Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz csontraket #51696 üzenetére

    Ájszí.

    Ez így ebben a formában marha érdekes, valóban. Tudom h Mantlevel nincs OSD, csak nálam pl egy másik kijelzőn gyakran fut a HWInfo64 sensor ablaka önmagában, így akármit és akármikor tudok "monitorozni", ezért kérdeztem mivel/hogyan csinálod.

    Valami történt két feltételezett végpont között, minek hatására egyszerre esett a CPU / GPU kihasználtság?!
    Esetleg nem tettél fel azóta másik Catalystot? Keresni kell a változókat, amennyit csak lehet, hogy tényleges hardverhiba irányába tudd terelni a gyanút. (Táp esetleg :F )
    Az, hogy "naprakész" az maximum update szempontjából lehet kijelenthető, azért kérdeztem, mert számtalan játék esetében jártam már úgy, hogy az Origin/Steam auto updattel leszedett valami pár MB-os dolgot adott játékhoz, amik egyik napról a másikra problémát okoztak.
    Persze később javítva lettek, de ezért érdemes utána olvasnod Originen hátha esetleg más is panaszkodik hasonlóra.

    Esetleg ha futtattál valami szintetikus tesztet anno mikor 3.8ra felpöccintetted, pusztán a tunning apropójából, pl Cinebenchet, érdemes lenne most is futtatni, összehasonlítani az eredményeket.
    Azon, hogy 100%-os CPU terheléssel tudtál probléma mentesen játszani egyelőre vakarom a fejem.. :B.

    Olyasmiről olvastam már, hogyha az Origin ingame előhozható felülete be van kapcsolva, akkor az okozhat FPS droppokat. A bánat tudja a nevét, te biztos tudod miről beszélek.
    Van akinek ha az asztalon/háttérben nyitva van és nincs lecsapva traybe, akkor is galibát csinál.
    Nem tudom az említett egyéb játékok esetén mennyire játszik az Origines verzió..

    A CPU/GPU párhuzamosan csökkent terhelésének/kihasználtságának jelensége mellett amikor nagyobb FPS zuhanások vannak nem droppol a proci órajele egyáltalán?

    Szerk.:

    Aha! Driver csere akkor ezek szerint csak történt!
    Nézd meg egy régebbivel, mondjuk a 14.4WHQL-el, az a Catalystok között lassan olyan mint a Hegylakó! :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák