Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJviolin

    csendes tag

    válasz DraVIDA #13764 üzenetére

    Szerk.: Bocsesz, most látom, hogy te nem is ezt a gépet kérdezted. :)

    Szia! Akkor következzen egy kis review az Aspire 5935G-ről:

    A laptop szerintem nagyon jó! A billentyűzetet én sem tudtam képek alapján elképzelni, hogy milyen lehet, de szerintem tökéletes a nyomáspontjuk. Eddig még nem volt laptopom, így nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyire egyedi az a megoldás, miszerint a bill. betűinek fehér vonalai között átvilágít a bill. gombjai mögött a ledes háttérvilágítás. így éjszaka is látod, hogy melyik gombot ütöd. :) Hamár ledek, akkor a kijelző is ledes háttérvilágítású. Nekem azt mondták, hogy ez miatt legalább 6 évig biztosan nem lesz gond az lcd-vel. Úgy legyen! Betekintési szögei szerintem megfelelőek. De attól, hogy ledes háttérvilágítású, egyáltalán nem lesznek a betekintési szögek oled nagyságúak! A noti hosszabb játék után eléggé melegszik a ventillátor kivezetésnél. Úgyis mondhatnám, hogy forró! Amúgy ha csak simán használod, egyáltalán nem melegszik. Lehet akár egy napig is bekapcsolva. Teljesítményét eddig csak Vista Ultimate SP2 x64 alatt volt módomban játékoknál is kipróbálni, majd a végén részletezem is, hogy miért. Call of Duty 4 alatt (1366x768, minden max, 4x élsimítás) röcc nélkül megy 25-30 FPS-sel. Oblivion alatt (1366x768, minden max, kivéve a távolság csúszkák, de a látótávolság max) belső terek kevés ellenséggel néha over sixty (:D), kint 40-45 FPS. S.T.A.L.K.E.R. (1366x768, minden max) lehetsz akárhol, akkor is beáll stabil 30 FPS-re. Eleddig csak ezt a hármat próbáltam.

    A szívás:
    A gép egy a recovery partíción pihenő Vista Home Premium SP1 x86 oprendszerrel érkezik. Kb. 1 órás telepítés után a gép felpakolja az opot és a drivereket, és már áll is a rendszer. Azonban szerettem volna rá feltenni a legújabb nvidia drivert. Le is töltöttem az nvidia honlapjáról a 185.85-öst, de nem települt fel, mondván nem talált kompatibilis hardverelemet. Pfff, felmegyek a laptopvideo2go.com-ra, és keresek moddolt .inf-es drivert, hátha, de a kényszerített telepítéssel azt értem el, hogy nem működött. Mondom úgy sem Vistát fogok használni, felrakom a32bites xp-m integrált Sata driverrel. Igen ám, de ez a gép hybrid grafikát használ, ami annyit tesz, hogy van az alaplapján egy Intel GMA 4500MHD integrált VGA, és egy izmos Nvidia GT 130M mobil VGA. Ezek között a bill. jobb felső sarkában lévő gombbal tudsz váltani, HA telepítve van az ePower Management szoftver. A probléma csak az, hogy a szoftver nincs fent az Acer driver letöltő központjának honlapján (Ha megkapod a géped, driver és rendszer restore dvd-k kiíratása a géppel kötelező!),ami pedig van az általad kiírt driver dvd-n, az pedig csak Vistához jó. Így XP alatt nem tudsz váltani a grafkarik között, alapból meg csak az integráltat látja. Próbálkoztam azzal is, hogy az eszközkezelőben letiltottam az Intel VGA-t, de ígyse értem el sikert, lehet azért, mert az nvidiás drivert nem tudtam normálisan feltelepíteni. Pffffff. XP alatt is próbálkoztam a laptopvideo2go.com-os driverekkel, de nem értem el sikert. Próbálkoztam még a szintén innen leszedett DOX driverekkel is, de azzal sem sikerült. Úgyhogy felraktam a Vista Ultimate SP2 x64-et, és letöltöttem hozzá az Acer honlapjáról a drivert. :( Amit kb. félévente méltóztatnak majd frissíteni. :( Vagy nem. :( A telepítés itt sem volt tökéletes, mert a vége fele kék halállal lecsapta magát a rendszer, de úgy tűnt normálisan feltelepült, azonban az nvidia control centert nem rakta fel. :( Állítólag ez azzal lehet összefüggésben, hogy az Acer által használt nvidia grafkari chipjét az Acer optimalizálta a saját igényeiknek, ezért nem esz meg más drivert. De nem adom fel, hogy egyszer majd egy moddolt dox drivert hátha megeszik. Majd írni kell a srácnak, hogy ilyen probléma van a géppel.

    Összegzés: Jó gép, de a videókártya driverek miatt meg fogsz őrülni majd... Ha majd ilyen gépet választasz, kérlek oszd meg a tapasztalataidat, hogy te mire jutottál velük. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák