Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DarPet

    tag

    válasz Adonimus #11019 üzenetére

    Üdv!
    Én megkérdőjelezném Adonimus értékelését, mivel én működő tápegységet küldtem el neki, utánvétellel.
    Régi, működő P4-es gépemből kiszereltem a Codegen 300W-os tápomat, ami 5 évig vígan teljesítette feladatát, mivel a gépbővítés után már nem bírta volna ellátni a gépet megfelelő szuflával. Így gondoltam, felrakom apróba, hátha kell alakinek egy kisebb gépbe, mivel oda tökéletesen megfelelő. Adonimus privátban érdeklődött utána, megbeszéltük a részleteket, meg azt, hogy maximum postán tudja megvenni, mert nem jár Pécs felé. A postára volt 1500Ft-ja, bele is fért normál levélként, pufiborítékban, antisztatikus zacskóban, nehogy baja legyen.
    Feladtem, ajánlott számot elküldtem, megérkezett. Erre kapom a privátot, hogy égett szag jött ki a kibontott zacskóból, mely szerinte a tápból származott. Természetesen azonnal felhívtam telefonon, hogy el tudja mondani a részleteket.
    Még mielőtt írt volna még azért a szerinte ÉGETT szagú tápot beépítette a számítógépébe, és beindította. A táp, az ő elmondása szerint felpörgette a merevlemezt, a proci, a rendszer és a táp ventillátorát, majd leállt. Megismételte, az eredmény ugyan ez volt. Ez után írt. Telefonban mondta, hogy Ő kinyitotta a tápot, hogy megnézze, hogy nem-e a biztosítékkal van valami. Továbbá megvizsgálta, hogy égett-e valami. És az eredmény az lett, hogy nem égett a táp, nem sérült semmi.
    Kérdezem én, hogyan jön égett szag egy nem égett tápból?
    It már kezdett nem tetszeni a dolog. Már azért sem, mert kinyitotta a garanciajeggyel leragasztott tápot (ami mindíg garanciavesztéssel jár), valamint mert égett szagúan beletette a gépbe...
    Én írtam neki, hogy küldjön képet, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy tényleg azt a tápot kapta-e meg, mint amit küldtem. Képet nem küldött, mert biztos volt benne. Rendben, gondoltam akkor keressünk más hibát.
    Tanácsoltam, hogy próbáljon ki egy másik tápot, pl. azt, ami az alsó, X2-es konfigot hajtja, hogy azzal elindul-e a gép. (Egy gép mindenképpen működött, mivel telefonon hallottam az msn figyelmeztető hangját) És mint tudjuk egy 24pines tápot is rá lehet dugni 20pines alaplapra, meg fordítva is. Ő erősködött, hogy a táp rossz amit küldtem.
    Továbbá küldtem neki linket a "hogyan teszteljünk egy tápot" leíráshoz, ahol a táp ugratását (power on+föld öszeköt) írják le, valamint írtam, hogy ezt CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE lehet csinálni, és mindenképpen kell egy fogyasztó (egy venti), hogy ne terhelődjön túl a táp. Erre sem reagált. Az egyetlen reakció, hogy az ő tápja nem jó a régi gépébe.
    Erre kértem ismét képet a tápról, de ismét nem küldött. Írta, hogy nem jó, hogy 4000-ért vett rossz tápot, erre én, hogy tőlem jóként ment el. Továbbá megírtam, hogy hajlandó vagyok a táp árának (2500 HUF) a felét megtéríteni, amennyiben visszajuttatja hozzám a rossz tápot, vagy bizonyítja, hogy nem működik. Erre azt írta, hogy nem tudja bizonyítani, de neki akkor is kell a pénz. Ezek után lezártuk a témát.
    Erre jó egy hétre rá látom ezt a hozzászólást. Hát köszönöm szépen. Se privát, se semmi, hogy retorzió vagy ilyenek? Nem lehetett volna megírni, hogy esetleg, ha nem feltételezem róla, hogy sutyiban fekétét ad azért, amit be se tud bizonyítani?
    Szerintem elég rendes voltam, hogy még akkor is felajánlottam, hogy a fele árát a tápnak visszaadom, ha fenn áll a gyanú, hogy ő maga tette tönkre a tápot, a "na majd én megszerelem" hozzáállásával.

    Ha a Moderátorok/Házigazdák úgy látják, hogy nekem van igazam, úgy én kérem, hogy alaptalan rágalmazásért retorzióban részesítsék ADONIMUS-t

    A táp tőlem sértetlen garanciamatricával ment el, ám a tisztelt címzett ezt feltépte, a tápot kinyitotta... Erről képem is van, amit üzlet előtt kért tőlem Adonimus. (Kérésre tudok nagyobb felbontásút is küldeni.)

    Én értesítettem Adonimus-t erről az írásomról. Jah, és meg lehet nézni az eddigi értékelésemet a phmegbízhatóságon.

  • DarPet

    tag

    válasz Adonimus #11022 üzenetére

    Végigolvasva az előző hozzászólásomat kiderül, hogy én is reagáltam a visszavásárlás témára, minthogy a táp árának a felét visszafizetem, ha bebizonyítod, hogy tényleg az nem jó.
    A "meleg volt" dologról jut eszembe... Olyan érvelések is elhangzottak Adonimus-tól, amiet igen érdekesnek találtam... Azt feltételezte, hogy a fehér borítékba lévő antisztatikus zacskóban megsült a táp... a nagy melegben... Itt szintén nem értem a sehol sincs égésnyom dolgot.
    Ha nem lenne sok ütközés abban amit mondassz, akkor talán hihetőbb lenne.

  • DarPet

    tag

    válasz Grafiqs #11028 üzenetére

    Köszönöm a segítséget. Adonimus feketepontját remélem így nem számítjátok be.

  • DarPet

    tag

    válasz DarPet #11029 üzenetére

    Még azt szeretném kérni, ha lehet, hogy Adonimusnak ne járjon ezért semmilyen megrovás. Ezt most azért írtam, mert a hosszú hozzászólás közben kicsit felidegeltem magam, és hirtelen felindulásból kértem csak a retorziót... már megbántam. Remélem még nem késő.

  • DarPet

    tag

    válasz Adonimus #11041 üzenetére

    Utolsónak szánt hozzászólásom a témához.
    Mint privátban is küldtem az utaljak előre üzenetre reagálva, még szeptember 5-éig (egy hónappal azután, hogy feladtam a tápot) hajlandó vagyok a táp árának a felét kifizetni, ha utánvéttel (1250Ft-os) leküldi, a tömeg az ajánlottszelvényen megegyezik azzal, ami nálam is van. Ha nem, úgy nem veszem át a csomagot. Továbbá nem utalok előre.

    Ez után a dátum után a felbontás miatt nem foglalkozok az üggyel.

    [ Szerkesztve ]

  • DarPet

    tag

    válasz Grafiqs #11044 üzenetére

    A privát üzeneteket már blokkoltam fenyegető hangvétel, és faji hovatartozásra való hivatkozás miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • DarPet

    tag

    válasz Grafiqs #11066 üzenetére

    Remélem valamikor sikerül lezárni az ügyet, mert már üzletrontó hozzászólásokat írt Adonimus a hírdetésemhez (mod. ker. topikban jeleztem).
    Így viszont kezdek elgondolkozni azon, hogy ha ennyire nem érti, hogy mi a probléma, és ilyen unfair lépésekre szánja el magát, így tartsam-e én is még fent az ajánlatomat a táp árának (2500HUF) a felének visszafizetésére.

    Válaszul Adonimusnak:
    A táp még melegebbre is felmelegedhat működés közben a gépben, a büdös szagot is már magyarázták.
    Szerk.: valamint nem te írtad magadról, hogy szakértő vagy annyira, hogy szét mered szedni a tápodat, mert már sokszor csináltál ilyet. Így nem értem azt, hogy miért is én erőltettem, hogy tedd be a gépbe, amikor már úgy kezdted az első üzenetet a táp megérkezése után, hogy nem működik, te már próbáltad... Mire felhívtalak (kb. fél órával utána) már szét is szedted. Valóban úgy tűnik, hogy én beszéltelek rá, hogy építsd be.

    [ Szerkesztve ]

  • DarPet

    tag

    válasz DarPet #11067 üzenetére

    Egy moderátor már eltávolította a hozzászólásait. De látszik, hogy az 5. és a 7. hozzászólás törölve lett.

  • DarPet

    tag

    válasz Grafiqs #11069 üzenetére

    Rendben, akkor én is leveszem a tiltást a privátokról amíg a korábbi incidens nem ismétlődik meg. Mégegyszer köszönöm a segítséget (mindenkinek)!

  • DarPet

    tag

    Én úgy gondoltam, hogy egy normális hangvételű üzenetre normálisan válaszol valaki. Az ajánlatomat visszavontam (kb. fél kilenckor), mert nem válaszolt az üzeneteimre, bár ő több alkalommal is járt az oldalon, bejelentkezve a ban lejárta után (este hat körül járt le). Írtam, hogy ma zárjuk le a dolgot. Nincs üzenet. Visszavonás:erre jött az ő válasza... szinte azonnal.
    Az ügyet a mai napon lezártam (Adonimus-szal kapcsolatban), ismét jött üzletrontás, fenyegetőhangvételű privát. Privátban blokkolva.

Aktív témák