Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • littlerock

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az asszony nyaggat egy tablet vásárlásával, de komoly fogalmam nincs a témáról.

    A témaindító részt elolvastam (az a pár dolog, hogy mit várnék el egy tablettől), de itt sincs mindenre konkrét válaszom. Valójában olyan érzésem van mintha mindjárt kettő tablet kellene (egy olyan amit ütni-vágni lehet és van benne GPS stb, egy meg otthonra, de az "csilli-villi" és kizárólag netezésre...).

    Fontosabb szempontok:
    - ne kerüljön sokba (valójában lehet, hogy inkább külön árkategóriás javaslatokra lenne szükségem). Hogy mi a sok? elsőre a 40.000 huf, aztán majd meglátjuk.
    - nem kell űbergalaktikus kijelző, de azért lehessen látni a dolgokat rajta.
    - csúcs játékok nem fognak futni rajta, az nem fontos (a szókereső nem túl grafika igényes).
    - lehetőleg stabilabb legyen, mint egy középkategóriás androidos Samsung telefon. (eddigi iskola: Spica, Gal. Ace, S Advance)
    - Nem tudom elég- e az 1 GB ram, de az alá nem hiszem, hogy lemegyek, mert a későbbiekben nőhet a hardver igénye az alkalmazásoknak.
    - az aksi sokat bírjon. Naponta lehet tölteni, van otthon áram, de azért ha utazik az ember, akkor számíthasson rá,
    - legfontosabb felhasználása az otthoni böngészés lesz, mert az asszonynak már "kényelmetlen" a laptop...
    - Kindle van, nem ezen fog könyvet olvasni,
    - ha már meglesz, lehet nem butaság egy autós tartó, és a GPS,
    - szinte biztos, hogy SIM kártya nem megy bele (van egy Gal.Cam otthon, abban sincs),
    - a szín nem fontos (most még... aztán majd jön a nyafogás, hogy miért nem fehér... de azt az autóba én nem raknám be, így jó lesz a sötét is)
    - azért írok ebbe a topicba, mert az iOS dolgok nem vonzzanak, az MS-t meg csak a Pc-ről és egy GPS/PDA-ból ismerem (ez utóbbi kb 7 éves, és újra is kéne telepíteni)
    - láttam még jópofa billentyűzetes tokokat, az sem hátrány, ha egy nem túl drága példány illeszthető hozzá.
    - azért nem akarok Kínából rendelni, mert 100 € fölött nem kockáztatok, illetve a garancia kissé macerás lenne.
    - a kamerát kb feleslegesnek tartom benne, de ha már megy a skype, akkor jó, ha van, de nem ezzel akarjuk leforgatni az Avatar2-t
    - még valami... nem tudom mekkora kijelző lenne optimális... jó a nagy mert látható, jó a kicsi, mert elfér...

    Szóval, ha van valakinek jó ötlete, esetleg irányba tud rakni, kérem szánjon meg pár sorral :)

    [ Szerkesztve ]

    Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Új hozzászólás Aktív témák