Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #5300 üzenetére

    Dimarról csak annyit tudok hogy lapszabász körfűrészeket vettünk tőlük anno a céggel és az istennek nem értettük miért megy ki az éle 5 tábla felszabása után amikor másoknak 10 tábla a limitje.
    Csak arra tudok gondolni valószínúleg jobb körfűrészt használtak amiben éltartóbb HM lapkák voltak.
    Más magyarázatot nem tudok a gép egy új elővágós robland volt lízingben és szakszerűen toltuk neki .Gondolom a vásárolt laminált táblák minősége nem játszott ilyen mértékben szerepet a gyorsabb elhasználódásban.A fűrészek mérete se játszott mert 30cm-es szabványos volt trapéz/ szögletes váltófoggal ez elég tartós a holkereshez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    válasz thyeby #5300 üzenetére

    Apró kiegészítések:
    szerintem a Dimaron ugyanúgy van festék, csak ők valami fémszínű, kalapácslakk jellegű valamivel kezelik a felületet. De majd megnézem, ha tévedek jelzem.
    Aki vadonatúj volvót és bmw-t vesz, az (jó esetben) azt is bekalkulálja, hogy nagyot is bukhat. Én például sem anyagi okokból, sem a rizikó miatt nem engedhetem meg magamnak a hasonló "luxust". A mi autónk, mióta megvan, háromszor tört össze (és bár nincs jelentősége) mindháromszor mások hibájából. Ha valami új és drága autó lett volna, biztosan több idegeskedést okoz mint így.

    Nem kizárt, hogy ügyetlen vagyok, de én szoktam hibázni, rontani. Alig pár hónapja történt, hogy vettem egy fogazókészüléket amihez 10mm-es ujjmaró szükségeltetik. Esztergáltattam hozzá egy másológyűrűt is, mert a makita a sajátját olyan eszetlen áron adta volna, hogy inkább kihagytam. Először egy noname készletből származó marót használtam, aztán azt mondtam, hogy egy profi biztosan jobban dolgozna, ezért aztán vettem egy CMT-t. Nem tudom pontosan mit ügyetlenkedtem el, kétségtelen, hogy nagyon szűkre szabtam a másológyűrűt, lényeg az, hogy elsőre sikerült kicsorbítanom a CMT-t. :(( A másológyűrű furatát kicsit feltágítottam és nem hagytam magamat, vettem bosszúsan egy Freud 10-es marót. ezzel együtt ha a CMT áráért vettem volna négy nonamet, akkor még mindig lenne három hibátlan darabom...

    Márton:
    nagy élet lehet nálatok ha minden törik
    Tagadhatatlan! :) Lehet, hogy egy négygyerekes apuka mindenben veszélyt lát? ;) Pedig azt kell mondanom, jó gyerekeim vannak.

Új hozzászólás Aktív témák