Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Enclave #24038 üzenetére

    Mint írtam nem gond(már) eredetileg a GAMER gépembe egy Asrock Z77 Extreme4 alaplap + 3570K volt!

    Most hogy nyugdíjba küldtem(át költözött asszony gépébe) az általános gépem, amiben volt egy Maximus III Formula + i7-875K proci +HD7770, ezek helyére is jött egy 3570K + a Maximus IV Extreme, és ebben a gépben kellett volna mennie még egy PCIe 1X -es TV-Tunernak, meg az SB X-Fi Titanium hagkarinak is amik eddig is működtek a M3F lapban!

    Nem is gondoltam hogy gond lesz ilyesmivel, hogy nem fog menni a maradék 3.db PCIe 16X slot -ba akár a tuner akár a hagkari, mert eddig soha nem volt ilyen, pedig rengeteg alaplapban jártak már és szinte mindég 16X slot ba volt valamelyik és soha nem volt ilyen hogy ne menne vagy ne ismerné fel!
    Én az NF200 -as chip re gyanakodom hogy az kavar be, és nem képes csak VGA -kártyát lekezelni a 16X foglalatokban!

    De megoldódott könnyen a dolog, megcseréltem az alaplapokat és át tettem a Maximus 4 et a gamer gépembe, ide az általános gépembe meg bekerült a ASRock Z77 Exreme4 itt működik a TV tuner és a X-Fi hagkari is, a gamer gépbe meg úgyis elfoglalja az egész kócerájt a 7950+peter, még pont befér alá a PCIe 4X Slot -ba a hagkari szóval nem érdekel a dolog hogy nem megy a maradék 3.DB PCIe 16X slott mert úgyse teszek bele semmit!

    Egyébként legfrissebb BIOS van fent a M4E lapon Sajnos másképp nem is tudtam üzembe helyezni, mert valami régi BIOS volt a lapon, és fel sem ismerte a 3570K -t még képet sem adott ve sőtt el sem indult, csak a ventik pörögtek fel
    Szerencsére a ROG Connect csatlakozón keresztül lehet kikapcsolt állapotban is BIOS -t frissíteni rajta, ezt egy sima alaplapnál nem úsztam volna meg ilyen egyszerűen kereshettem volna :W valami Szandy CPU -t hogy tudjak bios frissíteni a lapon, hogy utána működjön az ivy cpu -val!

    Szóval nem volt sima ügy de megoldottam és most megy minden szépen :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák