Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • orkester

    senior tag

    válasz laca999 #10035 üzenetére

    Azért kérdeztem, mert 20E alatt úgy tudom nem foglalkozik Veled a rendőrség, ugyanis az még nem "bűncselekmény".

    PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

  • Dudu67

    tag

    válasz laca999 #10035 üzenetére

    Sziasztok !

    Kicsit off, de talán segít:
    Csalás a BTK szerint:
    318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

    (2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

    a) bűnszövetségben,
    b) közveszély színhelyén,
    c) üzletszerűen
    d)
    követik el.

    Valóban a szabálysértési értékhatár 20.000.-Ft DE !!!!!!!

    Esetedben a c ) pont felminősíti a cselekményt vétséggé, mivel a hozzászólásodból kiderül, hogy másnak is eladta ugyanazt.
    Meg kell keresni a másik (esetleg több) károsultat és együtt kell megtenni a feljelentést, így már majd foglalkozik vele a rendőrség.

    Üdv Dudu

    (SZERK: Eccerűen nem bírtam OFF-ba tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Aktív témák