Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joc88

    csendes tag

    válasz nemcsa #1074 üzenetére

    Akkor lényegében nemindul a gép és sípol? Hogy sípol folyamatosan vagy szünet van közte?
    Én ugy tudom ha folyamatosan a RAM a sipol utána kis szünet megint sipol akkor a videokártya.

  • macy49

    tag

    válasz nemcsa #1074 üzenetére

    Hali Nemcsa!
    Örülök, hogy Te is rátaláltál erre az NF7 lapok birtoklóinak igen hasznos fórumára.
    A felmerült Problémádra a következőket tudom kipróbálásra és átgondolásra ajánlani.
    Első körben csak egy modullal Próbáld ki, úgy, hogy a DIMM 3-ba rakod. Ez az FDD csatlakozóhoz közeli slot (nálam sötét kék). Lásd a fénykép [link]
    Második körben, ha véletlenül így indul, akkor a DIMM 1-be Tegyed a második memóriát. Ez a professzor melletti slot (nálam világos kék).
    Ilyen formában nem DUÁL módban kell működnie és 2 Gb memóriát kell majd jelezni a gépnek.
    A kép még akkor készült amikor nálunk csak egy 512-es Kingston volt a gépbe. A második megoldást pedig, akkor sikerült kipróbálni, amikor bővítésre került egy másik 512-es Kingstonnal. Az ABIT könyvben az van a memóriáknál, hogy az 1-től a 3 felé kell berakni a modulokat. (A slot neveit a könyvből vettem.) Ezzel ellentétben nekem a leírt módon működik. (Persze lehet, hogy igen hiányos angol tudásom vezet meg és nem is az általam leírt sorrend van a könyvbe írva, le kellene ellenőrizni) A könyv pdf-ben megtalálható az ABIT honlapján. A középső slott-ba én nem tudtam bele erőszakolni a memóriát, így jöttem rá, hogy így is működik. Sajno én is csak Kingstonnal használom a gépet, tehát nem tudok véleményt mondani arról, hogy mire kényes ez az igen jó lap.
    Üdv. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

Új hozzászólás Aktív témák