Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz SaGaIn #28062 üzenetére

    A textúrák felbontása igazából nem annyira számít, ahogy ezek az effektek sem lényegesen. Itt a menedzsment hatékonysága a fontos. Ha mondjuk PC-re lenne egy direkt hozzáférés minden egyes GPU-hoz, és lenne fejlesztői hajlandóság ezt kihasználni, akkor nem lenne szükség HBCC-re sem, hanem sorban az összes GPU-t, a különböző memóriakiépítéssel fel lehetne úgy konfigurálni, hogy az aktuális memóriaigény harmadával tudjanak működni. De jó optimalizációval még a negyede is elérhető. Ugyanakkor ez utópia, mert még generáción belül is legalább egy tucat ilyen konfiguráció van, tehát egy programnál ez hozzávetőleg már 200 féle különböző optimalizálási utat jelent, és akkor ha jön valami új, akkor arra kell azonnal egy patch, hogy egyáltalán fusson a program rajta. Ezért van más helyzetben a PC, mint egy konzol, és ezért kellenek az egyes, konzolon érdekes módon nem is létező problémákra olyan egzotikus megoldások, mint a HBCC.

    Szerk.: Ha vennék Vega 10-et, akkor a memória mennyisége lenne az utolsó dolgot, amit néznék rajta, mert HBCC-vel gyakorlatilag mindegy. A 8 GB-os verzión a márciusi Capsaicin rendezvényen egy olyan programot futtattak, amely ~300 GB-nyi DXT3-as textúrát használt. PC-n egy 10+ GB-os VGA-n el tudsz menni a régi menedzsmenttel ~30 GB-ig, itt is csak jó menedzsmenttel. De egyébként én pont egy olyan ember vagyok, akinek ezeket nem kell elmagyarázni. Tehát az, hogy én simán megvenném a 4 GB-osat logikus, mert értem a HBCC működését. A nehézség az lesz, hogy az embereknek átadják azt az üzenetet, hogy a mostani konstrukció hatékonysága borzalmasan gyatra, és csak ezért kell a sok VRAM, nem pedig azért, mert az ki is van használva.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • HSM

    félisten

    válasz SaGaIn #28062 üzenetére

    Nyilván csak a 8GB-os játszana. ;)

    Biztos okos dolog ez a HBC, de én a nyers erőben hiszek.

    (#28065) Yutani: Nyilván nem a pénzügyi értelmében értettem a befektetést, nem vagyok retardált. :U

    Viszont ha nem szeretsz kétes használt motyókat használni, akkor nem mindegy, milyen gyakran kell cserélni, és olyankor könnyen előállhat olyan szituáció, hogy jobban megéri egyszer egy nagyobb összeget rákölteni ("befektetni"), hogy utána sokáig ne kelljen hozzányúlni. Nekem a GCN2 architektúra és a +1GB ram és 3 év gari megérte akkor, hogy ráfizessek 20K-t a 280X-emre, pedig akkor még nem használtam ki. Ja, és még gyorsab kártya is volt jóval. Szval jó döntés lett volna, ha nem alakul úgy, hogy eladjam az egész asztali gépet. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz SaGaIn #28062 üzenetére

    Én​ , ha vennék, pont leszarnám a spec-et és csak azt nézném, hogy mit mutat a tesztekben. Ennyi. Nem a GB-okkal meg a MHz-ekkel fogsz játszani, hanem a játékokkal. Egy fos játék betérdelheti az 1 millás gépet is anélkül, hogy bármi értékelhető pluszt adna, just sayin'...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák