Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nicky

    újonc

    Hello

    Mult heten erkeztem Birminghambe. En nem nagyon foglalkoztam munkakozvetitokkel, mert az ismeroseimet nagyreszt csak lehuztak. Fizettek, azt melo meg sehol. Azert egyhez bejelentkeztem, amit ugy gondolom meg lehet probalni. Ok Szegeden vannak, tehat be kell vallani azt a nehany oras utat, viszont egy fillert sem kernek, meg akkor sem, ha tenyleg tudnanak munkat talalni. (Szerzodesben is vallaljak).A munkaltato fizet nekik. Mondjuk eddig meg nem jelentkeztek, de szerintem annyit meger hogy odautazzatok. Foleg szallodai munkat kozvetitenek. Nevuk:
    D.H. International Szeged, Honved ter 5/b
    Tel.: 30/5967-232
    62/424-787
    info roluk a http://invitel.hu/dudaslaszlo honlapon talalhato
    Ja es en nem is vartam rajuk, hanem hetfon bejelentkeztem es szerdan jottem.
    Masik tema: ha valaki esetleg ingyenes sulit szeretne annak ajanlom a City College-ot. A Dale End-en vannak a Dale Houseban a 7. emeleten. Tobb helyen inditanak tanfolyamot, attol fugg mikor akarsz jarni orara.
    Kepzeljetek irnam a tesztet, erre berohan egy nem tudom milyen nemzetisegu ember, es oltozik eroteljesen lefele. Huha mondom ez mit akar . Cipo le, nadragszij stb. Aztan jon a masik, hoz valami lepedofeleseget. Aha mondom ebbol valami imadkozas feleseg lehet! Hat ez bejott! Nembaj meg ugysem lattam hogy megy ez naluk. De ne lepodjetek meg Ti sem, oket sem zavarta hogy ott vagyok.

  • Nicky

    újonc

    Ja nem tudja veletlen valaki hogy a fenebe lehet (ja es hol?) itt bankszamlat nyitni amig nincs munkam? Mert banksyamla nelkul meg ugye nincs munka...........
    Nem semmi! Ha el tudtam volna kuldeni a fenebe angolul a bankos pasit, hat.... Hiaba mondtam, hogy van egy csomo ajanlatom, interview, stb. ( ami persze nincs), nem Neki papir kell a munkarol. Ugyanez a masik banknal, ahol azert nem huztam mar fel magam. Egyebkent se kene..... Kiraly kis alberleti szerzodesem is volt pedig. De nem, nem es nem:((
    Ha esetleg tud valami okosat valaki.....Please

  • Nicky

    újonc

    válasz PaladiN #1029 üzenetére

    Koszi a valaszt!

    Ahogy mondtad irany a suli. De nem am, hogy ez mukodne!!!! Azt mondtak, hogy amig nincs valami iskolai numberom addig nem tudnak nekem adni semmilyen igazolast. Mivel tegnap kezdtem a sulit, ezert majd csak jovoheten hetfon fognak adni szamot, addig jarjak csak szepen mindennap a suliba. Ez idaig oke, rafer a tudasomra (csak a level 1-be raktak), de nekem MUNKA kell. Megyek boltrol boltra es ha ezert nem fogok munkat kapni, hat nagyon merges leszek (kit erdekel?:O).
    Hja! Nem egyszeru ez a kezdes!(ezt senki sem mondta)
    Egyebkent ertettem en elsore is, hogy lakcim kell a banknak ami oke, hiszen nem kuldhetik utanam hostelrol hostelre a banki papirjaimat, de hogy miert nem jo nekik az alberleti szerzodes, amit raadasul egy UGYVED irt ( o a tulaj). Raadasul direkt nem tokoltem nagyon lakas valogatassal, hanem nagyon gyorsan dontottem hogy oda koltozok es kesz, hogy legyen lakcimem.
    Hat nincs mit csinalni eroltetni kell a szamla nelkuli munkavallalast! De lehet begurulok es tenyleg valamilyen fookos utan kialtok a banknal. (vagy a sulinal?)
    Az se erdekelne hogy fapados vagy sem csak a munkahoz jo legyen!
    Egyebkent mennyi penzt kellene betenni arra a szamlara?

  • Nicky

    újonc

    Sziasztok!

    Szerintem felesleges fizetni a telefon kikodolasert, az interneten is lehet talalni olyan oldalt amivel meg tudjatok oldani. Kell hozza az IMEI szam, ezt ki lehet csalogatni a telefonbol a kovetkezo kombinacioval: *#06#, es azt kell meg tudni melyik szolgaltato kodolta le.

    Masik tema: Ha valaki oneletrajzot akar konnyen csinalni keresse az www.europass.hu oldalon az oneletrajz lehetoseget. Van mindenfele nyelven kesz sablon, amit egyszeruen at tudsz irni mindig az adott munkakornek megfeleloen. Pl. Ha boltba mennel dolgozni, akkor beirsz a tapasztalatok koze millio kereskedelmi melot, ha masnap eppen szendvicsosszerakonak jelentkezel, akkor egyszeruen kitorlod a kereskedelmi melokat, es beirsz egy csomo ettermi tapasztalatot. Nem kell mindig ujat irni es az oneletrajz elrendezese, kinezete is normalis.:B

  • Nicky

    újonc

    Sziasztok!


    Kerdesem lennel a NI szammal kapcsolatban:

    Mindenhova beirom azt a monogrambol es szul. datumbol allo kombinaciot, amit mondtatok, hogy az lesz a Temporary NI. Igen am, de most mindenki papirt ker rola. Azt mondtak, hogy a jobcentre-ben adnak valamilyen dokumentumot a Temp. NI-rol. Hat en bementem es azt mondtak, hogy addig amig nincs munka addig semmilyen papirt nem adnak (hivjam azt a telefonszamot, ami allandoan foglalt - egyebkent sikerult, de ugyanezt mondtak) Mondom, hogy igy nem igazan allnak velem szoba. Erre adott a no egy masik telefonszamot, hogy hivja fel a ceg, ha nem hiszik el Nekem, hogy nem kapok papirt. Mondom Neki, hogy a ceg meg biztos telefonalgatni fog.....

    Szoval a kerdesem, hogy menjek vegig az osszes jobcentre-en es hatha add vegre valaki valamilyen papirt a Temporary NI-rol vagy felejtsem el es csak az elso munkaval oldodik meg?

    Elore is kosz a valaszt

    [Szerkesztve]

  • Nicky

    újonc

    válasz PaladiN #1077 üzenetére


    Koszi a valaszt, de ugy nez ki megoldodik a dolog, MERT VAN VEGRE MUNKAM!!!

    A nagybetu az oromomet fejezi - bar az mondjuk meg ennel is nagyobb, oriasi. Raadasul full time-os, es nem szakadunk meg a meloban (bar ahogy hallom azt itt nem szokas). Egy raktari melo: ossze kell szedni a megrendelt arut a raktarban, kirakni az aruhazban, majd a bejovo aruval feltolteni a raktarat. Nem tul bonyolult melo. Hatranya hogy a full time azt jelenti, hogy 37.5 ora, es nem valoszinu hogy tudok mellette masikat vallalni, mert valtozo az idobeosztas. Meg hogy allando-e (allitolag igen) az majd januarba kiderul.De ez most egyenlore lenyegtelen. Nagyon orulok neki igy is.

    Most mar tudom intezni az NI-t is (bar erdekes, hogy nagyon nem kerdezoskodtek a cegnel errol, csak bemondtam azt kombinaciot).Tudtam vegre bankszamlat is nyitni a suli altal. Ugyhogy eza het tok jol indult.


    Ha valaki szeretne Mekibe dolgozni az probalja meg minnel hamarabb a Broad Streeten, mert oda is mehettem volna probamunkazni jovoheten, tehat vesznek fel embert!!!!Nagyon birjak ha van valakinek Mekis gyakorlata. En ket hetig dolgoztam otthon az egyikben (persze a jelentkezesi lapon 3 evig), es az interjun nagyon orult a fonok neki. Sot sikerult meggyoznom, hogy segitsen intezni az NI szamot.

    Sok sikert mindenkinek!

  • Nicky

    újonc


    Egyebkent ki lehet itt emelni valahogy itt a szoveget ( pl. vastag vagy dolt vagy szines stb. betu)?
    Mert ezt a Mekis melo lehetoseget jo lenne valahogy kiemelni.

    Ja, meg a jobcentre-ben is hirdetik, hogy vesznek fel embert, tehat erdemes probalkozni.(McDonald`s)

    Udv mindenkinek

  • Nicky

    újonc

    válasz AMD Power #1087 üzenetére

    Szia!

    En 3 hete jottem ki ugy, hogy semmi sem volt biztos (meg a szallas se), es senkit nem ismertem Birminghamben, infom se nagyon volt csak ugy kijottem. Ahogy en igy ateltem annyira nem gaz, de persze meg nem latom tisztan hogy szerencsem volt-e vagy mindenkinek sikerul, ha ennyire akarja. Mondjuk ahogy megerkeztem mar a busz palyaudvaron ismertem meg magyarokat es altaluk meg sok embert es ez nagyon nagyon jo. Azert jo hogy legalabb szallasod van, mert a hostelek elegge lehuztak a penztarcamat (Raadasul az elsot megtalalni a harmincegynehany kilos csomaggal... hat nem semmi -, de kellett nekem foglalas nelkul kijonni) De nehany nap mulva mar egy berelt szobaban laktam, a kovetkezo nap mar ingyenes iskolaba is jartam, es vegre van munkam is.
    Amit irt Neked az A3 Group az egy kicsit erdekes, mert itt tobb ingyenes suli is van, ha az egyikbe nem a masikba biztos inditanak tanfolyamot, es en tenyleg: hetfon tesztet irtam, kedden meg mar oran voltam. Az meg hogy bejarjal az orara az a Te erdeked. Persze a fizetos suli biztos magasabb szinvonalu, de eleinte gondolom nem erre szanod a penzedet, es azert itt is tanulsz vagy gyakorolsz dolgokat. Raadasul van delelott, delutan, este, vagy hetvegen is lehetoseged bejarni.
    Szoval igy harom het utan azt mondhatom, hogy nem bantam meg azt, hogy nem vartam tovabb a tobbiekre (ugyvolt hogy harman jovunk). De hangsulyozom, hogy igazan szerencses vagyok, hogy kaptam egy csomo infot a tobbiektol es ettol a forumtol is (lassan csak sikerul vegigolvasni). Neked ezek az infok megvannak es hidd el, hogy nagyon sokat ernek! De azert hozzateszem, hogy nagyon rugalamasnak kell lenni es rengeteget menni folyamatosan, sorban a dolgok utan (pl.szallas-suli-bankszamla-munka-NI szam stb.)

    Udv

  • Nicky

    újonc

    Sziasztok!

    Hasznalja valaki a freemailt wapon keresztul? Nekem az utobbi ket hetben azt a hibauzenetet irja ki, hogy letelt a biztonsagi idokorlat. Ha valaki meg tudna mondani a megoldast, azt nagyon megkoszonnem. Szeretem az otthoni emaileket minnel hamarabb elolvasni..
    Es lenne meg egy kerdesem: Hogy lehet a legolcsobban hazakuldeni penzt. Itt tudtam nyitni egy szamlat a legegyszerubb kartyaval, otthon meg van tobbfele banknal szamlaja a csaladtagjaimnak. Esetleg a Western Union - gondolom itt is van valahol....

    Szoval ha barmelyik kerdesben tudna segiteni valaki, akkor kerem ne habozzon. Thanks

    Es

    Mindenkinek B O L D O G U J E V E T!

  • Nicky

    újonc

    válasz róland #1121 üzenetére

    Ebben igazad van, hogy a leggyorsabb, csak hat iszonyat draga!
    150 fontot kuldenek haza, amit 21 fontert at is utalnak!

    Hat inkabb haza megyek 0.001 fontos repulojeggyel! (Nem vicc, a skyeuropnal lehet ennyiert venni)

    Niki

  • Nicky

    újonc

    válasz zsoltii02 #1127 üzenetére

    Szia!

    Hol tud ez a moneybookers.com magyarul? A nyelvet jelzo zaszlok kozott romantol kezdve gorog, lengyel stb. van, de magyart nem talalok. A .hu vegzodes meg nem mukodik. :F

  • Nicky

    újonc



    Sziasztok!

    Tobbszor volt mar szo a penzkuldesi lehetosegekrol, es en ugy gondolom, hogy hogy a Moneybookers tenyleg egy jo lehetoseg lenne. Elolvastam a magyarra forditott FAQ-t, es megprobalkoztam az angol nyelvu valtozattal is, de van egy nagyon fontos kerdes amit nem sikerult megtudnom:

    Hogy tudom a Moneybookers szamlamra feltoltott fontot az otthoni OTP-s forintszamlamra atutalni! Vagy szuksegem van otthoni devizaszamlara?
    Azt irtak, hogy nagyon kedvezo rataval valtjak a valutat, de a technikai reszekre nem tertek ki.

    Ha valaki tudja kerem segitsen, mert mar keresem a valaszt egy nehany hete.

    Koszi



Új hozzászólás Aktív témák