Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz lsc #6032 üzenetére

    Örülök, hogy visszajöttél.

    Szóval értem hogy te arról beszélsz, hogy általában nagy felbontásnál van VGA limit, és kis felbontásnál procilimit.

    Én azonban azt mondtam, hogy előfordulhat, hogy nagy felbontásnál is van procilimit. Például ha nagyon erős a videokártya, és nagyon gyenge a processzor.

    És ekkor meg lehet figyelni néhány játéknál, hogy a processzor-limit felbontás-érzékeny.

    A linkelt teszen ez a Far Cry esetén látszik: 1280-anon a videokártya bírt volna még többet, hiszen egy erősebb processzor mellett 119 FPS-t is lerenderel. De az i5-ös 1280-anon csak 87 FPS-t engedett, CPU limit. Lejebb vették a felbontást, és megugrott az FPS 98-ra megint CPU linit, de nem ugyanaz a szám, hanem 10%-al magasabb.

    Nekem ez azt mondja, hogy a CPU limit is felbontás-függő. És ezt próbálom neked is mondani. Hogy ugyanezt a jelenséget mértem én ma este CoD Black Ops-szal.

    De itt

    http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i3_540_530/10.html

    is pont ez látszik a Dirt-nél: C2D E8400-as processzor nagy felbontásnál 60-as limit. Felbontást leveszik, 70-es limit.

    A processzort és a videokártyát nem lehet minden játéknál olyan függetlenül kezelni, mint ahogy a "CPU limit" "GPU limit" megközelítés teszi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák