Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz rocket #276 üzenetére

    akkor ez a tranzisztorszám dolog gusztus dolga, szerintem rengeteg. viszont az nVidiának hiába volt sok ideje, rengeteg múlik a TSMC-n is.
    az nVidia hide-and-seeket játszik a high-end GPU-val, nem is sietnek, meg nem is látok semmit a tarsolyban - nem tudom, mit terveztek 2007 novemberre, de az biztos, hogy nem a GT200-at. :F
    ALU:TEX - sajnos elég jól közelíti az alma-narancs hasonlat a helyzetet, annyi az architektúrális különbség, hogy lassan lehetetlen reálisan összevetni két kártyát. az ALU:TEX arányban én a textúraszűrőkkel számolok (különben az ATI-nál is sokkal kisebb lenne), így a G92 ugyanolyan arányú, mint a G80 - ill. csak hasonló, mert az órajel is belejátszik :W a 16 az R600-nál úgy jött ki, hogy "elcsaltam" a szuperskalár egységekből a "komplexet" - ha az 1:20-at nézed, abban az a furcsa, hogy az egyik összevetés szerint 4x akkora az arány az R600-nál, a másiknál meg 5x :W
    és akkor az már csak hab a tortán, hogy szinte egyik kártyánál sem a shaderek összkapacitása a szűk keresztmetszet a játékok nagy részében - talán csak a 9600GT-nél.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Aktív témák