Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Hoorus #22003 üzenetére

    Hogy a bánatba? Állati egyszerű. Ha ugyanott állok, 1V 925/1250Mhz-en, 232W a teljes gép fogyija. [link]
    Látszik is, GPU VRM Current in ~6A, nem 23. :DDD
    Ha kicsit húzom a VGA-t, 1050/1400Mhz 1,1V-on, akkor már 297W [link]
    Még az 1150/1575Mhz 1,15V se volt olyan vészes, alacsony fesszel, azt nem mértem pontosan, de a 12,5A-es GPU VRM Current In értékből sejthető [link], hogy még mindig nem olyan brutális a helyzet, bár itt már 10% órajelemelést kísér 30%-os GPU fogyinövekedés... De ez még mindig csak 1,1V terhelés alatti feszültség! Ellenben, ha 1,3V-ot állítassz be neki, ami mellett 1,2V, amit megkap, akkor már brutálisan elszáll a fogyasztás, ahogy a képemen is láthatod, és a 300W fogyiból pillanatok alatt majdnem 500W lesz. ;) Pedig nem gondolná az ember, hogy ennyit számít 1,15V vs 1,3V vagy ha a terhelés alatti értékeket nézem, 1,1V szemben az 1,2V-al.... De ennyi az annyi. :K
    Bár nyilvánvalóan itt már az is hozzájárul a dolgokhoz, hogy a tervezettnél jobban van terhelve a VRM, ahol rosszabb a hatásfoka, és szintén sokat ront a hatásfokokon a magasabb a hőfok, ráadásul a GPU is többet fogyaszt, ha melegebb, még egyébként azonos körülmények között is. Ez a sok apróság együtt ezt hozza ki a kariból.

    Amúgy lábjegyzetben megjegyzem, a 490W fogyasztás az itt a konnektoros fogyimérőn azt jelenti, hogy a bő 83%-os hatásfokú tápommal számolva a gép "csak" olyan 407W-ot vett fel, tehát ennyit kelett leadnia a tápomnak, a többi a tápot melegítette. Így nekem is elég lett volna egy 550-es FSP... ;] (Egyébként 1,3V-on lényegesen magasabb órajelet is bír, mint amin nálam tekert 1100-on, csak ahhoz ki kéne lőni a CCC korlátokat, ahhoz meg nem volt kedvem újraindítani a gépet, demonstrálni meg jó volt így is a beállítás. De amúgy olyan 1250Mhz körül bírja nálam ezen a feszen, korábban próbáltam, azért emlékeztem, hogy láttam én is hasonló fogyikat, mint DroiDMester. :K )

    A Logout tesztemben se véletlen írtam, hogy ez az 1000-1100Mhz felett már egyre durvábban nő a fogyasztás, és egyre kevesebbet nyer vele az ember... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák