Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    Sziasztok!

    Beléptem a klub-ba. Majd később lesz pár kérdésem...
    :)

    Tegnap upgrade-eltem a gépem ezekkel:

    alaplap: ASUS P8P67
    cpu: Intel Core i5 2500K
    hűtő: Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2
    memória: KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz

    Részletesebben szignómban... :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz JoceeHunt #1466 üzenetére

    Are you kidding?! :N

    Több mint 10-15 éves ATI kártya tulajdonosi mivoltom cseréltem le nV-re (nehézkesen ment; Gabesz tudja) ;) de végre megtaláltam nV-ben is azt amelyik halk; hűvös és izmos. :D

    1.)

    No, első kérdésem rögtön az lenne (egyelőre csak kevés időm volt még visszaolvasni itt a topic-ban, csak látom szóba került) teljesen véletlen a 1850-es BIOS-t tettem fel. És csak most olvastam ebben a topic-ban, hogy az Béta. Asus oldalán első blikk-re nem tűnt fel, hogy pirossal ott van felette. Beta Bios. Viszont nincs semmi problémám vele. Legalábbis egyelőre semmi problémát nem tapasztaltam. Használja innen vki ezt a 1850-es BIOS-t?! Vannak-é problémái vele, ha igen, akkor mi. Mert Nekem semmi. Így gondolom nem akkora probléma ha ezt hagyom már fenn.

    :R

    2.)

    Nektek is úgy volt Windows7 SP1 telepítés után, hogy nem látja a LAN kártyát a Win?! Nekem nem látta, és a usite.hu-n lévő Windows7 Realtek LAN driver sem akart felmenni. Ezzel szívtam a legtöbbet LOL, hogy a hálókártyát működésre bírjam.

    Aztán feltettem a driver CD; LAN driver-ek közül az ott lévőt és az felment. De ahogy néztem a fájl tulajdonságokat, az dettó ugyanaz, mint ami usite-on is van. Érdekes...

    :R

    3.)

    Én komolyabb tuning-ban egyelőre nagyon nem gondolkozom, de a Turbo Boost (vagy mi a neve) :) a BIOS-ban aktív. Melyik opciót érdemes kiválasztani hozzá az AI Tweaker-ben?! Most azon van, ami a BIOS defaults, vagyis 1 magot feltolhat 3700Mhz-re. Van még az Auto ami ha jól értem, akkor mind a 4 magon emel, de kisebb mértékben. Ezt nagyon nem vágom (még!).

    Ill. BIOS-ban Én minden olyan dolgot letiltottam, amiket nem használok:

    - Bluetooth (egyelőre nem használom)
    - USB3 (nincs USB3-as eszközöm)
    - FIREWIRE /IEEE1394/
    - Marvell Chipset

    Ha jól értelmeztem, akkor ez utóbbinak annyi a funkciója, hogy a lapon van 2db (ha jól emléxem a kézikönyvből) Marvell Chipset-et "használó" SATA csatlakozó. Mivel Én az Intel chipset-es SATA vezérlőket használom így gondolom erre sincs szükségem.

    1általán mire jó ez a Marvell chipset is a lapon?! :F

    Ill. Ti melyik SATA csatikra tettétek az eszközöket?! Ha jól néztem, akkor a Marvell a sötétkék; a fehér és a világoskékek pedig az Intel chipset-et használják.

    :R

    Előtte kb. 1-2 hétig Q9550 volt a régi gépemben. Na, most ahhoz viszonyítva is piszok gyors egy ilyen rendszer. Nem hittem volna. Vundersőn! :)

    Több "kérdést" most nem tennék fel, talán tudja vki a választ ezekre, ill. jól csináltam-é amit csináltam?! :R

    Köszi!

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kranazoli #1469 üzenetére

    No, igaz csak röviden, de egy picit visszaolvastam. Látom talán 1 vkinek volt gondja a 1850-es BIOS-al újraindulások, vagy mifene. Nekem viszont stabil.

    Ja, és mivel XMP memóim vannak, természetesen BIOS-ban az XMP profilt választottam, ami szépen kitöltötte Maga a DRAM sebességet; feszültséget; időzítéseket; meg még nem tudom miket tölt be(tölt ki) az XMP auto-n.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz sampe #1471 üzenetére

    1.)

    Akkor OK!
    Most nem azért, de Nekem qrvára nem szúrt szemet a bal felső sarokban, hogy Beta BIOS. Olvasom, hogy "Improve Stability" asszem ilyen jelző volt írva mellé. Leszed, BIOS flash. Minden működik ugyanúgy, mint előtte.

    Ha nem nézek körbe, hogy van-é a PH-n topic a büdös életben rá nem jövök, hogy ez Beta BIOS. Mind1, végülis az LGA775-ös Giga laphoz is az utolsó BIOS ha jól emléxem Beta volt. Azért remélem lesz még újabb nem béta BIOS is.

    2.)

    Pedig komoly. Amíg be nem lakom a rendszert jobban, gondoltam OS reinstall megint. Felkúszik a Win7 SP1 x64-es verió, dettó ugyanúgy nincs LAN kártya meg még pár eszköz ismeretlen Neki. Mondjuk ez nem baj sőt(!) az lenne a legjobb, ha annyira új lenne a lap, hogy szinte minden ismeretlen lenne a Seven-nek. :)

    3.)

    Most melyiket is pontosan. Azt ami most is lehet, amit az Optimized Settings tölt be?!

    A SATA3-at nem értem. USB3 olyan van. Azt mivel Nekem nincs USB3-as eszközöm letiltottam. Persze azzal se lenne semmi probléma, mert gondolom csak driver-t kellene feldobni.

    Én azt mondtam, hogy van sötétkék SATA ezekre a kézikönyv azt írja, hogy ezek a Marvell Chipset SATA csatlakozói. (amikre a manual külön írja is, hogy főképp csak HDD-kre van, vagy vmi ilyesmi) Én ezt tiltottam le. Amúgy sem értem, hogy mi ez a Marvell chipset a lapon. (ezek SATA 6-os aljzatok)

    Aztán van a 2db SATA 6.0 ezek a fehér színűek. Nekem most ezen van az SSD. Csak úgy, pedig szerintem tök felesleges, ui. az SSD-m, csak SATA2-es. (de nyilván visszafelé kompatibilisek)

    Aztán van a 4db SATA3-as világoskék csatlakozó. Szerintem tul.képp bőven elegendőek lennének csak ezek a SATA3-as csatik is.

    +1.)

    Memóriákat "nem bántom", csak megjegyeztem, hogy az Én 8GB-os KIT-em XMP-s KIT. Kingston 1.65000V-ot tüntetett fel a RAM-okon, ill. Kingston honlapján is azt írják, hogy 1.65V-on tesztelték Őket. Az XMP profilt csak megjegyeztem, hogy mivel XMP-s, kiválasztva az XMP profilt, az automatikusan kitölti a feszültség; Mhz és időzítési adatokat.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Egon #1474 üzenetére

    Óóóó, ezt nem tudtam.

    Dánkesőn! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Atimester #1477 üzenetére

    Különösebben nem zavar, hogy most 1,5V vagy 1,65V-on mennek a memók. :) XMP profilt kiválasztva az kitölti auton az értékeket. Biztos mennének 1,5V-on is, de minek tegyem 1,5V-ra, ha semmi problémám vele 1,65V-on? :)

    Pörfekt RAM-ok ezek.

    A hálókártya részét (is) köszönöm! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1479 üzenetére

    Ez hol van ez az javaslat?!

    From Kingston szeretettel. :)

    KHX1600C9D3K2/8GX
    Intel X.M.P, DDR3-1600
    1.65V

    Viszont lehet abban vmi, amit írtok, ui. a részletesebb DataSheet-ben meg ez szerepel:

    "Each module pair has been tested to run at
    DDR3-1600MHz at a low latency timing of 9-9-9-27 at 1.5V."

    [PDF Datasheet]

    No, ezt meglesem, visszaveszem BIOS-ban a feszt akkor.

    Csak azt nem értem, hogy akkor miért 1,65V-ot tölt ki automatikusan, ha XMP profilt választok. Nem Én állítottam be a feszt, hanem kiválasztottam, hogy XMP és az kitöltött minden értéket.

    :R

    De az miért jó, ha még az 1,5V alá van állítva?! :F

    :R

    No, vissza boot-oltam, még le sem járt a szerkesztési idő. Na, szóval van az Ai Tweaker menü. Itt választottam ki, hogy XMP - de ha ezen van, akkor nem lehet módosítani az 1,65V-os értéket. Passz! Hiába írom át, visszaíródik 1,65V-ra.

    Gondolom manuálisan kellene vmit matyizgatni vele. De miért probléma, ha 1,65V-on van az 1,5V helyett?!

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz kranazoli #1482 üzenetére

    Na, áttettem XMP-ről Manual-ra. Beállítottam, hogy 1600Mhz és 1,5V.

    Az időzítések úgy látom jók.

    1.) Az, hogy XMP profil helyett Manual van jelent-é teljesítményben vmi különbséget, vagy semmit?!
    (de ha semmit, akkor mire; miért jó az XMP profil?)

    2.) A nélkül, hogy most memória topic-ba mélyednék bele.

    - Miért nem jó az 1,65V (amit mondom nem Én állítok be ennyire, hanem a rendszer - BIOS; vagy memóriából olvassa, foggalmam sincs)

    - Ill. mennyivel jobb, ha 1,5V-on vannak a RAM-ok.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1485 üzenetére

    Köszi Gabesz!

    Én hiszek Neked is, csak azt nem értem ha Kingston a PDF fájlban azt írja, hogy 1,5V akkor a táblázatban ahol felsorolja a RAM-okat, ott miért 1,65V-ot ír és az XMP profil is miért 1,65V-ra állítja be feszt. (Ja, és a RAM modulokra is 1,65V van írva)

    Most már (manuálisan) 1,5V-on van és az XMP profil helyett pedig Auto-n a sebesség pedig 1600Mhz-re állítva.

    Arra nem tudod a választ, hogy így elesek-e bármi nemű plusz-tól amit az XMP esetleg "ad"?! Vagy így is dettó ugyanaz, csak az XMP esetén automatikusan tölti ki a BIOS?

    Atimester

    Régen Én is mindig így tettem azért is, mert mindig spéci RAM-jaim voltak.

    A két lenti idézet mindegyike Kingtson-tól való, az 1ik egy táblázatos felsorolásból (ott 1,65V-ot ír); az 1,5V pedig pedig egy ún. Datasheet-ből amelyik sokkal részletesebb infókat tartalmaz a termékről.

    Más:

    Az alaplap kézikönyvében egyébként ennyi szerepel:

    "According to Intel CPU spec, DIMMs with voltage requirement over 1,65V may damage the a CPU permanently."

    Szerintem csak akkor lehet nagyobb probléma, ha 1,65V-on felül kérnek a RAM-ok (biztos vannak ilyen DDR3-as speckó RAM-ok is) de akkor sem 100%, hogy bármilyen problémát okoznának a CPU-ban.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Egon #1490 üzenetére

    És ezt most érti is vki?! :)

    "Mehet az 1,65V-os ram is bele. A mags ram fesz nem a ramnak árt esetünkben (ddr3-nál 1,9V is beleférne), hanem a prociba integrált memvezérlőnek.
    A lényeg, hogy a ram fesz és a VTT/QPI fesz között ne legyen nagyobb a különbség 0,4-0,5V-nál. VTT/QPI feszre az Intel max 1,2V-ot enged, szóval ha emeled akkor 1,7V-on se lesz baja a cuccnak."

    :R

    A lenti kézikönyv idézetből, amely az 1,65V feletti beállításról szól abból már világos, hogy nem a RAM-nak, hanem a CPU-nak lehet(nem lesz; csak lehet) baja, hibája, végleges elhalálozása; stb..

    Ill. van egy opció, melyre ebben a topic-ban is ill. másik topic-ban is felemás hsz-eket olvastam ha rákerestem. Ez pedig a VRM Spread Spectrum beállítása.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1489 üzenetére

    Igen, csak az a nem mind1, hogy hol. :)

    Mindenhol 1,65V szerepel (Magán fizikálisan a memóriákon is!) csak abban az 1db PDF fájlban van 1,5V említve.

    Rövid konklúzióm. Biztos elmegy 1,5V-on is, ahogy sok RAM; de szerintem az 1,65V sem okoz hibát a CPU-ban.

    btw: Arról a memória topic-ról tudnál egy link-et berakni, plíz? :R

    Ill. korábban írtátok, hogy vannak már direkt SB-hez tervezett memóriák. Ezek mégis melyikek?! Melyik 1600Mhz-es memóriák vannak már kifejezetten SB-hez tervezve, ahol a fesz alapból 1,5V; vagy alatta? :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1494 üzenetére

    Köszi!

    Ez is jónak tűnik: [Corasir Vengeance™ Low Profile Blue — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML8GX3M2A1600C9B)]

    Csak épp nem igen lelek boltot, ahol van is. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1502 üzenetére

    "A prociba van a memória vezérlő ezért ajánl az intel 1,5 -1,57V-os RAM-okat. Az én Sabertooth P67-es lapohoz is sok olyan ram van ami 1,7V vagy a felett van és kompatibilis a lappal de nem biztos hogy bírná a proci memória vezérlője."

    Én ez az amit nem értek.
    Ezt bővebben nem lehetne-é?!

    Mit értesz az alatt, hogy nem bírja és miért ne bírná?! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ETOM #1506 üzenetére

    Ok, vmi ilyesmire tippeltem, de azt hittem vki ezt vágja jobban is. :)

    Érdekes oldal Kingston-ról:

    [Kingston HyperX is P67 Compatible]

    "HyperX® is the choice of gamers, enthusiasts and professionals who want high speeds and high performance. Now HyperX is ready for the P67 revolution and supports the new P67 motherboards on the market. When you choose Kingston® HyperX, rest assured you’re getting the highest quality memory, backed by 100-percent testing, a lifetime warranty and legendary Kingston reliability.

    Kingston HyperX offers P67-compatible products in a variety of speeds: "

    Pöttyet "ellentmondásosak" az adatok. :D

    Gabesz:

    Amit lentebb link-eltem Corsair Low Profile DDR3-as RAM az szerintem mindenféle hűtő alá simán befér és annál alapból 1,5V-ot írnak.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Fiúk!

    Ha már az utóbbi pár hsz-ben szóba kerültek a RAM-ok (nem is keveset) hadd kérdezzem már meg, hogy Ti hogyan használjátok a DDR2 1600Mhz-es RAM-okat.

    Annyit már tudok, hogy Gabesz visszavette az feszültség értékét.

    Gondolom nem mindenkinek van innen olyan RAM-ja, ami alapból 1,5V-ra optimalizálva készült. Többség annyit csinál, ha pl. 1.65V; vagy 1.6V kellene a RAM-nak, hogy manuálisan beállítja az időzítéseket (bár ezeket szerintem jól ismeri fel a P8P67-es lap); az 1600Mhz-et és manuálisan beírja, hogy 1,5V a BIOS-ban?!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1521 üzenetére

    Keke köszi Neked is! :R

    Ez viszont AtHos nem értem teljesen:
    (igen persze DDR3-at akartam írni, sorry!)

    "Én az 1.5V-ra optimalizált DDR3 (gondolom Te is DDR3-at akartál írni) memót BIOS-ban az AUTO-n 1.65V-ra belőtt értéket levettem 1.525V-ra. Biztos működne 1.5V-tal is, de majd úgyis próbálkozom 1866-on vele, oda meg kell majd kraft"

    1,5V-ra optimalizált DDR3-at a BIOS Auto-n 1,65V-ra lő be?!
    Ez naggyon nem értem. :F

    - Először is, Neked milyen RAM-od(RAM-jaid vannak)

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1531 üzenetére

    Köszi!

    Ok, mondjuk az alaplap kézkönyve alapján csak akkor lehet probléma (de akkor is csak lehet!!!) és károsodhat a CPU, ha 1,65V feletti feszültség van beállítva a RAM-oknak. (nem károsodik, csak károsodhat és 1,65V felett. Ergó szerintem az 1,65V-al nem lesz semmi probléma)

    De az már elég beteg egy megoldás a laptól, hogy autón is 1,65V-ra lövi be a RAM feszt. Én amit próbáltam az az XMP profil, ami 1,65V-ot állít be (és XMP profilban nem módosítható a fesz.érték) ill. átállítottam Auto-ra az XMP-t (igaz ekkor nem néztem milyen értéket rendelt hozzá a lap) majd átírtam manuálisan 1,5V-ra.

    Én hiszek Neked, hogy Auto-n 1,65V-ra tölti ki a BIOS, de akkor ez nem túl jó pont a BIOS gyártónak.

    PS:

    Ha vki totál laikus és nem is búj topic-okat, akkor

    1.) DDR3 1600-as memókat használhat (1333-on)
    2.) vagy jobb esetben átállítja 1600-ra, a többi értékkel meg nem is foglalkozik és akkor marad 1,65V-on ezek szerint minden 1600-as memó?!

    Nem tudom vajon a felhasználók hány %-a matyizgatja a BIOS-t, vagy jobb esetben összerakja a gépet és használja, vagy összerakják Neki és használja és bele sem néz a BIOS-ba.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1533 üzenetére

    Hmmm... Ez felettébb érdekes, hogy miért pakolja ekkora feszre a lap auto-n a DDR3-as memókat. Bár ez lehet csak azután volt, hogy beállítottad az 1600Mhz-et, nem?!

    XMP profil:

    - Ai Tweaker (tabfül- úgymond tabfül - második menüsor az Advanced View nézetben);
    - Ai Overclock tuner (az első opció ezen a tabfülön)

    Mivel Tied is XMP-s és a leírása alapján 1,5V-ra tesztelt kíváncsi lennék XMP profilban hogyan lövi be a fesz értékeket. :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1537 üzenetére

    [AI Tweaker]

    Ez egy YT vidi róla. (XMP profil)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz wutuka #1565 üzenetére

    +1

    Nekem az LGA775-ös Gigabyte-on is billegett. De jobban megnézve rugós a rögzítése, nem fix. Nem biztos, hogy ez így rossz. Ha fix-en jobb lenne szerintem úgy csinálnák. Biztos van vmi értelme, hogy ilyenek.

    Én is dettó ugyanígy jártam. Akkor megnyugodtam, hogy nem csak Én tudom bénán kivenni az alaplapot. :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    Hi!

    Azt nem tudjátok miért jó, hogy BIOS-ban az Intel CE1 support alapból Auto értéken van?! (legalábbis Nálam a 1850-es BIOS-al az volt) Ezt már korábban akartam kérdezni, csak mindig elfeledtem.

    Így, ha a Turbo Boost-ot is használom, ami szintén defaults beállítás 3700Mhz, akkor non-stop 3,7Ghz megy a proci.

    Ennek Én nem sok értelmét látom. :F

    Melegebb; (gondolom magasabb feszt is állít be - de ezt csak passzolom); esetleg hangosabb hűtő (attól függ milyen) és teljességgel feleslegesen konstans magasabb Mhz.

    Én jó dolognak tartom ezt az Intel CE1 dolgot, amikor dinamikusan változik az órajel. 2D-ben ez például nagyon hasznos. 3D-ben pedig illene nem visszavennie az órajelet.

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ne_nezze #1569 üzenetére

    Én ebből egy szót sem értek.. Milyen BSOD; újraindulás; fagyás; stb... ?!
    Pár hete használom a szignómban is lévő konfigot mindennemű probléma nélkül.

    :F

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ne_nezze #1606 üzenetére

    Ok-Ok, Én elhiszem. Egy percig sem kételkedtem abban, hogy csak úgy hobbiból találsz ki ilyeneket. :) Meglesem, amit link-eltél. A lényeg, hogy az új lap korrekt!

    Nekem szerencsére no problem, 1850-es Beta Bios-al. :R

    Őőőőő, milyen Asus P8P67-es lapod volt?! Mert itt elég sok a Pro; Deluxe verzió. Nekem sima Rev 3-as lapom van.

    AsRock lapok pedig már nagyon jók. Mind árban, mind fícsörökben, mind minőségben.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ne_nezze #1608 üzenetére

    :(

    Köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Maarki #1610 üzenetére

    Mi van?! Ez most milyen lapon is?! Az adatlapodon nem Asus P8P67-es lap van.

    Kicsit visszakanyarodva az Asus P8P67 random fagyásokhoz:

    Ami eszembe jutott, hogy Nálam pl. BIOS-ban minden olyan fícsör amit nem használok az disabled: USB3; Marvell Chipset; Bluetooth; stb... Akár ezek driver-ei is lehetnek a hunyók szerintem ilyen BSOD hibáknál. De ez csak egy tipp.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ETOM #1612 üzenetére

    Áhámmm! Még ilyet. :O
    Köszi! :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Maarki #1614 üzenetére

    Ok-Ok, csak mivel nem a hsz csak úgy volt, minden nemmű válasz nélkül az eredeti hsz-re így nem tudtam miről van szó. Ilyen egy hüle hibát. :Y

    Biztos, hogy jó helyre kötöttétek a jumper-t?! :)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Maarki #1616 üzenetére

    Azazaz, mijjaz?! Sima Asus P8P67-es laphoz?! (Én nem kaptam semmi ilyet, vagy nem néztem át jól a lap dobozát)
    :)

    Wáow! Nekem is van olyan. Amikor először megnéztem, mondtam is Magamban ez meg mi a pöcs?! Megforgattam a kezemben a zacsit, aztán visszaraktam a dobozba. :)

    Akkor marad is benne, ha ilyen. :D

    :R

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1626 üzenetére

    És miket ír Windows az eseménynaplóba?! Azt még nem nézted?

    Ha net-ezés közben jön, akkor esetleg venni egy pár ezer forintos hálókártyát. (talán)

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1629 üzenetére

    Akkor ez pedig vmi vas hiba lesz, ha előjön még. Ha alkalmazás dobná el Magát ilyen mértékben, arról készül eventlog. Hardveres BSOD-okról is kellene készülnie. Úgy legyen, hogy ne legyen többé, de kötve hiszem. Ez vmi hardver hiba lesz (volt).

    BIOS-ban Nekem is minden olyan eszköz, amit nem használok disabled (kivétel talán a soros port) :) és szerencsére semmi problémám a vassal.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1631 üzenetére

    Hát ez milyen lüke egy hiba. Ilyenről sem hallottam még. Pedig létezik, elhiszem. Intreszting! Akkor egyelőre most több mindent ne változtass, aztán meglátjuk mi lesz.

    Nekem BIOS-ban tiltva:

    - Marvell Chipset;
    - USB3;
    - Bluetooth

    Engedélyezve:

    - Intel CE1 Support (a CPU-nál)

    PS:

    Soros portot Én sem használok, de azt az 1 dolgot elfeledtem letiltani. :)

    Csak pár alap dolog van fenn. De alapvető dolgokat Én így telepítek:

    - Windows 7 SP1 + WU (amíg csak talál frissítést)
    - Ill. még előtte a driver CD-n lévő Realtek hálókártya driver, ui. Nálam a Win7 SP1 nem ismerte fel a hálókártyát)
    - Intel Chipset Driver (legfrissebb pl. usite.hu)
    - nVidia driver (legfrissebb)
    - Alaplapi Realtek csipogó drivere (szintén legfrissebb usite.hu)
    - MS billentyűzet driver
    - DX frissítés

    - aztán jön az egy pár alkalmazás amiket használok. Probléma semmi.

    PS:

    Közben olvastam a hsz-ed. :(

    Mijjaza RamDisk?! Ill. milyen alkalmazások vannak telepítve?!

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1634 üzenetére

    1.) RAMDisk szoftvereknek semmi értelmét nem látom (lassú a vinyód, vagy nem elég 4x4GB RAM) Szerintem(!) tök felesleges alkalmazások az ilyen. (ha ilyen kell akkor vegyél SSD-t, semmi ilyen 3rd party utility-nek értelmét nem látom már!)

    Ilyen alkalmazásból simán kinézem, hogy anomáliákat okozhat.

    - milyen RAM-oka azok a 4x4-es memók?

    2.) Töltsd le az SP1-et és akkor legközelebb csak rátolod.

    3.)

    - a lap CDjéről tettem fel a hálókarit, mivel nálam sem ismerte fel alapból a win7 x64

    Ok.

    - intel chipset driver is a legújabb

    Ok.

    - RST manager is telepítve

    Felesleges. Vagy RAID-et használsz?!

    - usb3 és marvell sata3 driverek is telepítve (most néztem feladatkezelőben, hogy a usb3 monitor progi jelenleg is fut, tehát annak a driverét még leszedem)

    Ezt nem értem. Pár sorral feljebb azt írod, hogy minden integrált hardver-t letiltottál, de fent vannak a driver-ek? Ezt nem értem. Meg milyen USB3 monitor progi?!

    - van a gépben egy jmicron sata raid vezérlő kártya, ahhoz van még driver téve

    Áhámm. És csak SATA eszközök lógnak rajta, vagy RAID funkciót is ellát?! De minek? Nincs elég alaplapi SATA csati?

    - Audigy2-t használok danileK 3.8 csomaggal

    Fingom sincs mijjaza danileK 3.8 Nekem is volt Audigy kártyám. Csak az Audigy driver volt fenn, semmi más.

    - AMD driver jelenleg a legfrissebb 11.8 végleges

    Ok.

    BIOSban tiltva
    - integrált audio

    Ok.

    - usb3

    Ok.

    - marvell sata3 vezérlő

    Ok.

    - lan

    Ok.

    - soros port

    Ok, de semmi problémát nem okozhat.

    - proci turbo, de az energiatakarékos funkciók engedélyezve vannak

    Ok, de nem sok értelmét látom.

    Ami folyamatos jelleggel fut:
    - Outpost Security Suite

    Nem ismerem. Minek Windows 7 alá ilyen komplex biztonsági alkalmazás. Semmi probléma a Seven beépített tűzfalával, ha meg Router mögött vagy akkor már az is felesleges. Én tűzfalat tuti nem tennék fel, csak vmi free vírusnyalogatót. (Nekem Avast6 Free van fent; ill. néha NOD - ahhoz van liszenszem)

    - cfosspeed

    Szintén olyan 3rd party alkalmazás aminek Én már semmi értelmét nem látom. Amikor mobilnet-em volt, akkor sem használtam semmi ilyen progit. Ill. próbaképp tettem fel ilyet-olyat, de semmi drasztikus teljesítmény javulást nem tapasztaltam.

    Milyen net-ed van?!

    - logitech G15 LCD manager és key profiler szoftver

    Ok. Ez megint olyan, ami nem okozhat anomáliákat.

    - lightscribe control panel

    Fingom sincs ez micsoda.

    - heatmaster szoftvere

    Biztos. Halvány lila ekém sincs róla.

    - hdsentinel progi

    Ez is minek?! Szarok a HDD-éid, vagy minek állandóan nézegetni, monitorozni?!

    - opera 11.50b1074

    Ok.

    - totalcommander

    Ok.

    Szolgáltatásoknál fut:
    - nitropdf

    Erről megint nem hallottam még. Foxit Reader 5-öt használok.

    Én a fenti alkalmazásoknak úgy 1/3-át első blikk-re kukáznám a keccibe. Bízzunk benne, hogy a hálókártyával megoldódik a probléma.

    Ha mégsem így lenne, akkor Én először is memtest-et futtatnék és OS reinstall mindenféle 3rd party alkalmazás nélkül. Ha így is előjön a fagyás, akkor vas hiba lesz. Ha nem, akkor viszont vmelyik 3rd party alkalmazástól hányja össze Magát a géped.

    Ezek csak az Én(!) 5leteim, de egy próbát megér. Az összes utility-t fel tudod dobni 1 hét múlva is ha már stabil és nem rögtön mindet (ha annyira muszáj megtartani Őket).

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1636 üzenetére

    "Gondolkodtam már ezen, de időhiány miatt egyelőre elvetettem ezt az ötletet,"

    Én ilyenkor már mindig ezt csinálom. 1xerűbb a kályhától indulni néha. Csak a szükséges dolgokat feltenni első körben.

    "A letiltott eszközökhöz azért van fenn driver, mert" Értem. :)

    De simán okozhat problémát egy tök felesleges hibás driver is.

    "AHCI kezeléséhez első lépésben ajánlják a telepítését, SSD-hez meg úgy írják, hogy kötelező"

    Ki és hol ajánlja ezt?! Az Intel Chipset Driver-t megértem ui. Windows 7 SP1-es sem tartalmazza alapból a laphoz szükséges chipset driver-t, de a Storage Manager-nek semmi értelme ha nem használsz RAID-et.

    "A RamDISK nagyságrendekkel gyorsabb SSD-nél is" Ok, Te tudod. Én még kipróbálni sem próbálom ki, teljességgel feleslegesnek tartom. Bőven elég egy SSD sebesség, esetleg SATA 3-ast, ha már támogatja az alaplap. Nekem is 1 ms alatt indul a Fox 6-os 21db kieggel, vagy még annyi sincs.

    "Egy IDE BenQ meghajtó van rákötve" What?! Ilyen gép és IDE meghajtó?! WHY?!

    "A danielK egy módosított Creative meghajtóprogram,"

    Hallottam róla, de nem használtam. Ha nincs vele gond, akkor OK, de az Audigy4 az hardveres is okosabb az Audigy 2-nél. Ha már annyira a hangzás a lényeg, akkor venni kell egy Asus Xonar XD kártyát minimum.

    Audigy2 is nagyon jó, de szerintem bőven elég a natív driver hozzá. (ha nem bug-os)

    "Nekem OSS-hez van licencem" Áhámm. Hát ha ez lesz a hunyó, akkor ezt könnyű lesz orvosolni. :)

    "cfosspeed-et is régóta használom" Csak Magad sem tudod, hogy még mindig miért is?!

    "HDsentinel progit akkor kezdtem el használni" Itt az ideje abbahagyni.

    "Lemezgravírozási technológia vezérlője, optikai meghajtóval" Okosabb nem lettem, de ha kell és nincs vele gond, akkor OK.

    "Egy monitorozó hardver ventiszabályzással, hőmérsékletméréssel. " Minek kellenek ilyen alkalmazások? Grafikonokat nézegetni, meg pöcsöm tudja miket. Ott a Windows eseménynapló. Ha vmit nézegetni kell és érdemes, akkor azt, minden más teljesen felesleges.

    Ha Nekem lenne ilyen fagyásom nem pöcsölnék, hanem 1xerűen OS reinstall és csak a szükséges dolgokat tenném fel, semmi egyebet.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz bolcsbuda71 #1637 üzenetére

    Helló!

    Mi a géped teljes konfigja?! 1általán nem tölt be a Win7?! Ha igen, akkor az eseménynaplóban ott kell lenniük a hibaokoknak. No, azokat keresd meg és másold be ide. De elég csak az érdemi részét. Nem kell behányi az egészet. De a hibakódra Magad is rá tudsz gúglizni.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz bolcsbuda71 #1640 üzenetére

    Az szerintem a RAM-ok miatt lesz. Kingston-nál ezt találtam a RAM-jaidról:

    KHX1600C9D3K2/4G
    DDR3-1600,
    unbuffered DIMM
    4GB
    2 - 2GB
    9-9-9-27
    1.7-1.9V

    Ez qrva sok! Auto-n sem ad többet 1,65V-nál a BIOS. De ha 1,65V-on sem indul el, akkor annak bizony több fesz kellene. :(

    Csak épp az 1,65V is már a felső határ.

    Egy másik Kingston oldalon meg ez van:

    Search Results for: KHX1600C9D3K2/4GX
    Description: 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP
    Detailed Specifications: Standard 256M X 64 Non-ECC 1600MHz 240-pin Unbuffered DIMM (DDR3, 1.65V, CL9, FBGA, Gold)

    Itt meg 1,65V-ot írnak. De 90%, hogy ez hardver probléma lesz és elég nagy eséllyel a RAM-oknak kellene több(sok) fesz. A modulokra mi van ráírva, mennyi fesz kellene Nekik?!

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz bolcsbuda71 #1642 üzenetére

    Akkor viszont jónak kell lennie. Nekem is volt 1,65V-os Kingston RAM-om. Nincs egy boot-olható USB pendrive-od Memtest-el? (ha nincs az hiba, legyen!)
    :)

    Nem tudom az LE mi akar lenni a lapodnál. Figyuka, szerintem Te is csináld azt első körben, hogy tilts le minden integrált eszközt, ami a lapon van.

    Ja, most nézem. Ez gondolom a Limited Edition lesz. :) Vagy vmi ilyesmi. Komolynak néz ki.

    Esetleg Asus honlapjáról töltsd le a legfrissebb BIOS-t ha nem az van a lapon: [link]

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz bolcsbuda71 #1645 üzenetére

    Bakker. Akkor ott vmi nagyon nem kerek. Figyuka, a 2db RAM-od melyik bank-okban vannak?! Ha a kékben, akkor a tedd a feketébe. Kézikönyv szerint az az alap. Ha abban voltak, akkor tedd Őket a 2db kék bank-ba.

    Ill. próbáld ki csak 1-1 RAM-al a gépet.

    De a Windows telepítő végigment, vagy végig se ment?!

    Most, hogy minden integrált xart letiltottál esetleg újra egy OS reinstall...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1648 üzenetére

    1.) Azért írtam az OS reinstall-t fagyások esetén, ui. Nekem ilyenkor teljesen sokad-rangú, hogy mennyire jó egy alkalmazás, ha pl. épp az a fagyás okozója. És ebben az esetben ez a kérdés nem az, hogy melyik alkalmazás mennyire jó. Felőlem azt telepítesz amit akarsz, de ha már szűz rendszeren + alap driver-ekkel is előjön a hiba, akkor sanszos a vas hiba. De ne így legyen ofkórz! Utána meg örömmel fogsz megválni attól az alkalmazástól ami fagyást eredményez.

    2.) "Az RST driver nem csak RAID-hez kell, mivel AHCI támogatást is nyújt:"

    Persze, csak ha fent van a chipset driver, akkor teljesen felesleges a Storage-t felrakni. Az akkor kell, ha van RAID. Ill. mehet chipset driver helyett, ui. benne van a chipset driver is. Ha nincs RAID, akkor vagy ez; vagy az a kettő felesleges. Ez esetben Neked elég a chipset driver.

    3.) "Nem kívánom senkire sem erőltetni a ramdisket, de amellett, hogy kímélem az SSD-t még gyorsabb is."

    Ok, Én elhiszem. Ha nem ez lesz a hiba okozója, akkor használod tovább. Én biztos nem fogok pöcsölni ilyen alkalmazásokkal. SSD-t annyiban kímélem csak, hogy nincs auto defrag és előtöltés. Minden más maradt. Ha lassul, elhasználódik akkor ennyi volt az SSD-vel az ismeretségem. (főként kipróbálni vettem - használni nem azért, hogy babusgassam, nem babapopsi ez) ;)

    4.) "Viszont nemigen találtam integrált IDE vezérlős lapot, így külső kártyát vettem hozzá."

    Elhiszem, hogy epic az az IDE író, Nekem is van egy zsír új, még használva se volt (jó pénzért Tied lehet) :) de emiatt egy külső kártya gépben?! Ne vicceljünk már... (annak driver, stb... újabb hibalehetőség)

    5.) Semmi probléma az Audigy2-vel. Jó kis kártya az, csak amíg fagyások vannak, addig próbáld már nem mókolt driver-el használni, hanem hivatalos Windows7-es driver-el. Ha minden OK, akkor még bőven ráérsz feltenni azt a mókolt csodát.

    6.) "cfosspeed. Igazából torrent mellett nagyon hasznos a program, de a jelzőpanelje is elég hasznos, ha épp látni kívánom mekkora adatforgalom is van éppen."

    Hát Én ebben szkeptikus vagyok. Torrent alkalmazásból is tudod kezelni a sávszélt. Kijelző panelnek meg léteznek ám Windows Gadget-ek is. ;)

    7.) "HDsentinel"

    Ha OK, akkor elfér ofkórz, enni nem kér.

    8.) "Lemezgravírozás"

    THX!

    9.) "Kíváncsi vagyok, hogy pl. a win eseménynaplóból hogyan bogarászod ki a vízhűtés vízhőfokát, a víz térfogatáramát avagy az egyéb a rendszerben elhelyezett hőmérők értékeit. Na meg azt hogyan is állítod be, hogy az egyes hőmérők bizonyos értékeinél a megfelelő ventilátorokat mekkora fordulatra emelje. Természetesen nem kell állandóan futnia a programnak."

    Ezeket 1értelmű, hogy nem. De nonstop azt figyelgeted mennyi a H2O hőmérséklete és mennyin tekernek a ventik?! Ha jól működik a rendszer, akkor mi a fenének? (alkalmanként ok, de monitorozni...)

    10.) "Egyébként ilyen memó van a gépben: G.Skill F3-12800CL9D-8GBXL - RipjawsX XL"

    Ezekkel nem lesz gond. Nekem meg olyan, amilyen a szignómban is. ;)

    11.) "Egyébként egész szépen muzsikál az új hálókarival a gép"

    Vundersőn!!!! Driver-t a mellékelt lemezről tettél fel az alaplapi lan-hoz? (Én igen, és semmi problémám vele) De nem ez lenne az első alkalom, hogy xar egy lapon a hálókártya.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1650 üzenetére

    "A probléma azért ott kezdődik, hogy"

    Igen, vmi ilyesmire gondoltam Én is. De ettől függetlenül ugyanúgy nem látom sok értelmét azoknak az alkalmazásoknak, amik azt írtam Én teljesen mellőzném a használatukat és a hardver-eket is. :)

    "bár furcsa, hogy mindig böngészés közben jött csak elő"

    Én manapság 90% böngészőt használok, a maradék 10%-ban vmi mást. (játék; filmek; stb...) Lehet ez hasonlóképp van Nálad is így nem meglepő, hogy pl. mp3 hallgatás közben nem jelentkezett a fagyás. (ha csak böngészés közben nem játszott le mp3-at a gép) :D

    "Első körben memória problémára gondoltam, így órajelcsökkentés, feszállítgatás terhe mellett mentek a tesztelgetések. memtest órákat futott, IBT szintúgy és közben problémának nyoma sem volt. Sajna a jelenség megmaradt, így kezdtem a proci környékén foganatosítani a különböző extrák kikapcsolgatását (pl. turbo core, internal pll overvoltage, stb...)"

    Memóriára Én is tippeltem volna. Igaz, Nekem másfajta G.Skill RAM-jaim vannak, de a főbb paraméterei megegyeznek és manapság szerintem a legjobb RAM-ok a G.Skill RAM-ok. Ettől persze lehet hibás, de nem hiszem. Ráadásul 1,5V-os fincsi jószágok.

    A többi állítgatásnak nem látom ám értelmét. Egy i5-ös; vagy i5K-s proci-nak alap órajelen, ill. az alap BIOS Turbo 3,7Ghz-ig minden további nélkül illik működnie. Nem kell ide zsonglőrködés. Persze aki 4Ghz és fölötte gondolkodik az már más kérdés. Legfrissebb BIOS-t feldobni mindig van értelme (Beta BIOS-okban van talán némi rizikó). RAM-okat belőni (XMP profil); nem használt integrált motyókat tiltani és minden másnak stabilnak kell(ene) lennie. (ha maradunk az alap órajelek mellett...)

    Én még mindig az alaplapi CD-n lévő lan driver-t használom. Mintha pl. a usite.hu-n lévő lan realtek chipset nem is akart volna felkúszni úgy emléxem. De már nem foglalkozom vele, mert ha ez jó ráadásul dátumra is friss akkor teljesen felesleges frissíteni. (nem is nagyon lehetne, mert valóban friss a CD-n lévő driver)

    Bízom benne a lan kártya megoldja majd ezeket a fagyásokat, mert ez a jelenség amit írtál nagyon nem egészséges. Nekem pillanatok alatt felcsűrné az agyam, hogy van egy nap 1-2 órám gépezni, erre kifagy egy új konfig. Legalábbis Nekem(!) új. :)

    Mind1, majd idővel kiderül. :) Ill így vagy úgy, de meg fog oldódni ez a probléma. A kérdés már csak a hogyanon van. :D

    btw: Azért ha lesz időd egy korrekt OS reinstall-t Én beiktatnék a helyedben. Megvan az hamar Seven-nél már. Előtte töltsd le a Service Pack-ot és akkor azzal se megy az idő, rögtön lehet rátolni.

    [Windows 7 Service Pack 1 (SP1) x86; x64]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1652 üzenetére

    Hol van az a frissebb Lan driver, mert Én nem lelem.

    Ezt teszi fel a CD-ről:

    És ezeket találtam Realtek-nél a 8111E lan driver szekcióban:

    Veziószámban sem ezt, de frissebbet sem találok.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1656 üzenetére

    Áhámm. Igaz, azt nem néztem csak annyit, hogy 0 volt a 7-es után. :)

    Lehet ám dettó ugyanaz, mint a CD-n lévő, csak publikálták újra frissebb dátummal. Letöltöttem, feltettem kiderül fagy-é; vagy sem.

    "SSD-t átdobtam a Sata2-es portba"

    Fejvakarás... Az melyik?! :) Nekem minden eszközöm a sötétkék SATA csatikon van. Azok ha jól emléxem SATA3-asok. A szürke az kézikönyv szerint úgy emléxem a Marvell Chipset-es SATA6, vagy az a világoskék - már fingom sincs szorry... Már elfeledtem. :)

    Helyedben Én a sötétkék SATA-kra dugtam volna, hiszen SATA3-as SSD-d van.

    A Chipset driver Ok. Audigy2-höz Én ezt a driver-t használtam: [Creative Sound Blaster Audigy 2.18.0017 (42MB) ]

    Chipset driver-nek pedig most ez van fent: [
    Intel Chipset Install Utility 9.2.2.1031 (2.94MB) ]

    De ez szerintem ugyanaz, mint amit feltettél Te is. Én általában mindig Usite-ról gyűjtöm be a driver-eket és progikat is.

    Én meg akkor ugyabár lecseréltem a lan driver-t, arra ami Neked volt - remélem nem fog fagyni ha mégis, akkor megvan a ludas. :)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1658 üzenetére

    "Legelső indításkor volt egy kis anomália, mert eldobta a hálózati kapcsolatot, de az lehet a win7 beépített tűzfalának nyilvános hálózati hozzáférése miatt volt. "

    Mármint driver telepítés utáni első indítás, vagy mikor?!
    Az teljesen normális, hogy ilyenkor egy pillanatra megszakad a kapcsolat. (hiszen egy pillanatra megszűnik létezni a lan. driver frissítéskor is)

    "Megnéztem milyen verziójú meghajtót tett fel a lemezről és régebbi, mint amit Te linkeltél:
    ver. 7.31.1025.2010
    date 2010.10.25."

    Nem, szerintem ugyanez volt Nekem is. :) De most már a 2011.es van fent. Egész duán szólt a háttérben a YT semmi probléma vele. Most este meg fórumozgatok.

    Ja, de most nézem valóban, annál frissebb van(volt) Nekem. Elküldöm PÜ-ben.

    SATA-k: Jahhh-jahhh. Jogos! Valóban. Persze, hisz ezért is tettem a világoskék SATA2-esekbe Én is. (úgy emlékeztem azok a sötétkékek) :)

    Így van. Marvell ugyebár disabled; SATA3-at szintén nem használom. Jahhh. Bocsika!

    Küldöm a PÜ-t. FÁKKK! Mindig összekeverem az SG-t; meg a PH-t ebben. Itt nem lehet fájlt küldeni. Küldöm a mail címedre.

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1660 üzenetére

    Szuper! Akkor lehet vmelyik alaplapi extra fícsör kavart be, vagy azok driver-ei.
    Látom csak-csak ragaszkodsz ezekhez a progikhoz. :D

    Nekem meg még mindig a 2011-es lan driver van fenn hiba nélkül + Firefox 7.0 béta 1 + Adobe Flash Player 11 beta 2 x64-es verzió.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Gabesz144 #1662 üzenetére

    Hát próbáld ki. :) Ha nem jó, asszem 500-800 pénz egy SATA kábel. :)

    ETOM:

    Ne mondd már, hogy nem indul gyorsan?!

    Ha nem használod ezeket mind teheted disabled-re, de szerintem ettől nem fog gyorsabban indulni. :)

    - USB3;
    - Marvell Chipset;
    - Soros port;
    - Bluetooth

    Ill. attól függ használod-é, vagy sem:

    - integrált audio (pl. hangkártya esetén)

    [ Szerkesztve ]

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz ETOM #1668 üzenetére

    Igen. Ill. még a IEE1394-es vezérlőt is teheted disabled-re.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz AtHoS #1671 üzenetére

    Szerintem frissítheted nyugodtan, de ha nem teszed akkor sem lesz semmi probléma. Nekem még az van fenn, de nem hinném, hogy vmi nagy különbség lenne közöttük.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz polgi803 #1674 üzenetére

    Ha XMP profil-osak a RAM-ok, akkor az Ai Tweaker-ben állítsd be az XMP profilt. Corsair Vengeance amennyire Én tudom 1,5V-os de ezt ellenőrizd le, hogy milyen RAM feszt állít majd be.

    BIOS-t frissítheted Windows alól is. A 1850-es Beta BIOS (legfrissebb) de Én hiba nélkül használom.

    Esetleg még annyit tudsz állítani BIOS-ban, hogy a nem használt integrált dolgokat letiltani. Visszaolvasom és rálelsz melyek ezek...

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz JoceeHunt #1677 üzenetére

    Én azt mondom BIOS-t mindig van értelme frissíteni.

    Version 1503

    1. Display warning message when press F12 and there is no usb flash plug in
    2. fixed the TPM setup item displays abnormally after load-default
    3. fixed the CPU/turbo ratio is wrong after clear CMOS
    4. fix mouse cursor may be drift if there is a joystick plug in
    5. fixed that xhci legacy support function fail if there is another PCIE usb3.0 addon card on the system
    6. Change the maximum value of CPU (turbo)ratio to 1-core maximum turbo ratio.

    Beta Version 1608

    1. Enhance support for Game Port on old audio cards.
    2. Enhance SATA compatibility
    3. Enhance mouse/keyboard support under UEFI
    4. Enhance USB2.0 / 3.0 legacy support
    5. Enhance PCIE compatibility
    6. Enable support of CAS = 4 DDRIII-1333 modules

    Version 1704
    1. 2.2TB or larger HDD can be supported under RAID mode.
    (Need to install IRST 10.5 version driver first, you can find it under "SATA" catalogue)

    Beta Version 1850

    1. Improve system stability.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • kranazoli

    senior tag

    válasz JoceeHunt #1680 üzenetére

    HDMI-hez a monitor-on kell állítani. Némelyik modellnél van olyan, hogy PC mód. De gondolom már abban van, ha Windows-ban OK.

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Új hozzászólás Aktív témák