Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Z10N #45141 üzenetére

    A másik topicban nemrég leírtam a saját tippemet erre: az AMD úgy véli, hogy a Navi teljesítménye az adott árakat képviseli, "csak" a szoftver körítés miatt nem tudnak igazán kifutni a kártyák. Egyszerűen nem akarják elinflálni a teljesítményét a kártyának, mert hardware szinten (elvben) ott lennének, ahova az árukat lőtték. Ebben lehet valami, mert itt-ott látszott az RX5700(XT) esetén is, hogy ha megfelelőek a körülmények, akkor az árban egy szinttel feljebb lévő nVidia kártyákkal is felveszik a versenyt. Csak éppen kevés ilyen van, és a driverek terén sem állnak ott, ahol kellene.

    A másik, amit Abu az 5500XT topicban írt, hogy az intel és az AMD azt tervezik a következő generációnál (felteszem Zen4 ill. Meteor Lake), hogy csomagokban fogják adni az alaplapot, CPU-t és GPU-t. Ha külön-külön vásárolja meg őket majd az ember, akkor a részelemek drágábbak lesznek.

    Ez hosszabb távú dolog, de feltehetően még erősebb lesz a szeparáció a kék-piros oldal között, és egyben "megágyaz" az AMD a magasabb dVGA áraknak. Ők most úgyse tudnának kellő mennyiséget gyártani, ha olcsóbban adnák se, tehát nem is fogják olcsóbban adni. Ha a TSMC előrejelzései helyesek, akkor ez egész 2020-ban így lesz, vagyis a rendelkezésre álló gyártókapacitás határozhatja meg, hogy mennyi GPU-t akarhatnak eladni. Az árakat pedig ehhez lövik be...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z10N #45141 üzenetére

    Valószínűleg a meggyőződés állhat emögött, hogy a GPU eladás volumene nem a DIY piacon levő áraktól függ. Hanem majd a CPU sales viszi a GPU-t is, OEM-ek kapnak bundle kedvezményt és el lesz adva a GPU.

    Hogy ez a meggyőződés igaz-e, azt végső soron nem tudjuk, mivel mostanában nem próbálta ki az AMD, hogy pl a király cím megtartása 4-5 éven keresztül vajon megdobja-e az alsóbb szegmensek eladását.

    Ennek megfelelően sajna én nem is várnék mérséklődést az árakban. Szerintem nincs az, hogy az AMD nem kap elégséges 7nm-es wafert. Persze a GDDR6 lehet, hogy drága, de az az is marad.

    Akkor jöhet ármérséklődés, ha
    - mégse megy el az a mennyiség az OEM piacon, amit az AMD remélt és ki kell szórni az oda gyártott raktárkészletet a DIY piacra
    - jön a nexgen (és az OEM-ek már arra gyúrnak)

    De sajnos még az is benne van a pakliban, hogy ha az Nvidia tétet emel, akkor egyben árakat is fog az elmúlt 2 generációnál megszokott módon és mértékben.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Z10N #45141 üzenetére

    Az 5700/XT árával nem tudom, mi a gondod, perf/price szinten ott van az NV-vel egy szinten. Sőt, az 5700 tényleg jó mutatóval rendelkezik.

    Ja, hogy minden drága? Köszönhetjük a bányász szezonnak és a(z állítólagosan) dráguló gyártásnak.

    A Polaris mutatóit meg ne vedd referenciának, mert azok kb. 10 dolláros (túlzok) GPU-k akármennyiért lehet adni őket.

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák