Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inferno88

    őstag

    válasz Jhonny06 #10766 üzenetére

    Egyetértek. Pályakezdő fiatalként a 300k teljesen jó elindulni. Nem kell még "tacskóként" egyből a fullos, saját kecóra pályázni.

    Semper fi!

  • djgeg

    őstag

    válasz Jhonny06 #10766 üzenetére

    Jó de azért most nem éppen pályakezdőről beszéltünk. Nem most esik ki az iskolapadból, vagy kezd el melózni, van már két év pont a pozihoz való tapasztalata. Kezdőnek kezdő, de nem 0 tapasztalatos pályakezdő.
    Amikor felköltöztem még 2011 körül Pestre nem pályakezdőként, de nagyon Pestre akartam kerülni, kerestem 150-200-at max és volt 50e Ft a 55m2 1,5 szobás albim! Akkor azért még olcsóbbak is voltak a dolgok és megélni megéltem, de nem volt egy jó menet. Sokat kuporgattam meg agyaltam, hogy most milyen kaját is vegyek/főzzek. Ez ment legalább 2 évig... nagyon nem volt jó, főleg, hogy minden drágulni kezdett.
    Igaz azóta meg szépen beindult a karrierem és most saját lakással meg vállalkozóként végkép nincsenek anyagi gondjaim, de összességében ez szerencse is volt nem csak "kemény munka meghozza a gyümölcsét" típusú mindenkinek összejöhet.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • bambano

    titán

    válasz Jhonny06 #10766 üzenetére

    "Pályakezdőként nem kell megalapozni semmit. Ilyenkor arra kell koncentrálni, hogy tanulj és minél többet elérj a szakmádban.": ez ellentmondás. amikor arra koncentrálsz, hogy tanulj, akkor a karrieredet alapozod meg szakmailag. tehát nem igaz, hogy nem kell megalapozni semmit.

    a többi hsz-ben is van egy rakás tévedés, párat kiemelek:
    - ne úgy akarjon élni, mint más 20 év munkaviszony után. oké, tehát akkor éljen úgy, mint pl. én 2 év munkaviszony után? keressen 6600 forintot?
    - ne legyünk már ennyire nyulak. mindenki álljon ki saját magáért a saját igényei szerint. ha most van olyan helyzetben ez a piaci szegmens, hogy le lehet venni a munkaadókat, akkor le kell venni őket. minden fillér, ami ok nélkül a munkaadónál marad, hiba, ez kell legyen a munkavállaló vezérfonala.
    - nem most kell megalapoznia az életét? hanem mikor? lásd előző pont: veled szemben meg a lakás eladók gondolják ugyanezt, tehát drágán fogsz lakást venni. de nem halogathatod túl sokáig a lakásvásárlást, mert nem ötvenévesen akarod az első gyerekedet. jelenleg 30-40 misit kell leperkálni egy normálisabb lakásért, ami bődületes összeg ahhoz, hogy 300k nettóból kezd el összespórolni.
    - amilyen fizetéssel felvesznek valakit, azzal fogja a következő 2-3 évet lehúzni. vagy minimális emeléssel. ha nem akar folyton másik munkahelyre menni, hogy egy munkahelyen mélyebben megtanulhasson valamit, akkor hosszabb időre elkötelezte magát egy fizu mellett. jelentős emelést csak munkahely váltással tud elérni és ott is számíthat, hogy honnan indul. olyan ez is, mint a forma1: ha rosszul fordultál rá a hosszú egyenesre, lelassultál a kanyarban, akkor elmegy melletted a mezőny, mert nem gyorsulsz fel elég hamar.

    szubjektív privát magánvélemény: szerintem most lufit fújnak a munkaerőpiacon, ami ki fog durranni. tehát erre is készülni kell, hogy jöhetnek rosszabb idők. magasabbról jobb esni, pláne, ha tud rá tartalékolni.

    emellett fontos az is, hogy kinek milyen a szájíze. ha x nettót szeretett volna kapni, de csak x-150-ért menne el dolgozni, nem érezné jól magát és nem lenne motivált. akkor meg minek. különös tekintettel arra, hogy van miből megélnie, pénztelenség nem sürgeti.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dellfanboy

    őstag

    válasz Jhonny06 #10766 üzenetére

    Pályakezdőként nem kell megalapozni semmit.

    miert mikor kell elkezdeni? majd 4x evesen amikor lesz munka tapasztalata? akkor meg azert ne keressen/kerjen sokat mert a fiatalok elveszik elole a munkat?

    eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Új hozzászólás Aktív témák