Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pancsermeste

    őstag

    válasz Slavia #72452 üzenetére

    Értem szavad... De a melegedés/fesz téma sem ilyen egyszerű.
    Azonos proci esetén világos, hogy ha növeljük a feszt, látványosan nőni fog a disszipáció is. Nos, különböző procik esetén már nem lehet a melegedés mértékét a CPU feszültségekkel összehasonlítani.
    Régebbi 8320-as procim azonos órajelhez jóval több feszt igényelt, mint a 8350-es.
    Pontos adatokra már nem emlékszem, de a 4,0GHz-hez kb. 1.28-1,3V körül kellett neki.
    Azt tapasztaltam, hogy azonos órajelen ugyan annyira melegedett mind a két proci, hiába volt a feszültségük különböző.
    Tehát az, hogy adott procit adott feszen adott hűtővel x hőfokon tudod tartani, az nem jelenti azt, hogy egy másik procit ugyan ilyen körülmények és fesz értékek mellett is ugyan úgy tudod hűteni.

    (#72453) Jakuskacsa: Ez csak a szükséges minimum fesz határán érvényes. A valóban stabil órajelhez szükséges feszültséget hiába emeled, a teljesítmény nem fog emelkedni.
    Ezért szoktam az IBT mellett Prime-al is tesztelni, ha eldob egy magot, akkor még IBT lefuthat, de nyilván rosszabb eredményt fog produkálni.
    Biztonság kedvéért prime stabil + 1 lépcső fesz beállítása a receptem, ahonnan már a további plusz fesz nem hoz a konyhára.

    [ Szerkesztve ]

    -= Pancsermeste® =-

Új hozzászólás Aktív témák