Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Soká #14291 üzenetére

    És, hogy legyen egy kis fa:
    http://www.boenicke-audio.ch/
    Érdemes rákattintani a Gallery címszóra is, ahol van néhány műhelyfotó.

    Nem mondom, hogy formailag nekem nagyon tetszenek ezek a dobozok, de egyben van a dolog és persze pazarlóan nagyvonalú.

  • shaft72

    tag

    válasz Soká #14291 üzenetére

    Szerintem ez a Bodor kép ráadásul 3D render, nem is fénykép.

    Én ebben tudnék segíteni, de mondjuk mm-re fel kéne mérni a dobozt, lemodellezni Sketchupban, feltextúrázni, betenni egy környezetbe, aztán V-Ray-jel lerenderelni. Ugyanekkor meg pont ennek a kategóriának a kicsit esetlen őszintesége veszne el ezzel.

    Szerintem nincs túl nagy baj a képekkel, esetleg lehetne találni egy jobb környezetet, ahol lőnénk a hangszórókról némi nagytotált, és már meg is van a high-end feeling :)

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Soká #14291 üzenetére

    Akkor kezdem a kifogásokkal, aztán majd jöhet a munka is.
    "az összkép profizmust sugallna"
    Igen. De nincs befektetendő tőke furnéroztatni, fényeztetni, profi fotóst és korrektort fizetni. Tehát nem lesz profi. Viszont ez meglátszik majd az árán is. Profinak látszó és magát annak is gondoló cégből van sok, velük nem akarok versenyezni. Megelégszem, ha hangban hozzák a nagyságrenddel drágább árkategóriát. Hogy ez eljut-e a felhasználókig, hát igen, az természetesen kétesélyes.

    "Bodor audió vagy az Etalon honlapját"
    Nagyon szép termékfotó, kétségtelen. Meg egy ultrakreatív fekete háttér a webplapon három mondattal, melyek olyan komolyságot közvetítenek, minthogy hány négyzetméteres szobába ajánlják, meg hogy 'Frequency response'. Bizonyára nehéz lenne egy magyar oldalon lefordítani, hogy frekvenciaválasz vagy átvitel. Mint egy vaterás hirdetés ctrl+c+v módszerrel az ebayről. Elgépelési hibákról már nem is beszélve.
    Azért írom ezt, mert látod, nekem például ezek nem szimpatikusak, az ilyen "profizmus/dizájn/precizitás" nem késztet bizalomra és vásárlásra.
    Ellenben egy nem megfelelő témával készült fénykép kevésbé gond, ha mellette szakszerű és a valóságnak megfelelő, fontos szöveg található.
    De ez az én álláspontom, aki sosem vásárolna kész hangsugárzót, bármennyi pénze is lenne. Azt akarom ezzel mondani, hogy elfogadom az aggályaitokat és próbálok is aszerint változtatni – mert hát a javítás sosem árt – csak nem teljesen érzem létjogosultságát azon a szinten, ahol jelenleg mozgok. Illetve nem látom még a célt, ami talán a legfontosabb lenne.

    "teleobjektív állásban fotózz"
    Ezzel? :) Így is egy 800 W-os reflektor + állvány + manuális, mire bármilyen szinten használható kép készült. Ha távolabb megyek, túl kevés lesz a pixel.

    "engem a szöveg zavar a legjobban"
    Nem teljesen értem, mi zavar benne. Olyanra gondoltál, hogy:
    ..ez a remek dobozkonstrukció a legmagasabb igényeket is kielégíti professzionális mivolta miatt. Legyen szó egyszerű zenehallgatásról vagy többről, ez az egyedi ... megjelenése a modernebb berendezésű szobába illik legjobban, de.. ?

    thyeby: igen, köszi, próbálom a Te javaslataidat is figyelembe venni fotózáskor! (Vagyis a szürke hátteret pont a kontraszt miatt csináltam. Gondolom arra értetted, hogy túl nagy.)

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák