Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bihariszabi

    aktív tag

    válasz HUNited #445 üzenetére

    Az automata fényerő arra való, hogy a környezeti fényviszonyokhoz állítja be a kijelzőt, ezáltal energiatakarékosabb is és kényelmes is a rendszer. Tehát este a szobában leveszi minimumra, hogy ne olvadjon ki az ember szemre, viszont kint a napsütötte utcán feltolja a fényerőt, hogy lássam a kijelzőt. És akkor ennek ugye vannak a különböző fokozatai, átmenetei. Szóval nagyon nem nevezem hülye funkciónak. Azért sem, mert ha mindig minimumra veszed, akkor kint az utcán semmit nem látsz. Vagyis minden funkciót azzal kezdesz, hogy állítgatod a fényerőt. Minek, mikor az automatika ezt megteszi? A hibajelenség pedig az 5.0-ban az, hogy sötét helyről kijöttem vele és nem állította be nappalira a fényerőt és konkrétan annyira nem láttam semmit, hogy a billentyűzárat sem tudtam kioldani (tudom azt sem használsz, de én igen). Eleinte a 4.4 is ilyen volt, de ezt kijavították. Ennek most olyan minimális baja van, amit el tudok viselni, mondhatnám, nincsen baja. Tehát nekem ez tökéletes rendszer. Ezzel annyit kell foglalkozni, hogy naponta újraindítom reggel mikor fölkelek. Ez nekem belefér.

    Az összes analitikai anyagot nem tudod szerintem letiltani. Vagy lehet, hogy te letudod, de én nem biztos. És miért is tenném? Ha a googleban tiltom le, akkor pontatlan keresést ad. Hiszen nem az én szokásaimhoz híven adja ki a találatokat. Vagy úgy érzed, hogy az rossz dolog, hogy beírod a keresőbe, hogy "sajtoskifli" és akkor kidobja pl a Gere pékségeket, mert "ellopta" azt az infót, hogy te az elmúlt 2 hétben 5 db Gere pékségben voltál? És szerinted jobb az, hogy Gere pék helyett kidobja a Tescot mert random ajánlatot tesz? Ezekkel most csak példálóztam persze. Egyébként mindent letiltottam, amire nincsen szükségem. Root nélkül is :). Szóval szerintem te nem hogy kevesebb programot használsz, hanem többet. Adblocker, a keretrendszer, a superuser, meg mittudomén még mit. De ettől nem kevesebb programot használsz, hanem max azt, amit te akarsz. És amikor valamit letiltasz, akkor mindig ott marad a nyoma valahol, ahová gyárilag beépítették. Viszont nem működik. Az meg csúnya. Pl ha letiltod 5.0-ban a google keresőt, akkor az alkalmazásváltóban fogad egy írás, hogy "A modul betöltése sikertelen". És ilyenekből sok van, amik csúnyák szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák