Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Abu85 #41626 üzenetére

    Persze én értem, hogy 4 ciklus azért kell, mert SIMD16-on ennyi ciklus alatt hajtódik végre a Wave64. Tehát nem büntetőciklusokról van szó. Azonban ebből a működésből az következik, hogy az architektúra sokkal jobban kihasználtságlimites, hisz a GCN-nél 64 ALU-t 4 Wave-vel kell etetni, míg Navi-nál 64 ALU-t akár 1 Wave64-gyel is megetethető (ami WGP-n belül két Wave32 lesz), de legrosszabb esetben is csak 2-vel kell etetni.

    Na most a GCN mivel kihasználtságlimites, ergo sok minden fut rajta lassan, mert így vannak jól kihasználva az ALU-k. Viszont ebből következően több adatnak több ideig kell a cache-ben lennie, tehát cache és sávszéligényes. A Navi ezen ott javít, hogy kevesebb minden fut rajta gyorsan, így kevesebb adatnak, kevesebb ideig kell a cache-ben lennie. Nem ezt csinálja a Maxwell óta az NV? :)

    Persze, amúgy eleve a GCN-nek nagyon robosztus a vezérlése, hát még a Navi / RDNA esetén... Ezt nem kell magyarázni, ez tényleg jó, az NV sehol sincs ebben. Csak én ugye a fentiről beszélek, mert a helyzet fordított, az AMD-nek kell beérnie az NV-t.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák