózatban. a man brctl - ben megtalálod a leírást.Ha csak egy bridge van a hálózatban, akkor a forwarding delay legyen 0 különben csinálhat érdekes dolgokat.

    "If the bridge is being used standalone (no other bridges near by). Then it is safe to turn the forwarding delay off (set it to zero), before adding interface to a bridge. Then you can run DHCP client right away."

    A dnsmasq-ba azt állítod be, hogy a csatlakozó gép MAC address alapján milyen ip címet kapjon, tehát a dhcp szerver mindig ugyanazt a címet adja majd a gépnek. Ehhez elég aktiválnod a read-ethers - t a dnsmasq.conf - ban és létrehozni az ethers nevű file-t a /etc - ben. A tartalma pedig így néz majd ki:

    #laptop1
    XX:XX:XX:XX:XX:XX 192.168.2.10
    #laptop2
    XX:XX:XX:XX:XX:XX 192.168.2.11

    Szóval a laptop1 mindig a 192.168.2.10 ip-t fogja kapni, a laptop2 pedig a 11 - et.
    XX:XX a MAC address. (nem csak így lehet megoldani. használhatnád a 'dhcp-host' - ot is a dnsmasq.conf fileba de talán érdemesebb külön fileba tenni mindezt, hogy ha updateni kell, akkor ne a config filet kelljen piszkálni)

    Ez még nem MAC szűrés, itt csak fix ip-t adsz bizonyos gépeknek. A hostapd.conf - ban állítod be a MAC szűrést.

    macaddr_acl=1
    accept_mac_file=/etc/hostapd.accept

    A hostapd.accept file-t létrehozod a /etc - ben. A tartalma pedig azoknak a gépeknek a MAC címe, akik csatlakozhatnak a hálózatra. pl:

    #laptop1
    XX:XX:XX:XX:XX:XX
    #laptop2
    XX:XX:XX:XX:XX:XX

    [ Szerkesztve ]

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5722 üzenetére

    Én is sok problémába ütközök a wifi stabilizálásával kapcsolatban és már sok dolgot megpróbáltam. Jelenlegi státusz az, hogy a szerver megy 3 napja, két laptop kapcsolódik rá wifiről, eddig hiba nélkül. Egy XP és egy Win 7. Nem volt elég a host-ot konfigurálni. Amíg az XP-t és a Win7-et be nem lőttem, addig rendszeresen fagyott és ledobált a háló. Sokáig azt hittem, hogy a probléma host oldalon van de ez nem egészen igaz. Bedobom ide, hogy most hol tartok, próbáld meg ezeket a beállításokat ha még nem adtad el a gépet.

    hostapd.conf

    #initialize
    interface=wlan0
    bridge=br0
    driver=nl80211

    #debugging
    #debug=4
    logger_syslog=-1
    logger_syslog_level=2
    logger_stdout=-1
    logger_stdout_level=-1
    dump_file=/tmp/hostapd.dump

    #run mode
    ctrl_interface=/var/run/hostapd
    ctrl_interface_group=0
    ieee80211n=1

    #router setup
    ssid=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - írd át
    hw_mode=g
    channel=6
    max_num_sta=20

    #MAC address filtering
    #macaddr_acl=1
    #accept_mac_file=/etc/hostapd.accept

    #authentication
    auth_algs=3
    wpa=2
    wpa_passphrase=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx - ide a pw.
    wpa_key_mgmt=WPA-PSK
    wpa_pairwise=TKIP CCMP
    rsn_pairwise=CCMP

    #ht_capab settings
    #ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    dnsmasq.conf

    dhcp-lease-max=50
    dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
    dhcp-authoritative
    dhcp-range=192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
    bogus-priv
    filterwin2k
    local=/localnet/
    #except-interface=eth0
    listen-address=192.168.2.1 ------------------------ változtasd meg
    expand-hosts
    read-ethers

    # For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
    # dnsmasq.
    #log-queries

    # Log lots of extra information about DHCP transactions.
    #log-dhcp

    interfaces

    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    # The primary network interface
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules

    # Setting up the bridge
    auto br0
    iface br0 inet static
    address 192.168.2.1 ---------------------------ezeket cseréld
    network 192.168.2.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.2.255
    bridge_ports eth1 wlan0
    bridge_spt off
    bridge_fd 0
    bridge_maxwait 0
    bridge_ageintime 0

    Win 7 és XP setup

    1. az aktív energiasémában állítsd be, hogy a wifi kártya mindig max energiát használhasson. A rendszer ne vegye ezt vissza akkor se, ha merül az aksi.
    2. a wifi hálózati panelon kapcsold ki, hogy a rendszer lekapcsolhassa a wifi kártyát.
    3. ugyanitt kapcsold ki a WOL funkciót
    - a lényeg, hogy minden automatikus power management funkciót tilts le, ami arra utal, hogy a wifit csak fél gőzzel akarja futtatni
    4. services-ben nézd meg, hogy a bonjoure pgm fent van e a gépeden. Ha igen, stop és disable
    5. ha nem látsz ilyet, akkor programfiles/bonjoure mappa - mDNSresponder vagy mi.... meg egy másik exe. töröld le őket, nevezd át, stb.. ne induljon el következő indításnál. (ezek vagy az adobe vagy az apple programjaival érkeznek hivatlanul és belepiszkálnak a net kapcsolatba - nálam az xp konkrétan azóta működik tisztességesen, mióta a bonjoure - t letiltottam services-ben)

    Win7 specifikus - a services-ben az IP Segítő szolgáltatást Stop és Disabled, hogy ne induljon el automatikusan amikor indul a rendszer.
    Win XP specifikus - services - ben wireless zero cinfiguration funkciót stop és disable - ha aktív

    A log részletben két MAC address-t látok és a 00:1b:77:22:03:08 a problémás. Mi a különbség a két kapcsolat között?

    az én verzióm:
    dnsmasq: Version: 2.52-1
    hostapd: Version: 1:0.6.9-3
    bridge-utils: Version: 1.4-5ubuntu2
    kernel: Linux xxx 2.6.32-28-server #55-Ubuntu SMP Mon Jan 10 23:57:16 UTC 2011 x86_64 GNU/Linux

    Nekem jelenleg csak az alaprendszer van fent, + dnsmasq, bridge-utils, hostapd. Korábban volt más is de minél több cucc van fent, annál nehezebb izolálni a problémát. Amíg nem stabil a háló, nem is teszek fel mást.

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #5725 üzenetére

    Ahol lehetett, ott a -v kapcsolóval néztem a verziószámokat, pl. dnsmasq -v.
    Az általad javasolt módszerrel cakkra ugyanaz minden, mint nálad. Kivéve persze a legutolsót, a Linux kernelt. Ez utóbbi gondolom te is az uname -a paranccsal listáztad.

    Neki is fogok, és beállítgatom, amiket leírtál. Egyelőre a hostapd.conf-ot nem cserélem le. Az interfaces meg már nem téma, mert ugyanaz, mint a tied. :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #5726 üzenetére

    Hmm, azt hiszem mégis lecserélem a hostapd.conf-ot. Túl sok az eltérés.

    A WinXP-s módosításokra vonatkozóan:

    1. Ilyen beállítást XP alatt nem ismerek, csak Vista és 7 alatt.
    2. és 3. Ezeket nem találom. Egész pontosan hol keressem?
    4. A bonjoure pgm nem volt a Services listában.
    5. Ilyen mappa nincs a Program Files-ban. Régebben emlékszem a Task Manager-ből egy olyan futó alkalmazásra, hogy mdnsresponder.exe, de most nincs. Adobe és Apple szoftverek is vannak a gépemen.

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5727 üzenetére

    1. igen, ez win7
    2,3. start/settings/network connection/jobb klikk a wifire/properties
    Nekem itt van több a power managementre vonatkozó opció is. Mindent úgy állítottam be, hogy a wifi kártya max energiát kapjon.
    Itt van a WOL is és a 'allow the computer to turn off this device to save power'
    4,5 - Ha nincs a Program Files - ben a Bonjour mappa, akkor ok, nincs fent a pgm.

    Wireless Zero Configuration aktív a services-ben?

    Igen, az uname -a parit használtam a kernelhez.
    Bedobod a hostapd.conf tartalmát? Vagy ugyanaz, amit küldtél?

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #5729 üzenetére

    A Wireless Zero Configuration aktív. Minden más wireless kezelő szoftvert utálok. Például azokat, amelyek a kártyák illesztőprogramjával települnek, ha nem figyelünk.

    A hostapd.conf tartalma az, amit küldtem volt e-mailben. Pontosabban a Lacáé, mert még ő dobta ide be valamikor réges-rég. :)

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #5730 üzenetére

    Oké. Nálam le kellett kapcsolni a wireless zero-t is. Hát... nincs több ötletem, amit eddig leírtam, az nálam működik XP-n.
    1. control panel/administrative tools/services/wireless zero - disabled
    2. control panel/administrative tools/services/Bonjour Service - disabled
    (ha nem Bonjour service - nek hívják, akkor
    ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## is szokott lenni)
    Állítólag ez a Win7-nek okoz hálózati problémákat, de nálam az XP-n van fent és mióta kilőttem, minden hibátlan. A file neve mDNSResponder.exe
    3. wifi kártya max energiát kap minden elérhetó opcióban. Nincs smart power management

    próbáld meg ezekből ami nálad alkalmazható és a 3 config filet. A hostapd.conf közel azonos a lacáéval. A lényeges különbség, hogy a wme és a ht_capab nem aktív. ezektől lesz n-es a kapcsolat de a két fontos sort majd beleteszem ha már tudom, hogy stabil a hálózat. Ha valakinek van jó ötlete, örömmel várjuk. Addig meg, jobb híjján, kísérletezzünk.

    [ Szerkesztve ]

  • birrbert

    tag

    válasz DavidDay #5731 üzenetére

    Valóban, az N-es hálókártyával ellátott laptopom csak 130 megabites kapcsolatot jelzett. Lássuk nálam is hogy viselkedik. Az otthoni gépemben úgy is csak G-s kártya van.. egyelőre nincs pénzem jobbat venni.

    Tény az, hogy az első módosítások óta jobb a kapcsolat. A Pingtest.net is alátámasztja, és az online játék (DotA) is. Most sokkal kevesebb a lag (ha elkezd lagolni a játék, akkor az annak az előjele, hogy a hálózat haldoklik). :)
    Ezelőtt minden egyes partiban belagolt, egy kis túlzással azt is mondhatnám, hogy szabályos időközönként (lehet, hogy pont amikor a handshake zajlott).

    Csak visszaemlékezésképpen, legelőször az interfaces fájlban matattam, beállítottam a fix IP címek kiosztását dnsmasq-ban, meg a MAC szerinti szűrést a hostapd-ban. Most már teljesen lecseréltem a hostapd.conf fájlt. A dnsmasq-ban vannak apróbb eltérések a tiedhez képest.

    szerk: a kliens oldalon sem turkálok egyelőre, mert minden gép Windows XP-s, tehát nagyon nincs is amit, é,s ha a régi routeremmel jó volt a kapcsolat, akkor ezzel is jó kell legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #6226 üzenetére

    Persze, hogy megjegyzi, az interfész beállításokat onnan olvassa indításkor..

    A hostapd.conf-ban nekem is úgy van az a sor...
    Talán a wifi kártya kajlálkodik, de majd megkérdezem az okosabbaktól, hátha van rá valani ötletük..

  • birrbert

    tag

    raidx, te hogy használod a szerót? Hasonlít ahhoz, amit én szeretnék elérni? Használod-e a mini PCI-E foglalatot? Milyen tápegységed van pontosan?

    Más téma: a konfigurációs fájlok jogai hogy kell kinézzenek? Ezekre gondolok: /etc/network/interfaces, /etc/hostapd/hostapd.conf, /etc/hostapd.accept, /etc/ethers, /etc/dnsmasq.conf. Próbálok mindent megnézni, mert lehet, hogy egy banális kis dolog miatt szívok.

    Pár példa, hogy jelenleg hogy van:
    -rw-r--r-- 1 root root 455 2011-07-02 11:43 dnsmasq.conf
    -rw-r--r-- 1 root root 575 2011-07-02 11:48 interfaces
    -rw------- 1 root root 680 2011-07-02 11:32 hostapd.conf

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Csicsóka

    őstag

    válasz birrbert #6229 üzenetére

    Nálam így néz ki debian 6 serveren:

    -rw-r--r-- 1 root root 344 máj 18 19.22 dnsmasq.conf
    -rw-r--r-- 1 root root 529 febr 10 15.32 interfaces
    -rw-r--r-- 1 root root 2299 febr 10 15.39 hostapd.conf

    MAC cím szűrést nem használok, ezért itt sincs hostapd.accept, ethers.
    Atom stabil a debian, igaz g-s athetos kártyám van.
    Ubuntu servert nem szeretem, az idétlen upstart-os init rendszere miatt.

  • birrbert

    tag

    válasz Laca 012 #6311 üzenetére

    Mindenképp ki fogom próbálni, csak most ismét a wireless üggyel foglalkozok.

    Mintha jobb lenne a kapcsolat az új kártyával. Ilyen volt a régi és ilyen az új.

    Jelenlegi konfigurációs fájlok:
    - interfaces: http://pastebin.com/FkYdWd3C
    - hostapd.conf: http://pastebin.com/eZGRgjC7
    - dnsmasq.conf: http://pastebin.com/zXiRFsFW (ezeket a sorokat aktiváltam, a többi alapbeállításon van)

    Ezeken kívül van még:
    - /etc/iptables.rules fájl: http://pastebin.com/udf0U8nt (enélkül a NAT-olás nélkül ugyebár a kliensek nem tudnak kimenni az Internet-re),
    - aktiválva a /etc/default/hostapd fájlban a RUN_DAEMON="yes" és DAEMON_CONF="/etc/hostapd/hostapd.conf" sorok,
    - és végül a /etc/sysctl.conf fájlban a net.ipv4.ip_forward=1 sor.

    Észrevételek (Intel WifiLink 5100 AGN kártyával a kliens gépen):
    - A kapcsolatot eddig egyszer veszítette el, de nyomtam egy Repair-t és helyrejött.
    - Speedtest szerint az Internet lassú; 100 Megabites vonalon csak 10-14 Megabit/s a mért le- és feltöltési sebesség.
    - utorrent-el azt tapasztaltam, hogy az első percben lassú, pár száz Kilóbájt/s, aztán begyorsul. Az eddigi max sebesség 3 Megabájt/s volt. Összehasonlítva a router-emmel ez egy szerény teljesítmény olyan szempontból, hogy ott 10 másodperc alatt maximum sebességgel tudok le- vagy feltölteni, igaz ez a maximum csak 2 Megabájt/s.
    - Böngészés közben van úgy, hogy akadozik a honlap betöltése. A képek betöltése megakad, flash animációk szintén, tehát nem szép folyamatos, mint a router-emmel.
    - FTP-n az adatátvitel átlagban 6 Megabájt/s, FileZilla-proftp kombóval és egy elválasztó fallal... fal nélkül 8 Megabájt/s. Itt is fennáll az a jelenség, hogy az első 30 másodpercben lassú az adatátvitel, csak pár száz Kilóbájt, aztán felkúszik az imént említett értékekig.
    - Egy pár inSSIDer képlopás: Time Graph fül | Grid fül | 2.4 Ghz Channels fül. Példának okáért, a router esetében a Time graph sokkal szebb vagyis folyamatosabb, messze nem citerázik ennyit a grafikon.

    Körülbelül ennyi infót tudok összeszedni róla. Türelmes szakit keresek, aki segítene kielemezni ezeket az információkat. Hajlandó vagyok SSH hozzáférést is biztosítani abban az esetben, ha valaki szeretné figyelni a gépet élesben. :)

    [ Szerkesztve ]

    Intel D510MO home server fotóalbumok: http://bit.ly/AbZb5P

  • Csicsóka

    őstag

    Vallatóra fogtam a napokban három TP-Link N-es 150Mbit/s-es wifi-t, hogy megtudjam mennek e AP módban, és milyen sebességre képesek ubuntu 11.10 alatt. A kísérletet az asztali gépemen végeztem.

    TL-WN7200ND
    Ralink Technology, Corp. RT2870/RT3070 Wireless Adapter
    rt2x00usb kernel modult használ.

    TL-WN722N
    Atheros Communications, Inc. AR9271 802.11n
    ath9k kernel modult használ.

    TL-WN781ND
    Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express)
    ath9k kernel modult használ.

    Jó hír, hogy mindhárom alany tökéletesen, stabilan megy AP módban.
    Nem tetszik viszont hogy max 65Mbit/s-es tempóra képes egyformán mindhárom.

    hostapd (1:0.7.3-2build1) vált N-es módra a

    ieee80211n=1
    wme_enabled=1

    sorok hatására, mert nélkülük csak G-s módban megy.

    hostapd.conf:

    #wireless interface to use as AP
    interface=wlan1

    #driver interface type (hostapd/wired/madwifi/prism54/test/none/nl80211/bsd)
    driver=nl80211

    #Enables logging to standard output (useful for debugging)
    #logger_stdout=-1
    #logger_stdout_level=2

    #run mode
    ieee80211n=1
    wme_enabled=1

    #ht_capab settings
    ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    # Operation mode (a = IEEE 802.11a, b = IEEE 802.11b, g = IEEE 802.11g)
    hw_mode=g

    #Set SSID to use
    ssid=UBUNTU_SERVER

    #Channel to use (1-13)
    channel=6

    #MAC address filtering
    #macaddr_acl=1
    #accept_mac_file=/etc/hostapd.accept

    # IEEE 802.11 specifies two authentication algorithms. hostapd can be
    auth_algs=3

    #maximum number of stations (clients connecting to AP) allowed
    max_num_sta=5

    #Enable WPA2
    wpa=2

    #Set passphrase for WPA
    wpa_passphrase=***************
    wpa_key_mgmt=WPA-PSK

    # Pairwise cipher for WPA (v1) (default: TKIP)
    wpa_pairwise=TKIP CCMP
    # Pairwise cipher for RSN/WPA2 (default: use wpa_pairwise value)
    rsn_pairwise=CCMP

    Kérdés, hogy miért nem képes szaporább tempóra?

    Szétnézek még hátha van frissebb hostapd, és leforgatom forráskódból, hátha az segít.
    Esetleg vkinek ötlete?

  • Sziasztok,

    Egy kis segítséget kérnék a szakiktól, ugyanis elakadtam.
    Adott egy D945GSEJT meg egy atheros G-s mini-pci express kártya, nomeg egy debian 6, a wifi szépen üzemel titkosítatlanul, viszont ha már akár wpa/wpa2 vagy wpa2-be teszem a kliens nem tud csatlakozni.
    Mellékelnék egy kis logot:

    íme a hostapd.conf:
    interface=wlan0
    driver=nl80211
    ssid=NyurgaTestWifi
    channel=5
    hw_mode=g
    macaddr_acl=0
    auth_algs=1
    ignore_broadcast_ssid=0
    wpa=3
    wpa_passphrase=YourPassPhrase
    wpa_key_mgmt=WPA-PSK
    wpa_pairwise=TKIP
    wpa_group_rekey=600
    wpa_gmk_rekey=86400
    logger_syslog=-1
    logger_syslog_level=2
    logger_stdout=-1
    logger_stdout_level=1
    debug=0
    dump_file=/tmp/hostapd.dump

    és a hiba:
    syslog:
    Feb 5 22:33:28 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: authenticated
    Feb 5 22:33:28 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: associated (aid 1)
    Feb 5 22:33:31 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request
    Feb 5 22:33:31 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: authenticated
    Feb 5 22:33:31 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: associated (aid 1)
    Feb 5 22:33:31 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: disassociated
    Feb 5 22:33:43 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: authenticated
    Feb 5 22:33:43 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: associated (aid 1)
    Feb 5 22:33:47 router hostapd: wlan0: STA cc:52:af:7f:b4:68 IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request

    Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

  • válasz Laca 012 #6549 üzenetére

    megoldva... a megoldás a következő a hostapd.conf elejére be kell írni: bridge=br0

    Ha privátot írsz, írd bele, hogy mivel kapcsolatban kerestél! Az egyszerűbb kommunikáció érdekében, telefonon: +36702577646

  • Csicsóka

    őstag

    válasz Kitakat #6806 üzenetére

    Miért akarod forrásból felrakni?
    Van rendes bináris csomag belőle.

    Csak egy hostapd.conf kell hozzá és megy.

    root@lubuntu:~# cat /etc/hostapd/hostapd.conf
    #wireless interface to use as AP
    interface=wlan1

    #bridge device (needed for madwifi & nl80211 drivers)
    bridge=br0

    #driver interface type (hostapd/wired/madwifi/prism54/test/none/nl80211/bsd)
    driver=nl80211

    #Enables logging to standard output (useful for debugging)
    logger_stdout=-1
    logger_stdout_level=2

    #run mode
    ieee80211n=1
    wme_enabled=1

    #ht_capab settings
    #ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    # Operation mode (a = IEEE 802.11a, b = IEEE 802.11b, g = IEEE 802.11g)
    hw_mode=g

    #Set SSID to use
    ssid=UBUNTU_SERVER

    #Channel to use (1-13)
    channel=2

    #MAC address filtering
    #macaddr_acl=1
    #accept_mac_file=/etc/hostapd.accept

    # IEEE 802.11 specifies two authentication algorithms. hostapd can be
    auth_algs=3

    #maximum number of stations (clients connecting to AP) allowed
    max_num_sta=5

    #Enable WPA2
    wpa=2

    #Set passphrase for WPA
    wpa_passphrase=*******************
    wpa_key_mgmt=WPA-PSK

    # Pairwise cipher for WPA (v1) (default: TKIP)
    wpa_pairwise=TKIP CCMP
    # Pairwise cipher for RSN/WPA2 (default: use wpa_pairwise value)
    rsn_pairwise=CCMP

    root@lubuntu:~# cat /etc/default/hostapd
    # Defaults for hostapd initscript
    #
    # See /usr/share/doc/hostapd/README.Debian for information about alternative
    # methods of managing hostapd.
    #
    # Uncomment and set DAEMON_CONF to the absolute path of a hostapd configuration
    # file and hostapd will be started during system boot. An example configuration
    # file can be found at /usr/share/doc/hostapd/examples/hostapd.conf.gz
    #
    #DAEMON_CONF=""
    DAEMON_CONF="/etc/hostapd/hostapd.conf"

    # Additional daemon options to be appended to hostapd command:-
    # -d show more debug messages (-dd for even more)
    # -K include key data in debug messages
    # -t include timestamps in some debug messages
    #
    # Note that -B (daemon mode) and -P (pidfile) options are automatically
    # configured by the init.d script and must not be added to DAEMON_OPTS.
    #
    #DAEMON_OPTS=""

  • Laca 012

    őstag

    A gsejt-en a hostapd v.0.6.9 verzióját használom.. (ami működik is szépen)
    Az nc9c-n550-lf re már a v.0.7.3-at rakta a csomagkezelő.
    A gsejt konfigjával hiába írom be a megadott wpa2-psk jelszót, azt írta nem egyezik.. :Y
    Átnéztem az újhoz való default hostapd.conf ot, de azon kívül, hogy amit eddig wme-nek hívtak most már wmm-nek hívnak, semmi más különbséget nem találtam..
    Beállítottam azért ezt az újabb conf fájlt, de ugyan azt írja és nem enged kapcsolódni.. pedig a jelszavak tutira egyeznek és hosszra-formátumra is biztos jók, mert a gsejt-el is műxik.. :K
    Valaki tapasztalt ugyan ilyet?? :F

  • Laca 012

    őstag

    válasz ambipur #7388 üzenetére

    AR5008 (AR5BXB72) chipset = AR5418 hálózati vezérlő chip + AR5133 rádió chip.

    Jól gondolod, 300Mbit/s-et kellene kiírnia, ha jól van belőve.. :K

    Win7-en fene tudja miket lehet belőni, de a sávszélességet pl 40MHz-re kell belőni, teljesítményre optimalizálni stb.
    A szerveren ugyanígy a hostapd.conf-ban engedélyezni a HT40+ üzemmódot, aztán ha lehet, akkor inkább 10.04LTS ubuntut használni, mert az utána következők a 100mW helyett csak 50-63mW-ot engednek, meg minél nagyobb nyereségű antennákat használni, hogy a térerő minél jobb legyen, az antennákat 3x45°-ba beállítani a MIMO 3x3 miatt stb.

    Hirtelen ennyi jut eszembe, aztán sajnos ezer dolog lehet még...

    [ Szerkesztve ]

  • ambipur

    tag

    válasz Kitakat #7340 üzenetére

    Halihóóó Kitakat és Laca!

    A http://hostap.epitest.fi/gitweb/gitweb.cgi?p=hostap.git;a=blob_plain;f=hostapd/hostapd.conf címen van egy minta hostapd.conf. Ebben a

    ##### IEEE 802.11ac related configuration #####################################

    szekció foglalkozik a 450 Mbit - es (IEEE 802.11ac) szabvánnyal. Itt célszerű lenne konfigurálni a 80 MHz - es ill. a 160 MHz - es csatornaszélességeket, hasonlóan a 300 Mbit - es sebességnél definiált 20 MHz - es ill. 40 MHz - es csatornaszélességekhez. Ez megtörtént?

Új hozzászólás Aktív témák