Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    sziasztok

    az eset: pár hónapja használok egy ilyen lapot (BIOS ver.: 1005). egy MSI 6600gt vgakari volt benne, amivel hibátlanul működött, de elégedetlen voltam vele, ezért egy MSI radeon 3850-re cseréltem. a kártya behelyezése után nullázott BIOS fogadott. "rohantam" is a BIOS-ba gyorsan, CPU órajel 4000 MHz fölött. na mondom ennek a fele se tréfa. megkerestem ezt a topikot, utánaolvastam a dolognak. az utolsó oldalak valamelyikén találtam ugyan ilyen esetet, de megoldást nem írt senki. próbáltam a régi vgakarival, ugyan az. próbáltam egy sima PCI-os karival, ugyan az. közben egy memória hibával is rám ijesztett a nyomorult. gondoltam egy BIOS frissítés tán segít. míg a másik gépen megtettem az előkészületeket ez a gép áramtalanítva volt. mikor kész lettem a bootfloppyval indítottam a gépet (még mindig a PCI-os vgakari volt benne), a POST utáni táblázatban észre vettem hogy újra a helyes órajelet írja. tán az áramtalanítás tett jót neki? nem lehet tudni. megcsináltam a BIOS frissítést 1013-ra azóta működik az új karival.

    arra kíváncsi lennék hogy mitől is állt helyre az alaplap...

Új hozzászólás Aktív témák