Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikusz77

    tag

    válasz thyeby #8074 üzenetére

    Azért hallgasd meg más véleményét is, én azt írtam le amit én éreztem.
    Legjobb tapasztalatom, a már sokat emlegetett festool 150mm-essel volt.
    Ez volt a legkiegyensúlyozottabb. Ami nekem van 150-es Metabo sxe 450 duo (pont ilyet már nem árulnak), az már max fordulaton picit kezd rázni, amúgy szeretem. Ez a rázás akkor jön elő, ha pl élt csiszolok vele, nagy felületen nincs gond. Nem tudom mennyire strapabíró a gép, de láttam már fényezőműhelyt ilyennel felszerelve, úgyhogy talán nem rossz. Nagyon masszív(nehéz), nagyon szép hangja van, jól dolgozik, erős, én szeretem.
    A kis 125-ös makita amit ismertem, hamar megadta magát napi keményebb használatban, finomabb dolgokra jó lehet.
    125-ös bosch-annak a kistesrvére amiről konstanselektronika kapcsán most szó volt, egy megbízható, jó gép, mástól is jókat hallottam róla, max fordulaton viszont az is berezonál kicsit. De ez nem tragédia, egyel kisebben kell járatni.
    Nagy felülethez 150-est vennék mindenképpen(hatékonyabb), kis felülethez meg 125-öst inkább. Ha emelni kell a gépet, akkor is jobb a kicsi, vízszintben viszont a könnyű súly inkább hátrány, mert pár kilóval úgyis rá kell nyomni hogy vigyen rendesen (én ezt tapasztaltam). Persze ez nem lakkcsiszolásra vonatkozik, hanem annál durvább munkákra.
    Teljesítményhiánnyal egyik gépnél sem találkoztam, a kicsinél a 200watt, nagynál 300-400watt elég volt mindig.

Új hozzászólás Aktív témák