Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HeavyToys

    senior tag

    válasz Gabor970 #7251 üzenetére

    Amit leírtál, arra elég az E-350 és az E-450 is. Én munkahelyen egy Llano (két LL-el, nem Li-vel), A6-3500-at használok. Összehasonlíthatatlanul gyorsabb. Viszont, ha filmeket nézel, a Brazos tökéletes választás, netezni is kiváló. Alul feszelve kb felét fogyasztja az alulfeszelt 3500-asnak.

    Én úgy gondolom, a céljaidnak az E-350/450 tökéletesen megfelel. Asrock lapoktól ne félj, kicsit se, tényleg jók lettek. Nekem is volt, most MSI van, de nincs lényeges különbség. E-450-nél már van lehetőség 1333-as gyári memória beállításra, ugye az E350 hivatalosan 1066-ot támogatott, de Bios-ból tudtad 1333-ra tenni, gondolom itt megvan a lehetőség az 1600-ra. Kicsit gyorsabb (pl 1866-os), memóriát véve, ismét tudsz játszani az időzítésekkel, mint mi is tesszük az E-350-el. Sokat számít. Szerintem egy CL7-8-as 1600-on működő memória esetén már nagyjából ki lesz szolgálva az APU memória sávszélesség igénye.

    Másik fontos dolog, ha 1-2 év múlva fejlesztés mellett döntesz, eladod az alaplapot X összegért, pótolsz hozzá kb 5-10K-t és veszel egy akkor éppen újdonságnak számító 4 magos Kabini APU-t, amit majd a brazos utódja lesz. Llano esetében már nem fog kijönni új termék, szóval ott a fejlesztés nehézkesebb. Vagyis kompletten alaplap-cpu-esetleg hűtő is cserés.

    Én a helyedben 3 lehetőség közül választanék. Vagy használt E-350, vagy megvárnám míg bejönnek a Brazos 2.0-ás ITX-es lapok (1-2 hónap sztem), vagy megvárnám a Trinity-t, ami a Llano utódja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák