Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz djgeg #10861 üzenetére

    "Ne haragudj... de ha ezt tapasztalod a teamed-ben akkor vagy magadból indulsz ki, vagy ott tényleg gondok vannak a hozzáállással... és azok alapján amiket írtál pont te nem dolgoztál még olyan csapatban és olyan tool-okkal, ami akár egy normális remote meló kivitelezhető."

    Öhm, nem-e lehet, hogy általában/jobbára nem az ideális paraméterek mentén (megfelelő létszámú és képességekkel rendelkező, kellően motivált és a pozíciójuknek mindenben megfelelő tagok, és elegendő időkeret) kell a team-eknek dolgozniuk, emiatt merülnek fel azok a problémák, amiket Lortech felsorolt? :U

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Lortech

    addikt

    válasz djgeg #10861 üzenetére

    Eléggé másról beszélünk, belekötögetsz kiragadott részletekbe, és oltogatsz. :(
    Szerintem az lehet, hogy nem működik jól a remote kommunikáció köztünk. ;] Egy gyors call esetleg?

    1, mindenki kontakt, egy fejlesztő csapat belső működéséről beszéltem. Nem mindig triviális eldönteni, hogy egy 1x éve continuous deliveryben napi release-ekkel fejlesztett, ezáltal viszonylag komplex rendszerben melyik részt pontosan ki vágja leginkább.
    2, konkrét esetben egy implementációs részlet átbeszéléséről van szó, nyilván kinevezek névterenként egy felelőst, aki kód szinten ismeri kívül-belül, aztán onnantól csak ő nyúlhat hozzá -> baromság, keresztfunkcionális csapat van, sokan sokfélét csinálunk, nincsenek körbebástyázva felelősökkel a részek, különben elveszik az agilitás ;].
    A mellékes felvetésem lényege mindössze annyi volt, hogy nem minden esetben tudja mindenki, kihez kell fordulni egy adott ügyben. Van, mikor nem is létezik ilyen személy, mert csak egy ötletedre akarsz feedbacket. Nem kell mindjárt arra gondolni, hogy senkinek fogalma sincs arról, hogy mi folyik a projekten.
    Mindenesetre ha a csapatszobában felkiáltok, 5 másodperc múlva megvan az emberem, remote meg felírom a jira boardra impedimentként, hogy az SM facilitáljon nekem egy remote brainstorming web conference-t, hogy vajon ki lehet a megfelelő ember a kérdés megválaszolására.
    3, kulcsemberek szoktak szűk keresztmetszet lenni, akikkel nem tudsz csak úgy adhoc egy call-t szervezni, van hogy egész nap be vagyok tárazva én is, de személyesen nem szoktam elhajtani senkit, ha egy pár perces eszmecseréről van szó.
    4, ilyenből van 20 egy nap, egész nap tolhatnánk a callt, csak közben haladni kéne. Utána meg megkapnám a dev kollégától, hogy nem mondtam a felvételi interjún, hogy helpdeskre vennénk fel.
    5, egy példát mondtam arra, hogy a toolok annyira jók, amennyire használják őket, és fordítva is, annyira használják őket, amennyi jók.
    Mindenki vezeti az adminisztrációt, kivéve, mikor nem. :D Nem tudom, hogy ebből hol következik, hogy nincsenek megfeleő tooljaink vagy hogy általában nem használnánk őket. Épp azt magyarázom, hogy körbe vagyunk bástyázva toolokkal, de ezek nem oldanak meg minden problémát.

    Mindennapi példákat hoztam és általános emberi viselkedési mintákról beszéltem, te meg jössz gdocsszal meg skype businessszel :D. Mondom még egyszer, szerintem is mindent meg lehet csinálni remote, csak bizonyos dolgokat kevésbé jól (pl. egy rendes többszereplős brainstormingot, vitát, közös gondolkodást, közös tervezést, értékelést, stb) , kevésbé (idő)hatékonyan, és körülményesebben, ami így az agilitás rovására megy, valamint frusztrációt okozhat. Az érem másik oldaláról is lehetne beszélni, sok jót el lehetne mondani remote kapcsán, de ez pont nem a kollaboráció és a kommunikáció témaköre.

    És ha épp nem meetingel vagy prezentál az illető, hanem a "dolgát" végzi? Mindenki mindig aktív, mégis 3 perc mire egy sziára válaszol a többség, addig meg már én is másba kezdtem.
    Skype business egyébként egy határ szar szerintem, a thread kezelése, historyja, mobil kliense. De fel lehetne hozni példaként az egész ms bloatware stacket, pl. teamset, mindenre is jó, csak használni nem.
    Meg igen, skypeban fogok felrajzolni egy architektúrát vagy egy adatmodell skiccet, amit épp együtt találunk ki éppen.. Nope.

    "Remote nem tudsz rábírni erővel senkit arra, hogy a kezdeményezésedre időben és megfelelő minőségben reagáljon, hogy tényleg odafigyeljen arra, amit mondasz, hogy ne maradjon megválaszolatlan kérdés, ne legyen félreértés. Élőben az emberek sokkal jobban odafigyelnek a másikra, alapvető udvariassági szabályok is jobban működnek."
    Ne haragudj... de ha ezt tapasztalod a teamed-ben akkor vagy magadból indulsz ki, vagy ott tényleg gondok vannak a hozzáállással...

    Nem haragszom, nem magamból indulok ki, és szerintem félreérted, nincs semmi rossz szándék emögött, nem kell a másik félnek rossz embernek lennie ahhoz, hogy így legyen, alapvető emberi működés ez. Egyszerűen jobban odafigyel rád valaki személyesen és sokkal szélesebb, kifejezőbb kommunikáció tud kialakulni köztetek.

    Az nem lehet, hogy esetleg te láttál kevés féle agilis szoftverfejlesztési projektet kevés helyen? Nem lehet, hogy nem is annyira agilis, amiben most vagy, inkább enterprise-ban cargo cultkodtok a silóitokban? Vagy nem lehet, hogy amilyen projektekben te remote dolgozol, az jobban megtámogatható toolokkal a hatékonyság jelentős sérülése nélkül, mert kevesebb és nem folyamatos interakciót igényel? Vagy esetleg az a pozíció, amiben konkrétan te dolgozol, ami feltételezem nem dev, ott kevésbé akadályoznak a remote munkavégzés korlátai? Csak kérdezem, nem sugallom. Ezer+1 dologtól függ, hogy a remote jól működhet-e.

    Én elengedem a szálat ezzel, mert szerinem senkit nem érdekel ez már rajtunk kívül, nekem meg nincs szükségem arra, hogy meggyőzzelek valamiről és viszont.
    Elnézést a sok offért a többiektől.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák