Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1501N

    tag

    Sziasztok!
    Nem tudtok véletlenül valami itthon is beszerezhető GPS modult? RS232 vagy valami hasonlót tudó érdekelne.
    Kösz!

  • 1501N

    tag

    Sziasztok!
    Szeretnék összerakni egy kis külső "időjárás állomást", amit később, még pár funkcióval meg szeretnék toldani.
    Egyelőre a tervezett eszközök:
    1. Arduino Nano - mert bőven elég és olcsóbbnak is tűnik, mint a sima uno
    2. DHT22 - hőmérséklet + páratartalom méréshez - itt jól látom, hogy bármelyik digitális lábbal elmegy?
    Innentől van némi gond :)
    3. Kellene valami légköri nyomásméréshez, de egyetlen ilyen szenzort találtam: BMP180-at, de elhasználja az SPI-t és ha jól tudom, ebből csak egy eszköz csatlakoztatható.
    4. Kéne egy óra modul, ami nagyritkán felrúgja az Arduino-t, hogy mérjen és küldjön adatot.
    5. Szükség lenne valamilyen vezeték-nélküli átvitelre. Ehhez láttam 433 MHz-es modult, ami ha jól értem, akkor szintén bármely digitális lábra köthető, viszont az adatátvitelt nekem kellene leprogramozni, az esetleges újraküldést is. A legszimpatikusabb az ESP8266 lenne, ha nem venné el azt a soros kommunikációs portot, amit az usb-n történő felprogramozásnál is kéne használni. Viszont szabványos lenne, nem kell a másik oldalon spéci eszköz a vételhez. Látom még ezt az NRF24L01-et, de ha jól értem, ebből a másik oldalon is kell egy és össze is veszne a barométerrel, mert SPI-s.

    Mit ajánlotok a hálózat kialakításhoz és a nyomásméréshez? Ez a 433MHz-es RF modul mennyire macerás a gyakorlatban?

Új hozzászólás Aktív témák