Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tom-e

    aktív tag

    Eddig nem írtam ide, hát most megtörtént. knapci az, akivel vigyázzatok!
    Múlt hét csütrötökön biztosított affelől, hogy küldhetem neki a 2db VGA-t, cserébe az ő kártyájáért. Én írtam neki, hogy vannak rá vevők, megvenné más is, de ő bizton állította, hogy neki ezek 100%-ra kellenek és mondjam le a többi vevőt. Ma pedig jön a személytelen üzenet: "Hello,nagyon restellem nem szoktam a levegőbe beszélni,de kaptam egy ajánlatot".
    Én pedig ahogy kell, elestem a vevőktől!

    Döntsék el ezen fórum olvasói, hogy ez fekete pontra érett dolog-e.

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz Sátán44 #5850 üzenetére

    Igen, egyre jobban úgy néz ki, hogy az lesz belőle, mert írtam neki, hogy ez így nagyon nem volt korrekt, amire most azt írta vissza, hogy "értelek de ha kap az ember jobb ajánlatot!
    Én is jártam már így párszor,sajnos!"

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz greatchaos #5854 üzenetére

    20E Ft hozzávetőlegesen.
    Amúgy most, hogy írtad - hogy még jó, hogy nem adtam fel - esett le, hogy ma fél 11-kor írta, hogy csak holnap tud utalni, de az ügy gyorsítása érdekében ha tudom, küldjem ma a kártyákat.
    Mert eredetileg úgy volt, hogy én küldök két kártyát, ő cserébe egyet, plusz előre utalja a különbözetet, ami amint megjelent volna a számlámon, küldtem volna a két VGA-t.

    Szóval most válik világossá, hogy lehet, hogy itt nem is csupán arról van szó, hogy szemét módon lesz*rta a megállapodásunkat, hanem esetleg egy csalót is kifogtam volna?
    Tudom, nem illik ezzel dobálózni, de ha délelőtt még azt írja, hogy küldjem a kártyákat - amire azt válaszolom, hogy először utaljon, ahogy megegyeztünk pár napja - most pedig a válaszom olvasása után azt írja, hogy adódott egy jobb üzlet, akkor eléggé sanszos a dolog..

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz Janoska26 #5855 üzenetére

    Azért nem adtam fel csütörtökön, mert megegyeztünk, h a különbözetet először átutalja. (nem nagy összeg, pár ezer Ft) Erre vártam.

  • Tom-e

    aktív tag

    Hát akkor a többség véleményére adva egy fekete pont jár knapci-nak.

  • Tom-e

    aktív tag

    Óriási nagy fekete kvcska-nak!

    Röviden: Egy VGA-ért, amit postán kellett küldenem, küldött volna cserébe egy másik VGA-t + kp-t.
    Kedden írja, hogy feladta. Sőt, hívott is rejtett számról.. Azt is kérdezte, hogy én fel adtam-e már, mert még nem érkezett meg. Lenyugtáztam, hogy feladtam, ezt ő leokézta.
    Mindezek után ma, csütörtök délután írja, hogy mégsem megy az üzlet, mert talált egy jobbat!!
    Azt hiszem többet nem is kell írnom.. Ez egy arcátlan hazug inkorrekt arc, ennyi.
    Nagyon nagy szerencsémre a kártyát sikerül visszaszereznem, kérvényt, stb-t írattak velem a postán, így nem kapja meg.

    Vigyázzatok vele, senkinek sem ajánlom!

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz somé #11573 üzenetére

    Kedves somé.

    Nekem egy picit úgy tűnik, hogy a kákán is csomót keresel, ezért most idézem a kérdéseid/állításaid, amelyekre ismét egyenként válaszolok.

    "Levelezésünkben már az elején tisztázni akartam kihez, hova, milyen módon, papírral-e, de hogyan lehet érvényesíteni az esetleges garanciát egy 3 hetet már használt kártyára (ezt sem írta a hírdetésben, igaz azt sem hogy új)." - ez így van. Nem írtam ki. Mert nem kell kiírnom. Ez pedig nem hiba. Ezért kérdezik meg az emberek, hogy tudatában legyenek. Te az itt leírtakban viszont zárójelben azért mégis megjegyzed, holott ez természetes dolog, hogy nem írhatok ki mindent. Ezt én részedről inkább önbíráskodásnak nevezném. Ugyanakkor a zárójelben írtak másik felével meg is védesz engem, hogy az is igaz, hogy azt sem mondtam, hogy új. Ez esetben minek is kellett megemlíteni? Megmondom. Azért, hogy azért mégiscsak lássák leírva, lehet, hogy valaki aki olvassa mégiscsak plusz hibának fogja fel.. Ez a magatartás egyenértékű a köznyelvben használt "kukacoskodás" szóval. - Azt sem írtam, hogy fekete, igaz azt sem, hogy kék.. Akinek ez fontos megkérdezi és én válaszolok neki. Ez így működik.

    "Konkrét választ nem akaródzott adni, ez már az elején feltűnt, ezért konkrétan kérdeztem, azt hogy probléma esetén küldhető-e vissza neki a kártya.
    (Hosszas levélváltásunk alatt most sem derült ki számomra hogy ad-e valamit írásba a garanciaidőről, hiába kérdeztem rá.)"
    - erre nem tudok túl sok mindent írni. Ugyanis én konkrét választ adtam. Mégpedig, hogy személyesen vissza kell hozni, nincs visszaküldözgetés. Inkább úgy fogalmaznék, hogy neked nem tetszett a válaszom, mintsem nem volt konkrét.. Hozzátenném még, hogy ebben az esetben nem kell megvenni, ennyi, állj tovább, ha ez nem vállalható számodra. Hisz nem kötelezett senki, hogy vedd meg. Ugyanakkor ezt te úgy fogod fel, mint egy sértést. Tán hazudnom kellett volna ha megkérdezel?.. Vagy idomulni hozzád, mert te úgy szeretnéd ahogy írtad?.. Nem, ezt sem teszem. A garanciában nem vállalok kompromisszumot. A visszahozott kártyák legalább fele nálam rendesen működik. Ebből kifolyólag szerinted hogyan kezelném le a helyzetet, ha valaki visszaküldi postán, a kártya meg rendesen működik? Hát úgy, hogy szépen "szétnyúzom, tesztelem", majd pedig feladom postán, vissza a feladónak. Gondolom ha ilyen történne esetedben, akkor te lennél pont az a kivétel, aki elhinné nekem, hogy nálam rendesen működött ugye? Nem hinném.. Ezt a fajta konfliktust én pedig nem vállalom, ilyen egyszerű. A vevővel szépen együtt győződünk meg arról, hogy valóban hibás-e a kártya. Valamint azt sem vállalom, hogy egy hosszú tesztelést követően is jól működő kártyát utána saját költségemen visszapostázgassak.
    Ebben a válaszomban most egyben érintettem a "Két esetben nincs garancia mint írta: (de ez mindenhol így van, egyértelmű): fizikai sérülés és inkompatibilitás. Utóbbiból nem nagyon akart kifogyni, mintha csak ilyen probléma fordul(hat)na elő, csak ezt szajkózta még akkor is, amikor felsoroltam pár egyértelmű kártyahibát, mi lenne ha ezt meg azt produkálná a kártya mondjuk 2 hónap után." kijelentésedet is, így arra külön már nem térnék ki, csak annyival, hogy a "szajkózásom" abból fakad, hogy sokadszorra sem akartad megérteni.

    "Megkérdeztem tőle, ezt egyedül nem tudja megállapítani ? Ő erre azt válaszolta, a boltba is személyesen vinné a kártyát az user.... " - Én simán megállapítom egyedül, azzal nincs baj, csak mint az előzőekben említettem, te az oszág másik feléről nem hinnéd el nekem, ha úgy alakul, hogy mégsem a kártyával van a gond.. és igen, a boltok nagy részénél is így van ez, ha már bemásoltad a válaszomat amit neked a hozzáállásodból fakadóan végszóként priviben küldtem.

    "Ebből az egészből az derült ki számomra hogy az általa adott "garancia" (ahogy írta is: Én inkább helyben adnám el, ha nem probléma, nem vállalom a kockázatot) csak helyiekre vonatkozik, ő mossa kezeit ha a kártyát vidéki user használja és ne adj isten meghibásodik." - Számodra ez derült ki. Rendben, legyen. Nekem nem is posztom megváltoztatni a te érzéseidet. Szerencsére másokban akik együttműködtek és vidékről jöttek, nem ez a kép alakult ki. Pedig ők valóban vettek kártyát, s nem csak lehetetlenkedtek, viaskodtak, pedig már páran jártak nálam garanciáztatás ügyben is.

    "Akkor NE postázzon, vagy vállalja teljes körűen azt amit garanciának nevez." - hisz pont ezt tettem. Nem postáztam el neked. Ugyanis már régóta úgy tartom, hogy bizonyos üzleteket jobb kihagyni, mint vállalni a kelletlenkedés kockázatát. Az ilyen eseteket szeretném 0-ra redukálni, és ha problémás a vevő, inkább nem adom el. Szerencsére ez elég ritka, de van ilyen. Tudod számodra most furcsa és képtelen lesz, de pont az ilyen hozzáállású emberkéknél "hibásodott" meg "valamiért" mindig nagy eséllyel a kártya, aztán meg jöttek a szokott körök: Postára elmenni érte, hazavinni, letesztelni, ha rossz gari, majd visszaposta. Ha pedig nem rossz, akkor szintén ugyanez, csak beiktatva egy jó nagy vita, miszerint én állítom, hogy a kártya jó és működik, a vevő pedig ezt rendszerint nem hiszi el és a felmenőkig elócsárol, mert hogy az nem létezik, nála rossz volt.. Köszönöm, ezt így nem.

    "Példálózott még az xy számú pozitív visszajelzésével, de abból nekem több mint félezer van, igaz nem itt hanem a vaterán. De nem is ez a lényeg hanem az, hogy a garancia fogalma nem egészen az amit jelent. Nála.["/I] - Példáloztam. Ugyanis a bizalom kétoldalú dolog. Én természetesen bízzak meg benned, hogy nem hajtod szét/cserélsz hűtőt, feszeled túl a kártyát, de én váltig bizonyítsam, hogy nem féltéglát küldök és a garancia teljeskörű!! Teljeskörű. Igen az. Csak épp nem a te elképzeléseid szerint, hanem úgy ahogy nem rejtettem véka alá, hanem már az első kérdéseidre is leírtam és azt nem tudtad megemészteni. Gratulálok, hogy félezer visszajelzésed van a vaterán, te az én xy számúmat sem vetted komolyan, nekem miért kellene?

    Mindezek által nem adtam el neked a kártyát, vigyázva arra, hogy véletlenül se legyél átverve. Ez az én szuverén jogom, hogy eladom-e vagy nem, szintúgy mint neked, hogy megveszed-e, vagy sem. Ezt nem hibának hívják, hanem szabad döntés jogának, ugyanis sosem erőltettem, hogy vedd meg, én pedig a hozzáállásodon elgondolkodva úgy döntöttem, hogy nem is szeretném eladni. Neked.

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz Tom-e #11615 üzenetére

    félreértések elkerülése végett amit írtam: "szétnyúzom, tesztelem" - azaz meggyőződöm, hogy rendesen működik.

  • Tom-e

    aktív tag

    válasz somé #11656 üzenetére

    Nem fogom firtatni a szemszögeket.

    "- te a "vidéki" vevőkben csak a kozkázatot látod, a 3 hónap sem véletlen. De ez másik történet lehet." - sajnálom, hogy ezt szűrted le, ezért valóban kárt a sok betűért amit írtam. Nyilván nem fogod elismerni itt a fórumon a válaszaimat, (amelyekre igazából nem is voltál kíváncsi, mindössze jöttél egy kicsit rágalmazni, bökdösődni a fórumba) hisz rosszul esne neked, lehetek bármennyire konkrét. De igazából nem szeretnélek meggyőzni, mert semmi értelme, hisz nem én írtam ide a fórumba, s jöttem neked hátulról, hanem te.

    "Hozzátenném: nem TE nem adsz el hanem ÉN nem veszek tőled." - rendben legyen, látom adsz a formalitásra, de tudod te írtál ide napokkal ezelőtt, hogy mi az, hogy én nem adtam el neked kártyát.. Szóval maradjunk annyiban, hogy te nem akarsz tőlem venni semmit az életben, én pedig ennek nagyon örülök, és akkor így most mindketten nyugodtak lehetünk.

    Most már részemről is lezárva a semmi.

Aktív témák