Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Márton111 #9200 üzenetére

    Okfejtésed a dolog megközelítése terén példaértékű. Jobb lenne a világ, ha rengeteg követőd akadna.
    Egy aprósággal egészíteném ki csupán - az orvosok védelmében:
    Tőlük a társadalom elvárja ezt a hókuszpókuszt. Az orvosetika pedig tiltja a nyers valóság rádolvasását: Magadtól fogsz meggyógyulni, mert én nem tudok eltüntetni semmivel semmilyen vírust belőled. S tény az is, hogy a legtöbb beteg közérzetén már az is javít, hogy úgy érzi, figyelnek rá, törődnek a bajával. Úgyhogy felfogható ez a "hókuszpókusz-placebó" részben tényleges gyógyító tevékenységként is - ha már annak tekintik a homeopátiát pl sokak.
    Azt pl mai napig nem tudtam megválaszolni, hogy mi jobb énnekem, ha egy daganatvizsgálatra küldött szövetem pozitív eredménnyel érkezne vissza: Mondják azt nekem, hogy rákos vagy, hamarosan kipurcadsz, vagy tartsanak bennem egy hamis reményt, miszerint lehetséges még a gyógyulás is akár. Talán utóbbival jobban járnék, de ezt nem tudhatja senki előre, az élet spontaneitása osztja le a lapokat.
    Mindettől függetlenül, és az iránnyal ellentétben nekem tetsző a Csernus doktor durva nyersessége - bár ott többnyire pszichéről és erkölcsről van szó, s nem a klasszikus értelemben vett betegségekről.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák