Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lifeforce

    őstag

    Pillanatnyilag megvásárolható/előrendelhető készülékek listája:
    Minix X8 és X8s
    Tronsmart Vega S89
    Stomato TM8, TS8, S82
    Beelink S82
    Xiaomi

    3 típus létezik ebből a processzorból, melyek a következők:
    S802 – Nincs a HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás
    S802 – Van HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás Dolby formájában, de nincs DTS
    S802 vagy S802H - Van HDMI csatlakozáson tömörítetlen hangtovábbítás Dolby formájában, és van DTS

    Ezúttal, csak a HDMI csatlakozásra vonatkoznak az adatok, a digitális optikai hangkimeneten rendjén megjelenik aminek kell.

    Nálam járt tesztre egy Stomato TM8, az ünnepek alatt nyüstöltem rendesen.
    Minix Neo X7 tulajdonosként elég magas volt a mérce, és még sem ért csalódás, sőt...

    Specifikáció:

    Processzor: Amlogic AMLS802 Quad Core (4 magos)
    Sebesség: 2000 Mhz
    GPU: Mali-450MP Octa Core (8 magos)
    RAM: 2GB
    Beépített memória: 8GB (nand)
    Operációs rendszer: Google Android 4.4 (Kitkat)
    Bővíthetőség: SD/HC, 64GB-ig
    WiFi: 802.11 a/b/g/n (AP6330)
    BT: Van, 4.0
    További csatlakozók: LAN (10/100 RJ45), HDMI 1.4, SPDIF, A/V (+ rejtett recovery), 2x USB host
    Támogatott fájlrendszerek: FAT16/FAT32/NTFS
    Infra: Van, távirányító részére

    Doboz és tartozékok:


    A készülék és a távirányító mérete teljesen megfelelő, nincsenek hatalmas kezeim, még is szépen elfértek bennük.
    A távirányítón meglepődtem, mert a gombok gumiból vannak, a távirányító alsó része pedig sötétített áttetsző kék műanyag.

    Fotók a készülékről, kommentár nélkül:


    És a bekapcsolás... (boot)


    Az első betöltődés során, egy varázsló segít a beállításokban.
    Ezzel egy probléma volt csupán, hogy nem ismeri a magyar nyelvet, pedig a készülék magyar menüvel rendelkezik.
    Semmi probléma egyébként, a szokásos beállítások/nyelv és bevitelnél beállíthatjuk később.
    A nyelv beállítása után, a képméretet igazíthatjuk, majd a hálózat/internet elérést állíthatjuk be.




    Miután az alapokat beállítottuk, még ki kell választanunk a megfelelő ikon-indító felületünket (launchert), a jól megszokott tablet launchert, vagy az új mediabox launchert.


    Előtelepített programokról nem szólnék, hiszen android lévén mindenki testre szabhatja saját szája íze szerint.
    Természetesen ami nem elérhető a Google Play áruházból, mint az XBMC, előre telepítve van a készülékre.

    És most jöjjenek a tesztek...
    Hardver info:



    Benchmarkok:



    Igazából ami ér valamit az a 3DMark, hiszen ezzel voltam képes teljes képernyős, a felbontásnak megfelelő tesztet futtatni (utolsó kép)
    Azt gondolom, hogy a mai igényeknek teljesen megfelelő a teljesítménye.
    Nem bírtam megizzasztani sem játékkal, sem FullHD-s filmel, teljesen akadás mentesen ment, a film lejátszása hálózatról is (LAN-on próbáltam) úgy, hogy össze vissza bele-bele tekergettem.

    Kidobják a tesztemet a fórumból így most összeszedném egy csokorba mi az amit próbáltam, teszteltem, jó volt vagy éppen rossz:

    Pro:
    - Kitűnő, stabil (4 nap alatt) teljesítmény
    - Jólműködő és stabil antennák, bele értve a BT is. (Nem sokat teszteltem, távirányítót, fájl átvitelt)
    - Akadás mentes FullHD videólejátszás és játék
    - Élesebb, tisztább, és automatikusan beállított kép/felbontás (minixhez képest)

    Kontra:
    - Fizetős alkalmazásokat nem lehet letölteni a Google Play áruházból (javításra kerül) ***
    - A beépített antennának köszönhetően nem elég érzékeny a WiFi, (ha valaki élelmes ezt meg tudja oldani)
    - A gyári új MediaBox launcher akadozik, de tesztnek feltelepített ADW launcherrel szépen ment
    - A processzor valós frekvenciája 1600Mhz

    ***

    Ha van kérdés a készülékkel kapcsolatban, várom szeretettel, válaszolok amire tudok.

    És egy kis ajándék kezdetnek:
    Ha Itt rendeled meg és a megjegyzésbe ezt írod: PROHARDVER akció, akkor az első 10 vásárlónak 24990.- Ft az ára

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák