Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Nem rég írtam, hogy a Radeon 4850-esem le akarom cserélni egy 6870-re vagy egy 5850-re. Nem tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban. A 6870 kb. 7%-kal gyorsabb, 3D-t tud, újabb technológia, alacsonyabb üresjárati fogyasztású stb.

    Az 5850-ben több stream proci van, jobban tuningolható. Szerény számításaim szerint, ha megemelném az alap 5850-es 725 mhz-es magórajelét a 6850-esére (775 mhz), akkor -- ha egyéb képességeit nem nézzük-- egy Radeon 6870-es teljesítményt érnék el egyszerűen. A memóriát is meghúznám 1050 (4200) mhz-re az azonos memória sávszélesség miatt.

    A vgaspeed.hu láttam egy tesztet, ahol egy 5850-est és egy 5870-est azonos órajeleken járatva a kettő között csak 2-3% teljesítménybeli különbség volt. Nincs garancia az 5850 850/1200 (4800) mhz-es tuning órajeleire (5870), de úgy tudom általában a 800 mhz-es magórajelet elviselik.

    Az 5000-es és 6000-es modelleken is 1250 (5000) mhz-es gddr5-ös memóriák vannak. Ezek a vga-k közül nem mindegyik képes elérni a max. hitelesített memória órajelet.
    Ez annak tudható be, hogy a gyártó a névleges feszültségnél kevesebbet ad a memóriák védelme (a tuning ellen) érdekében?

    El tudom képzelni, hogy a 6000-es modellekre az alacsonyabb gyártási költségek elősegítése miatt lassabb memóriákat szerelnének a későbbiekben, az 5000-es meg eleve kifutó széria és azon még az eredeti ramok lehetnek. Ez csak egy feltételezés.

    Még a karácsony előtt szeretném megvenni valamelyiket, megvárnám a 6900-as széria érkezését, hátha árcsökkentő hatása lenne. A választásomat tovább nehezíti az, hogy az áruk is azonos. Legolcsóbban a neten kb. 63.000 Ft-ért láttam őket.
    Gondolom a 450-es Chiefteh táp elég lesz a konfigomnak, még a E 8500-ös proci húzásakor is.

    Melyik videókártyát válasszam, melyikkel járnék jobban?

    THX!

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák