Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz Winner_hun #5506 üzenetére

    A lítium aksikat gyárilag formázzák te nem is tudnád megtenni otthon.(műszerhiány) Ha meg robban akkor az eléggé tűzveszélyes
    Az első töltést a gyári 50%-os töltés , kikapcsolásig tartó lemerítése után azért érdemes órákkal tovább tenni mintsem atöltő készt jelez mert
    A töltés nem fejeződik be amikor zöldjelzés kigyullad akkor kb 75%-80%-os és ha rajt hagyod még tölt tovább lassabban több óra alatt lesz csutkára fenn.
    DE az aksin levő védő chip az első alkalommal mért max töltési értékek alapján engedi (az aksi élettartama alatt) tölteni.
    Magyarul a chip megtanulja az 1. töltéskor mennyit tud az aksi feltankolni és később már csak ennyit engedélyez ez feletti érték esetén lekapcsolja töltést.(kommunikál a töltővel) Mivel az aksi 100%-ra nem félóra alatt megy hanem órák alatt ez miatt ha az 1. töltés csak félórás volt sose lesz 100%-os mindig előbb leáll a töltés mert achip úgytudja ennyit bír.Ugyanígy a lemerítést is 1.alkalommal megtanulja, és később csak addig engedi merülni mint amit megtanult előszörre.
    Ugyanez a problem ha cellákat cserélsz a legyengült lítium aksiblokkodban speciális progival át kell írni a chipet, mert nem fog több töltést engedni mint amit ő felmért a korábbiakban mégpedig azt mérte fel hogy az aksi már gyenge nem terhelhető ,tehát csak kevés töltést ad neki hiába cseréltél cellát ha nem programozod át a chipet. (ehhez ugye progi csak a szervizben vagy pengethetsz :) )

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #5506 üzenetére

    Most én ugyan nem vagyok biztos a dologban, de úgy tudom, Márton111 jól tájékozott, és követheted a tanácsait. Mikor megvettem a gépet, tojtam én elolvasni a manual-t, kinek van arra ideje jelszóval. Rajta is vesztettem. Majd egy év múlva olvastam csak el, h nem csesztem-e el vmit. Hát de. A gyártó instrukciói másképp szóltak, mint ahogyan én tudtam. Egyebek között a félórás töltésről azt írta, h fél óra alatt nincs teljesen feltöltve, csak eléggé. Hagyjuk a töltőn azután is, miután az feltöltöttséget jelez. Az új akkukkal már így jártam el. Majd egy éve mennek, eddig még jók. Mitöbb, erősebbek is és tovább is bírják szuflával, pedig ezek is ugyanazok a gyári akksik, mint néhai elődeik.
    Éjszakára nem merem töltőn felejteni, mert ha leégne a műhelyem, azt jobban fájlalnám, mint ha a tökeimet veszejteném el, de általában így is több, mint fél napon át hagyom még a töltőn.
    (A kurva picsának kell akkor feltöltöttséget jelezni, ha nincs feltöltve, azt csak a marketingfőosztályvezető tudhassa...)

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák