Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz takee27 #3238 üzenetére

    Amíg nem tudom pontosan, h mire kell, nem nagyon tudok okos tanácsot adni.

    Még nem találkoztam Güde vastagolóval, csak a 160-as kombináltat "csodáltam" meg a baumaxban.
    Vastagoló gyalunál legfontosabb szempont, hogy az asztalt tuti párhuzamosan emelje. Ha nem így van, nem csak a méret megy el, hanem az anyag is elkezd jobbra-balra sétálni. Ezt úgy oldják meg, h az asztal négy sarkára tesznek négy orsót, amit egy lánc hajt egyszerre.
    Második dolog, amit feltétlenül megnézek egy gyalugépen, hogy a kést milyen módszerrel rögzítik. Ha benne van a kalapban, hogy rosszul meghúzva vagy kilazulva ki tud a kés repülni, már megyek is tovább. (Sajátszeműleg láttam már gyalukést a vakolatba fúródva.)
    Ha nincs egyengetve az anyag, akkor gumihengeres továbbítóval csak szenvedni fogsz. Akkor mindenképp mikrobordázott legyen, mert a gumit le fogod hamar füstölni. (Magánvéleményem, hogy egyengetés nélkül is lehet vastagolni, de nem érdemes. Az csak lúzerolás, ha bútort akarsz készíteni.)
    Számít még a fordulatszám, a teljesítmény és a késhenger átmérője. A gép súlya, ill rögzíthetősége is szót érdemel.
    Fontos paraméter a megengedett fogásmélység is. Bosszantó, ha az ember csak öttizedenként tud lejjebb haladni.
    A csapágyazás kophat. Ilyenkor újra kell csapágyazni.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák