Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xeno

    csendes tag

    Egy kis vélemény a neo x8-h-ről. Szólok előre nem lesz szép, de miután kb 3 hónapja szívok vele gondoltam megosztom.
    Először is a használatról. Egyszerű medialejátszónak szerettem volna használni plusz ugye amit az android nyújt.
    Elvárásaim: 5.1 audio, frekvenciahelyes megjelenítés (24hz,50hz,60hz,stb), hdmi-cec támogatás, ezt kellet volna megugrania a médialejátszó résznek.
    Konfig amin használom: onkyo hrt-380-on keresztül megy egy samsung d6100 tv-be.

    Problémák:
    1.audio-video out of sync gyakran, dinamikusan egy adott file-on belül is xbmc-ben sync video to display beállítva. Ez amúgy a 2-es firmware-ig nem volt támogatott ezért kivártam, mert minix-ék vártak, hogy az amlogic updatelje az sdk-t mivel hibás volt a refresh rate kezelés benne.

    2.HDMI-cec gyakran megdöglk, tv beszól, hogy megszünt a kapcsolat az eszközzel. Ami legidegesítőbb, hogy közvetlenül reboot után is megtörténik 10 másodpercel azután, hogy indul a launcher

    3.HDMI passthrough esetén gyakran, 1-2 másodpercig iszonyat digitális zaj jön ki a hangrendszerből a film hangja helyett . Este film nézés közben halkabb részeknél szívbajt kapunk az asszonnyal. (Ezzel a problémával többen találkoztak nézzétek meg a hivatalasos minix forumot.)

    4.Nem támogatott a multichannel pcm output csak stereo ha nem használsz passtrhought.. Minix aztmondja, hogy a amlogic nem engedi mert további license díjakkal járna. Ebből következik, hogy az xbmc beépített sync playback to display refresh rate nem működik ha többcsatornás hangot szeretnél, mert ugye ott a hangot timestrechelné, gyorsítaná lassítaná.

    5. Gyakran elfelejt hangot küldeni, megy a video lejátszás nincs hang, tipikusan ha magára hagyod egy darabig az eszközt. Hiába állítom be, xbmc-ben hogy ne hagyja elauldni az audio device-t tök ugyanaz. Ezel a problémával is többen találkoztak a hivatalos minix fórumon.

    6. Gyakori frame droppok lejátszás közben. (Ugrik a kép.)

    Nem vagyok analfabéta a technikai eszközökhöz, egy nagy szoftvercégnél dolgozom mérnökként ahol a napi munkám része a hibakeresés és a debugging, nem vagyok az aki feladja a dolgokat és rengeteg időt beleöltem az eszköz troubelshootjába, de azt kell mondjam feladom. Odáig sem szoktam eljutni, hogy a forumram írjak panaszkodni, de úgy érzem ezt az eszközt koncepciótlanul tervezték és egy kb alpha-s firmwarel releaselték. Mindez 44.900 forintomba fájt.

    Meg kell mondjam sok medialejátszó megfordult már a kezemben, wdtv, dune, mede8er, de egyikkel sem volt ennyi szívás mindegyik tudta, hogy kell framerate helyesen, 5.1-ben stabbilan kiküldeni a hdmi jelet magából.

    Ezután írom a levelet a minix supportnak...

Új hozzászólás Aktív témák