Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Digitalis #4535 üzenetére

    Én még a nagy melegben (szobában 28-29 C° fok volt!!!, ezt kéretik figyelembe venni), néztem szőrösfánk tesztet (augusztus közepe-vége táján jártunk éppen). Igazából nem is a kártyára voltam kíváncsi, hanem arra, hogy egy oldalsó venti mennyit tud segíteni a kártya és környéke hűtésében (mert Vapor-X-szel sajnos valóban bent reked a meleg levegő, nem vezetődik ki a házon kívülre, és az én esetemben eléggé fűtötte pl. fölötte az északi hidat).

    Namost, nálam oldalsó venti nélkül, csukott háznál, 15 percnyi folyamatos szőrösfánkozás után 79 C° volt a GPU. Igaz, hogy a venti is már 50-55% körül járt (pont abban a tartományban, amikor kezdi meghallani az ember, hogy van venti a VGA-n, bár még mindig totál csendesnek mondható pl. a refhűtőhöz képest).
    Oldalról beirányított házventivel (1200-as Sythe S-flex) - a pontos értékekre már nem emlékszem -, de hűvösebb volt a kártya nagyjából 2-3 C°-kal, miközben a venti is kevésbé pörgött, az olyan 40% körül foroghatott.

    A mostani - hardverbarátabb - időben a hőfokok valószínűleg arányosan alacsonyabbak lennének.

    Szerk: ja, persze nálam a mag órajele alacsonyabb volt kissé a Tiédhez képest, 870MHz. (Bár, az a +30 MHz, ha nem különbözik a fesz., akkor gyakorlatilag nem oszt, nem szoroz. Esetleg 1C5-ot számít max :) )

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák