Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • upszilon

    őstag

    válasz philoxenia #1290 üzenetére

    Igazad lehet, nem ugyanaz a mag van duplázva valószínűleg...

    Egyébként én nem akartam nagyobb felbontást. Se kisebbet. Mindössze azt szeretném, hogy nagyobb betűk legyenek, amiket jobban el tudok olvasni. Ilyet lehet a windows és lehet a linux és a MAC operációs rendszerein is állítani. Én kis naiv azt hittem, hogy a guglios-en is lehet. Tévedtem.

    [ Szerkesztve ]

  • lumpen_stex

    aktív tag

    válasz philoxenia #1290 üzenetére

    egyidőben a sirfstar chipsetnél mondták, hogy kétmagos, közben a másik mag csak dsp volt.. de vannak valós kétmagos arm processzorok és megy is rajtuk a linux smp kernel-el, de...

    ha veszel egy android app-et akkor az javaban van irva ami nincs felkészitve a többszálas futtatásra igy marad az, hogy két külön ap két külön szálon fut. de ezt az én infóim szerint nem tudja az a android, max a java motor alatti rész lehet megosztva.

    a benchmark teszteket sem értem 2vs1 core esetében, mert mivel az app egy magon fut, de ha két magon futna, akkor is olyan feladatot végez ami nem lehet kétszálasítani, pl mem copy, mert pl ugyanahoz a buszhoz kell két cpunak hozzáférni. ha van különbség akkor az talán abból adódik, hogy az alaprendszer (kernel) bizonyos része másik magon futnak igy több jut az androidnak.

    persze lehet, hogy lesz szerepe a második magnak, mert a gugli egyre inkább a hangvezérlést, élő beszédről forditást akarja nyomni, ahhoz viszont nem árt ha van külön mag amin a beszédfelismerő fut (persze az nem java-ban van irva és az android alatt fut), ennek egyébként ha működik nagyobb jelentősége lenne, mint az egész androidnak. mert gondolj bele most minenki 3d-s kamerás/csápolos menűkben gondolkozik meg a multitouch-ban. közben meg élég lesz annyit mondani, hogy "kompjuter, fényt!"

    gyak a házi automatizálás alapja lehet az anadroid. mert a tv-n az fog futni onnantol minehol az lesz...

Új hozzászólás Aktív témák