Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricshard444

    veterán

    válasz DroiDMester #24024 üzenetére

    Nekem Extreme III-m van és működik mind a 4 16x-s Slotban a hangkártya, ugyanúgy mint a 4x-ben. Miért is ne működne hiszen erre (is) vannak kitalálva

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

  • Enclave

    aktív tag

    válasz DroiDMester #24024 üzenetére

    Ugyan nem olvastam végig az előzményeket de ha egy hangkari vagy egyéb ami nem videókártya nem működik egy PCIe slotban, az sajnos lehetséges... Elvileg a X16-os slotok csak vga-knak vannak kitalálva, így valahol olvastam már olyasmit, hogy az adott eszköz "bios"-át post-oláskor a rendszer vga-k bios-ának szánt területre másolja, emiatt nem képes olyan funkciókat ellátni és előfordulhat, hogy nem működik az adott hardver.

    Én alaplap vásárlás előtt napokig csak a netet túrtam amiatt, hogy megbizonyosodjak róla, hogy a tervezett raid kártya hajlandó lesz-e működni a 3. pcie x16-ban (ami gyakorlatban csak x4-esként volt behuzalozva)...

    Szerencsére minden működött de másoknál írták, hogy raid kártya vagy egyéb nem működött, csak vga... Nincs valami egyéb opció ennek a spéci alaplapnak az UEFI-jében, ahol ilyesmit is állítani lehet? Hivatalos fórumon is nézelődtél ez ügyben?

    Sajnos a legtöbb extrább alaplapot szvsz inkább csak gamereknek szánják, így csak vga-kra gondolnak mint berakni tervezett kártya, egyéb hardverre nem. Pedig valszeg nem lenne nagy erőfeszítés megoldani, csak úgy gondolják, egy gamer-nek elég az integrált hangkártya, és nincs szüksége olyasmi egyebekre mint tuner v. raid kártya de fontos neki, hogy 4 db vga-t be tudjon zsúfolni... (én emiatt nem veszek csúcs alaplapot, illetve nagyon óvatosan veszek újat is, a sok lehetséges kompatibilitási hiba miatt...)

    Esetleg próbálj írni a gyártónak, hátha tud küldeni valami "spéci" verziójú UEFI-t a problémádra vagy inkább nézz szét a hivatalos fórumon ez ügyben, hátha másnak is volt gondja, ha tunerrel nem is de hangkártyával mondjuk igen egy ilyen lapban...

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák