Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g1killer1155

    újonc

    Sziasztok!

    Elakadtam egy AMD Phenom II x6 1045T tuningja közben, nagyra értékelnék minden jellegű segítséget.

    Készítettem egy videót, ha ez valamely elvekkel összeütközik, akkor klaviatúrára is vetem a dolgokat, csak mostmár nincs sok időm...

    Videó:
    https://www.youtube.com/watch?v=Z_N2UOP2fbo&feature=youtu.be

    A memóriák órajelét nem 1,4 hanem 1,530V-ra emeltem :D
    Elnézést kérek a folyamatos elviselhetetlen cuppogásért :D

  • g1killer1155

    újonc

    válasz Giii #6553 üzenetére

    Szeva! Köszönömm a reakciót! :D
    Kezdjük el :D
    A videóban volt 1-1 elszólás: A memóriák feszültségét 1,5-ről nem 1,4-re emeltem XD, hanem 1,530-ra, de aztán később rájöttem, hogy stabilabb a gép ha inkább az 1333-mat környékezem meg az 1600 helyett és akkor vissza is vettem. Azóta nem láttam kékhalált.
    A másik aranyköpés pedig az volt, hogy állításom szerint minden energiagazdálkodási és túlmelegedés védelmi opciót letiltottam, de egy még be volt kapcsolva, ezt csak jóval később vettem észre, mégpedig pontosan az, amelyik a processzor feszültségét és órajelét limitálja ha túllépi a 60 fokot.
    Szóval ezért droppolt 1,3V-ra és 1200Mhz-re.
    Ez kb. annyit segített, hogy nem droppolt, de 65 fok után viszont a processzorban lévő védelem okozott kékhalált, úgy, ahogy eddig is, mikor a drop mellett is túlmelegedett :D
    A lap egy Gigabyte 790XTA-UD4 névre hallgató darab, ez kifejezetten egy high end tuning lap, 2009 környékén ezeket 35 körül vesztegették újonnan. Ha a Gigabyte oldalán is fellelhető képen megszámolod a csokikat, láthatod, hogy 8+2 azaz 10 fázisa van, viszont mivel csak bios frissítéssel támogatja az x6-okat, így érdemesebb lett volna egy szorzózár mentes x4-et venni bele, de ez már mindegy :D
    A biosról pedig... Igen amit ott látsz az egy bios bug, annyi az egész, hogy fesz emelés esetén a lap az ajánlott beállítás helyére a megemelt értéket írja ki, ez ilyen :D
    Én azt hallottam, hogy az x6-os prociknak van csak össz 4 fázisa, mert csak bedobtak a 4 magosok mellé 2 plusz magot, több fázist viszont nem kaptak, ezért érdemes 2 magot tiltani és úgy húzni, de nekem pont jó a plusz 2 mag, szóval ez nem fog megtörténni.
    Egyébként rájöttem a probléma nyitjára. A proci hűtő alatt, amit egy repülőút folyamán egyébként is szétvertek, vacak volt a paszta és ezért is melegedett annyira. Azóta hazajöttem és a procit már átpasztáztam, de mivel már nem volt több hőkrémem, :D így a lap bordái csak akkor lesznek pasztázva, ha bevisz egy fuvallat valamelyik számtek boltba :D Egyébként ráférne a lapra is egy pasztázás, mert a cerka is sokkal hűvösebb lett még ebben a jó 30 fokban is.
    Még pasztázás előtt visszábbvettem az órajelből és a feszekből, mert gta5 alatt haladozott.
    Most 3388Mhz-en megy beton stabilan 1,425V-tal. Ha a lapot is átpasztáztam, akkor megint elkezdem majd piszkálni, de nem ártana egy jóbb procihűtő sem...mondjuk víz...
    Szóval a kékhalálok csak a hőmérséklet miatt voltak, 65 fok fölé nem szabad menni semmiképp, az alaplapi túlmelegedés védelem, pedig nem lesz többé bekapcsolva :D

Új hozzászólás Aktív témák