Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz kaktusz100 #3073 üzenetére

    A gépemmel számomra furcsa dolog történt: bedugtam a tápkábelt (amiben áram volt) a tápba, és a gép egy pillanatra elindult, majd rögtön le is állt. A hangszórók be voltak kapcsolva, azok pattantak is egyet... Tisztában vagyok vele, hogy előbb a gépbe, s csak ezután a 230-ba kellett volna dugni, vagy a tápot előbb lekapcsolni

    Ez így van de ettől nem szokott elb@szódni.

    A problémám pedig: leállt a BIOS órája. XP alatt telik az idő, számolja a másodperceket, de bekapcsolásnál azt az időt mutatja, amikor kikapcsoltam. Gondoltam, hogy esetleg az elem mehetett ki, de a BIOS-ban nem számolja a másodperceket (AMI BIOS-om van). Úgy emlékszem, hogy szokott számolni, amikor belépek a BIOS-ba. Ez egy ASUS P5PE-VM típusú alaplap.


    próbáld ki hogy az elem melletti jumperrel törlöd a biost, aztán beállitasz mindent ujra. Esetleg nézd meg hogy nem e mozdult el az elem. vagy niosban nézd meg a ''POWER'' menüben ahol irja hogy 3.3v mellette kiirja az ép aktuáális értéket, hogy megvan e. Ha ez sokkal eltér akkor az elem kimerült. Bár ilyen esettel még nem találkoztam igy én is csak találgatok.

    A kérdésem hozzátok: szerintetek mehet a kukába az alaplapom? Vagy lehet, hogy csak új elem kell bele (ha igen. akkor miért nem számol a BIOS-ban az óra, (és XP alatt miért működik?)). Ha kiment volna az elem, akkor gondolom minden más beállítás is törlődne a BIOS-ból, viszont ezek megőrződnek. BIOS-t lehet kapni valahol?

    BIOST nem lehet kapni :)

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák