Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz beencee #586 üzenetére

    Nem tudom, hosszu tavra kellene, es valami jol bovitheto, gyors atviteli sebessegu, kis fogyasztasu es ralative olcso megoldas erdekelne. Mondjuk 50 MB/s koruli atvitel, es 4 HDD kezelese RAID5-ben. Csak nem tudom, hogy most egy kesz megoldast valasszak, vagy olcsobban kijon hazibarkaccsal... Ahogy szamolgattam, ket db HDD-ik nem biztos, hogy erdemes vele foglalkozni. (Mar 40k alatt kapok hazat, bar ez lassabb, 80-90k korul van a Netgear ReadyNAS Duo 1 db 500 GB-os HDD-vel.)

    [link]

    Ez meg egy 4 lemezes verzio, csak az ara... Bar ez lenne az igazi. Ha egy ilyet ki lehetne hozni joval olcsobban...

    Amugy FreeNAS-t gondoltam ra.

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • duffbeer

    őstag

    válasz beencee #586 üzenetére

    Egyéb terveim is vannak a géppel. Vásárlásnál volt egy olyan hátsó szándék, hogy teszteljem mit tud. Pl: Ha a kétmagos bírni fogja a 720p-s filmeket, valszeg lecserélem a HTPCmet egy olyan konfigra. Tervben van továbbá egy olyan mini gép amin szépen fut az EMC (CNC szoftver). Ehhez pedig nem árt azért egy kis 3Ds gyorsítás sem.
    Másrészt mi az értelme egy Geode procis lapnak, ha gyakorlatilag a geode árának töredékéért kapok egy ilyen Intel lapot, ráadásul a Geode proci csak jelenthet az Atomnak. Fogyasztásügyileg pedig olyan sok különbség nincs, főleg, ha fogyasztás/teljesítmény arányt nézzük. Kérdés ki mire akarja használni.

    Egyébként meg sokan vagyunk akik egyszerűen csak szeretnek játszani és ezért ruháztak be. Igazából ez nevetséges ár. Háromszor nem megyek moziba és megvan a lap.
    Én nem fix céllal vettem ezt a konfigot. Jelenleg NAS a dolga.

Új hozzászólás Aktív témák