Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz fateless #30620 üzenetére

    "Arra reagáltam, hogy 150 Euró alatti értéknél magánszemélyként nincs vám"

    Akkor egyszerűen félreértettelek. :P

    "Amennyiben többet akarsz róla tudni, akkor tanulmányozd át hozzá a törvényt, valamint a TARIC-táblázatot."

    Anno - amikor a fent említett kamerás eset történt - megtettem, mert napokig ezen ment a "box" a vámosokkal. Természetesen ők győztek. :DDD (Nem hibátlan a TARIC rendszer, ugyanis az volt a gond, hogy nem volt a terméknek valódi saját kategóriája, miután a digitális fényképezőgépet a belső memóriáról azonosították, míg a kamerát arról, hogy mozgóképet vesz fel, és sehogyan sem fért a fejükbe, hogy mi lehet az, aminek van belső memóriája, mégis mozgóképet vesz fel. Végül a vámosok a magasabb vámot tartalmazó kategória mellett döntöttek. Ja, és az sem sokat segített, hogy a h*lye amerikai gyártó - bár kértük, hogy milyen kódot tüntessen fel a számlán - valami nem létező vámtarifa számmal küldte a cuccot. :W )

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • Zugi

    aktív tag

    válasz fateless #30620 üzenetére

    Én úgy olvastam, hogy magánszemélyként nem 150 EUR a limit, hiszen ha te magad utazol Kínába és hozol be onnan cuccot magaddal, akkor feljebb van az értékhatár.
    A 150 EUR az az online rendelt, futár leszállította csomag esetén van.

    Bár esetemben fura, de az én tabletem 129,7 EUR volt, a DHL díja 24,3 EUR. A szabály szerint ezt össze kell adni, együttes összeg képezi a vám alapot, vagyis 154 EUR volt a rendelésem, ami a 150 EUR-os határ fölött volt, de még így sem volt rajta vám, de végül Áfa-t sem kellett fizetnem. A futár átadta és kész is volt, pedig fel voltam készülve, hogy nála még fizetnem kell rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák